Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Poppy 10:38, 13 lut 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
jolanka napisał(a)
Cmok, też tak myślę i liczę na "lepiej" w tym roku chociaż nie ukrywam, że chociaż już bardziej wybiórczo, miedzian jednak jeszcze w tym roku zastosuję.


O istnieniu miedzianu to sie dowiedzialam z forum Troche mnie zdziwilo, ze sie tego uzywa profilaktycznie.

Ja sie szykuje na herbatke ze skrzypu, jesli uda mi sie go kupic.

Dziewczyny, a rdza? Co naturalnego dziala na rdze? rzucila mi sie pare lat temu na buraki lisciaste, pewnie przeszla ze starej gruszy sasiada, ktora niestety choruje, i w efekcie po kilku latach prob z szukaniem nowej miejscowki poddalam sie, i nie mialam w zeszlym sezonie botwinki
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 10:40, 13 lut 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Zana napisał(a)
Poppy kciuki dla Lady potrzebne, żeby mi się udało godnie ją wyeksponować.


Zwlaszcza biust W ogole jest fajna po calosci, ciekawe, kto byl pierwowzorem.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Anda 10:41, 13 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Zana napisał(a)
Iwonka, Ewa, Jolanka, Mgduska fajnie, że sobie tak u mnie dyskutujemy. Generalnie też stosuję bardzo mało oprysków, ale w przypadku tychże jarząbków nie mam po prostu wyboru. W szkółce, w której kupiłam po okazaniu zdjęć zaordynowali od razu miedzian i to w stężeniu większym niż zalecenie producenta.
No i trudno się mówi, naprawdę nie mam ochoty stracić tych dwóch pozostałych drzewek, tym bardziej że ładnie przyrosły.


Sorry, ale tu muszę bardzo głośno zaprotestować. Akurat uczestniczę w szkoleniu/kursie na temat środków ochrony roślin i nigdy, przenigdy, nie powinno się przekraczać zalecanej dawki!
Co to za szkółka?

Sorry, Zano, ale nieprofesjonalne podejście zawodowych ogrodników bardzo mnie wkurza.

Jaką masz ziemię w miejscu gdzie stoi ten jarząb?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:43, 13 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Poppy napisał(a)


O istnieniu miedzianu to sie dowiedzialam z forum Troche mnie zdziwilo, ze sie tego uzywa profilaktycznie.

Ja sie szykuje na herbatke ze skrzypu, jesli uda mi sie go kupic.

Dziewczyny, a rdza? Co naturalnego dziala na rdze? rzucila mi sie pare lat temu na buraki lisciaste, pewnie przeszla ze starej gruszy sasiada, ktora niestety choruje, i w efekcie po kilku latach prob z szukaniem nowej miejscowki poddalam sie, i nie mialam w zeszlym sezonie botwinki


Też skrzyp. Systematyczne częste opryski
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zana 11:01, 13 lut 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ewa ziemia jak to u mnie piaszczysta, w tym miejscu wzbogacona standardowo korą przekompostowaną, obornikiem, próchnicą, kompostem. Może jak na jarzęby trochę za bogato.
Kupiłam je w renomowanej szkółce (Pęchcin), tak więc raczej ufam, że wiedzą co mówią. Myślę, że z dozowaniem może być tak jak z lekarstwami dla człowieka. Ten sam lek występuje w dawkach mniejszych i większych. Czasami trzeba zastosować dawkę silniejszą.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Poppy 11:13, 13 lut 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Anda napisał(a)


Też skrzyp. Systematyczne częste opryski

Tak? Super!

A co do ilosci suszu, to jak uzywasz? Wystarczy jak kupie 250g na 5-6 litrow herbatki?
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
mrokasia 11:14, 13 lut 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Czytam o Twoich problemach z jarząbami . U mnie choruje wyciągnięty z cienia lilak, już dwa sezony coś łapał, chyba grzyba, po kwitnieniu. Pryskałam zgodnie zgodnie z zaleceniami Mazana (teraz nie pamiętam czym), ale jak już miał objawy więc do końca sezonu raczej straszył. Może też go potraktować zapobiegawczo miedzianem? Bo jak mu się nie poprawi to go wywalę.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 11:18, 13 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Zana napisał(a)
Ewa ziemia jak to u mnie piaszczysta, w tym miejscu wzbogacona standardowo korą przekompostowaną, obornikiem, próchnicą, kompostem. Może jak na jarzęby trochę za bogato.
Kupiłam je w renomowanej szkółce (Pęchcin), tak więc raczej ufam, że wiedzą co mówią. Myślę, że z dozowaniem może być tak jak z lekarstwami dla człowieka. Ten sam lek występuje w dawkach mniejszych i większych. Czasami trzeba zastosować dawkę silniejszą.


No właśnie tak nie jest. Trzeba stosować dawki takie, jak podaje producent. Inaczej narażasz środowisko na większe straty, a roślinie przeważnie i tak to nie pomoże.

Jarząby nie lubią gleb piaszczystych, wolą gliniaste, a nawet iłowe, nie lubią gleb kwaśnych, wolą kalk. Lubią słońce i ciepło. Korzenią się głęboko, mimo to nie lubią konkurencji innych korzeni, przegrywają z nimi.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 11:22, 13 lut 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Poppy napisał(a)

Tak? Super!

A co do ilosci suszu, to jak uzywasz? Wystarczy jak kupie 250g na 5-6 litrow herbatki?


15 gramów na litr wystarczy Pryska się w rozcieńczeniu 1:5.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Poppy 11:51, 13 lut 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Anda napisał(a)


15 gramów na litr wystarczy Pryska się w rozcieńczeniu 1:5.


Dzieki jest szansa, ze nie pojde z torbami

Wybacz Zano, ze u Ciebie po katach gadam.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies