Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

April 20:14, 09 kwi 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
UrsaMaior napisał(a)
April, poczekaj jeszcze trochę, to się zobaczymy


To daj znać kiedy będziesz. Baaaardzo chętnie
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 20:16, 09 kwi 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10309
Aniu, anafalis można już dzielić. Możesz zajrzeć to ukopiemy. Żurawki też czekają. Nie pamiętam, co jeszcze miało być?
____________________
April April podbija las Mazowsze
21:11, 09 kwi 2019
Teraz możesz leżeć, pachnieć i odpoczywać podziwiając piękny ogród
eVka 21:28, 09 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Super nawadnianie, ale zazdroszczę, niestety na razie jeszcze nie, bo mąż kategorycznie zakazał dużych wydatków ogrodowych i już nie chcę przeginać, latam z wężem od kilku dni bo u nas już susza wiosenna.
Ale na.pewno w końcu zrobię nawadnianie

Apropos wydatków, dzisiaj widziałam w szkółce tylko drzew cudnych, wszystko co bym chciała mieć...

Piękne migawki ogrodowe...
____________________
Kawa 09:33, 10 kwi 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
super nawadnieanie fotki jak deszczowe cudniaste
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
MartaKM 06:13, 11 kwi 2019

Dołączył: 27 maj 2018
Posty: 33
Witam. Trafiłam do Ciebie za sprawą śmiałka darniowego Goldtau straszą, że śmiałki stasznie się sieją. Jak to wygląda u Ciebie? Nie chciałabym go gonić po całym ogrodzie chociaż kusi ta kwitnąc chmurka A jak zachowują się kwiatostany-wyłamują czy są trwałe? Będę wdzięczna za radę. Pozdrawiam
KasiaBawaria 07:51, 11 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Tez sie podczepiam Bo temat ,mnie interesuje.
____________________
Zapraszam na kawe
Zana 20:12, 11 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Dziewczyny nie wyrabiam czasowo, sporo pracy, u eMa też, a dodatkowo egzaminy gimnazjalne mamy, więc wiecie, trochę komplikacji jest

Basiu u Ciebie dużo więcej wiosennego kwiecia, u mnie tylko te tulipanki i cebulice. Stopniowo liczebność muszę powiększać. Teraz czekam na szafirki i narcyzy. A na dodatek masz jeszcze inne ciekawe atrakcje.

Renia/Ryska aaaa jak dawno u Ciebie nie byłam, mus zajść z wizytą.


Helen och, te światłocienie nie tylko Tobie się podobają, niezaprzeczalnie ma to swój niepowtarzalny urok. My z robieniem nawadniania to się tak ze trzy lata "woziliśmy", więc wiesz...

Gosiek ja to wiem, że się samo nie wyrówna, ale weź czasami wytłumacz uparciuchowi "oczywistą oczywistość". Jak się wykopyrtnie, to dotrze.

Agnieszka znienacka? O nie, nie, nie... Toż ja tam umorusana nieustającym ryciem w rabatkach, no nie mogłabym w takim stanie gości przyjmować. To bym się dopiero zestresowała na maksa!

Iwonka a Ty to już jesteś zaznajomiony z tematem "swój" gość, zawsze możesz wpadać, nawet bez zapowiedzi.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 20:24, 11 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Asia ja to mam cały czas jakieś obawy z tym nawadnianiem, że jednak wyjdą jakieś błędy, niedoróbki. Może niekoniecznie z winy panów zakładających a raczej wynikające z tego, że nie wszystko dobrze przemyśleliśmy i zaplanowaliśmy.

Kasiu ja też nie marzę o równym trawniku, z kretem walczymy już kilka lat, oczywiście on jest zawsze skubany wygrany. W zasadzie to już się poddaliśmy i godzimy się na góry i doliny w trawniku. Sukcesywnie go zresztą ubywa.

Monia a to miałaś szczęście, że Ci z nieba ogród podlało. U nas ani kropli deszczu już od dawna. Czytam na wątkach, że dziewczyny na suszę bardzo narzekają. A u mnie tam gdzie ziemię mam "urobioną" to sucho tylko na centymetr a dalej ziemia porządnie wilgotna.

Asia/Makadamia no i deszczu dalej ani widu, ani słychu. Najbliższe dwa tygodnie w prognozach bezdeszczowe.

Kasiu i tak masz w pewnym sensie dobrze, bo ogródek nie jest wielki, no i masz go pod nosem. Ale na pewno szkoda marnować czas na stanie ze szlauchem zamiast poświęcić ten czas na coś ciekawszego.

Dorka nie pomogę w dokształcaniu się z zakresu konstruowania nawadniania, mnie takie rzeczy kompletnie nie kręcą. A że eM też nietechniczny, trzeba było zdać się na tych co się na tym znają.

____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 20:45, 11 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Gosia/Malgol dobrze jest wyjechać na kilka dni, wtedy widać jak szybko ogród się zmienia. Ja mam tak na stałe, co tydzień nowa niespodzianka.

Ewa/Anda to wszystko zasługa specyficznego światła i kontrastu.

Paulaa dzięki.

Haniu no jak patrzę jakie ptaszony odwiedzają ogrody niektórych dziewczyn to u mnie skromny ten zwierzyniec, ale cieszy. Oby do piątku Haneczko, już jutro

Aprilku o raaaaju, ale ja jeszcze miejsca nie mam. Boooszsze ależ Ty pamiętliwa jesteś. Mogą jeszcze poczekać, tak gdzieś do maja? Jeszcze Twojego perukowca nie posadziłam, czeka grzecznie na swoją kolej.

Monika że co? Że pachnieć? Że odpoczywać? No nieeeee... Do takiego błogostanu to jeszcze droga u mnie daleka. Kolejne zadania rycia wyznaczone, czekają na realizację, plan kilkuletni

Ewa jak Cię znam (co prawda wirtualnie) to niezbyt dużo czasu zajmie Ci przekonanie eMa, że nawadnianie to absolutnie niezbędna sprawa w ogrodzie, oszczędność czasu, wody (a tym samym pieniędzy) itd. itp.. A o drzewach to Ty mi już nawet nic nie mów, bo musiałabym mieć pięć razy większy ogród, żeby chciejstwa zaspokoić.

Kamilko dziękuję i buziaka ślę

Marta i Kasia no cóż, ja nie mam tych śmiałków za wiele, raptem dwie sztuki, w tym jedną właśnie z wysiewu. Pierwotnie miałam trzy kupione, ale dwa jakimś sposobem ukatrupiłam. W każdym razie z tych kilku sztuk nie zaobserwowałam nadmiernego samosiewu, a wręcz można powiedzieć brak. No bo cóż to jest jedna sztuka z tych trzech pierwotnych? Ale trzeba by było zapytać kogoś, kto ma ich więcej. Siakowa/"Małymi krokami bo własnymi ręcami" ma sporo śmiałka, tyle że mało jej na forum. Nie umiem sobie na tę chwilę przypomnieć, kto ma jeszcze spore ilości tego śmiałka.

____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies