Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

MartaKM 20:57, 11 kwi 2019

Dołączył: 27 maj 2018
Posty: 33
Dziękuję za odpowiedź Czyli jest szansa że nie rozlezie sie po ogrodzie skoro można go ukatrupićZnam ogród Siakowej i wiem że ma łany śmiałkowe z seslerią i molinią ale nie pytałam tam, bo faktycznie dawno Jej nie było
MartaKM 21:02, 11 kwi 2019

Dołączył: 27 maj 2018
Posty: 33
Nawadniania zazdraszczam. Ja póki co podlewam swoje ponad 1000m wężem ale jest już plan żeby chociaż roślinki w tym roku dostały liniębo przy tych suszach to pół życia na podlewanie stracę
Zana 21:07, 11 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Marta nie ma za co dziękować, cała przyjemność po mojej stronie, gdy mogę się podzielić jakimiś informacjami. Wiesz, śmiałka generalnie trudno jest ukatrupić, no ale dla chcącego...
Życzę, żebyś zrealizowała plany z nawadnianiem.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
MartaKM 21:48, 11 kwi 2019

Dołączył: 27 maj 2018
Posty: 33
Przeglądam sobie Twój wątek i dostrzegłam inną chmurkę-sporobolusy A co możesz o nim powiedzieć? To jakiś odmianowy? Jak sie zachowuje? Jaki Ty masz klimatyczny ten ogród-tylko podziwiać i wzdychać. Aż dziwne, że wcześniej nie trafiłam do Twojego ogrodu
roma2 12:28, 12 kwi 2019


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Spakuj ciepłe majty. Ja już spakowałam . Zimno!
____________________
Komendówka
April 12:44, 12 kwi 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10290
Aniu, spokojnie, czekamy zatem do maja z dzieleniem
____________________
April April podbija las Mazowsze
Zana 20:37, 12 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Marta uważam, że sporobolus to bardzo piękna trawa. U mnie rośnie w półcieniu i chyba nie pokazuje całych swoich możliwości. Powinna rosnąć na słońcu, ja mam zamiar swoje sporobolusy przesadzić. Zaczyna kwitnąć na przełomie lipca i sierpnia, tworzy chmurę kwiatostanów wysoką na ok. 50 cm. Po zimie dosyć szybko startuje, u mnie z racji niedosytu słońca troszkę później, w okolicach pierwszej połowy kwietnia. Któraś z dziewczyn pisała niedawno, że u niej sporobolus już wystartował. W marcu ścinam. Mam posadzoną w rozstawie 50 cm (o ile dobrze pamiętam) i to za mało. Liście są cieniutkie, długości ok. 40-50 cm, tak więc rozstawa powinna być tak "na oko" min. 70 cm. Nie mam jakiejś konkretnej odmiany, kupiłam jako sporobolus heterolepis.
Za pochwały ogrodu dziękuję, ale są na wyrost. U mnie po prostu ładne zdjęcia. Ogród sam w sobie pozostawia jeszcze wiele do życzenia.

Roma no jutro bez ciepłych majtów nie ruszam się z domu. Zimno cholerka, oj zimno.

Aprilku no dzięki Ci bardzo. Pamiętam, że chciałaś kawałek tej wielkiej paproci z mojej hostowej. Jeszcze jej nie przesadzałam. Wiesz kiedy można ją ciachnąć? Może jeszcze poczekać dwa tygodnie?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
kerii 21:07, 12 kwi 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Fotki jak zawsze u Ciebie piękne. Nawadnianie super moje jeszcze w piwnicy leży a ja z wężem i konewką biegam

Poczytałam o tym sporobolusie bo od gapiłam od Ciebie i w tamtym sezonie kupiłam dwa ale każdy inny na razie mikre ale chyba się zbierają do życia. A tak w ogóle to nie mogę się już doczekać, żeby było ciepło i wszędzie zielono
____________________
Jola Moja glebo terapia
Anda 21:41, 12 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Zana napisał(a)


Ewa/Anda to wszystko zasługa specyficznego światła i kontrastu.




No i Twoje oko, masz oko do chwytania chwil i widoków. Bez tego światło nic samo nie zrobi
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zana 21:47, 12 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jola ze sporobolusów będzie Pani zadowolona. Muszą się tylko rozbujać. Nawadnianie z piwnicy wyciągaj, bo coś wygląda, że czeka nas powtórka lata z ubiegłego roku, a przynajmniej brak deszczu.

Ewunia buziak.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies