Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

jolanka 19:45, 13 lut 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
O kurcze, dopiero zobaczyłam, ze napisało mi rozglądałam
Ja chciałam: rozgadałam się No popatrz, jak to można się uśmiać
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gruszka_na_w... 20:19, 13 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kawa 13:21, 14 lut 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Anuś
czytam
ale póki co u mnie ciężko z jakimkolwiek myśleniem
ściskam
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Dominika11 14:06, 14 lut 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
szukam wiosny u Ciebie

pozdrowienia zostawiam
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Zana 14:03, 17 lut 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
jolanka napisał(a)
O kurcze, dopiero zobaczyłam, ze napisało mi rozglądałam
Ja chciałam: rozgadałam się No popatrz, jak to można się uśmiać


No też się uśmiałam, choć z tym rozglądaniem to trochę mnie przestraszyłaś.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 14:04, 17 lut 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kawa napisał(a)
Anuś
czytam
ale póki co u mnie ciężko z jakimkolwiek myśleniem
ściskam


Kamiś, cieszę się, że zaglądasz. Wielki cmok dla Ciebie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 14:06, 17 lut 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Dominika11 napisał(a)
szukam wiosny u Ciebie

pozdrowienia zostawiam


Domi, u mnie zwiastunów wiosny to trochę próżno szukać. Posadzone jesienią szafirki krety wywalił do góry nogami, wczoraj je odkopałam, coś się uratuje. Wiosennie to tylko porządki u mnie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 14:23, 17 lut 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Wczoraj pobiegałam po wątkach, prawie wszystkie ogrodniczki ruszyły żwawo do ogródków. No i ja ruszyłam do swojego. Trzy godzinki pracy, czas minął bardzo szybko a w sumie niewiele udało się zrobić. Pościnałam trzcinniki sztuk 7, turzyce montana sztuk kilkanaście, turzyce palmowe, jakieś byliny, odkopałam szafirki spod kreciego wulkanu i tyle. Chciałam opryskać jarząby miedzianem, ale okazało się że w domu nie ma nawet małego opryskiwacza. Tak więc wieczorem do marketu po opryskiwacz (a przy okazji pierwszy zakup kilku worków kory przekompostowanej) a dzisiaj jeszcze raz na działkę. Wczoraj byłam sama, dzisiaj pojechał ze mną eM. Pozgrabialiśmy trochę liści z rabaty ruderowej, spod Lady, sprzątnęłam różankę przytarasowoą, podgrabiliśmy z lekka trawnik (mnóstwo suszu i mchu w nim siedzi) i trzeba się było zbierać do domu. Liści dębowych do uprzątnięcia z rabat jeszcze całe mnóstwo, następnym razem odpalimy mikołajowy odkurzacz, ciekawe jak sobie poradzi.

Trudno znaleźć zwiastuny u mnie, bo cebulowych ogólnie niewiele. Wychodzą tulipany, botaniczne Johann Strauss chyba się podzieliły, bo sadziłam po pięć sztuk a wychodzi po kilkanaście kiełków. Ciekaw czy zakwitną.

Kilka zdjęć na szybko dzisiaj zrobiłam.
Prawie wszystkim hortensjom pościnałam już kwiatostany, ale tym jakoś nie miałam serca, niech jeszcze troszkę postoją. Sporobolusy pod nimi przycięte na razie do połowy.



Montanki ściachane:



Ale hakone jeszcze zostawiłam, ona u mnie zawsze później startuje niż u innych.


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 14:31, 17 lut 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Carex elata aurea na ruderwoej chyba będzie żyć, chociaż jest ledwo zadołowany po ubiegłorocznych rewolucjach. Jak przeżyje to pójdzie w kwietniu do dzielenia:



I ruderowa, uwaga: PO sprzątaniu. Wiem, że nie wygląda, ale uwierzcie, że trzy wory liści dębowych z niej zostało wygarnięte. Do tej resztki już mi cierpliwości nie wystarczyło. Mój ostrokrzewowy żywopłocik bardzo ładnie wygląda, w marcu będzie cięcie.



Po lewej stronie jeden ze zdrowych jarząbków. A tak wyglądają pędy tego chorego:





____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 14:35, 17 lut 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Zdrowe mają gładkie, ładne pędy i pączki liściowe:



Chociaż na tym teoretycznie zdrwowym nie wszystko mi się podoba, może mam już obsesję na ich punkcie, ale te gałązki z tyłu po lewej stronie niby zapączkowane jednak jakieś dziwne trochę:



____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies