Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

April 05:28, 13 kwi 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
Zana napisał(a)

Aprilku no dzięki Ci bardzo. Pamiętam, że chciałaś kawałek tej wielkiej paproci z mojej hostowej. Jeszcze jej nie przesadzałam. Wiesz kiedy można ją ciachnąć? Może jeszcze poczekać dwa tygodnie?


Oj jak miło że pamiętasz o paproci
Nie wiem na jakim etapie jest. Chyba paprocie dzieli się jak zaczynają wypuszczać pastorały. Wtedy ładnie widać jak dzielić. Ale też bez pośpiechu.
Ja jeszcze nie zaczęłam przesadzać. Ciągle sprzątam i sadzę zaległe drzewa.
____________________
April April podbija las Mazowsze
KasiaBawaria 09:28, 13 kwi 2019


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
70 cm rozstaw?Ojej. TTo moje mam za gesto.Ale musze je tak posadzic, bo maja za dwa, trzy lata zostac przesadzone, jak pnie spruchnieja PO tujach. Stanowisko -pelne slonce.
____________________
Zapraszam na kawe
agata19762 21:09, 13 kwi 2019


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Jak tam wiosna się rozszalała u Ciebie...Aniu czekam na foteczki
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
Zana 21:40, 14 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Aprilku pamiętam, pamiętam. Mam nadzieję, że uda mi się ją wykopać, bo hosty już na całego wyłażą, najwyżej ucierpią, no trudno. Doczytam o dzieleniu paproci, nigdy tego jeszcze nie robiłam. Myślałam, że uda mi się dzisiaj posadzić Twojego perukowca, no niestety nie udało się. Widać, że przeżył. Oby się teraz bidak nie zmarnował, bo zadołowany jest, ale na słonecznej patelni. A dopiero za dwa tygodnie będę na działce, solidnie go dzisiaj podlałam.


Palibinek ma coraz większe pączuszki:


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:43, 14 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasiu to posadź tak jak Ci pasuje, skoro i tak masz przesadzać. Sama zobaczysz jak przyrastają. Pełne słońce im się należy.

Cudne są te kalinowe koraliki:




____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:46, 14 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Agatko u mnie wiosna skromniutka, ale nadal kwitną tulipanki. Co prawda niedawno były, ale za dwa tygodnie to już ich na pewno nie będzie:




____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:49, 14 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A do kwitnienia zbierają się inne:




____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:53, 14 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kiku też pięknie zapączkowana kwiatowo. Mam nadzieję, że uda mi się za dwa tygodnie zobaczyć jeszcze kwiaty. Ktoś wie jak długo kwitną te Kiku?
Fotki nieostre, wiatr machał gałązkami





Zabłąkana cebulica za zawilcami wiosennymi. Cebulice kwitną u mnie już trzy tygodnie, będę się chyba z nimi lubić, mimo że kwiatki w dół zwieszają.



____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
MirellaB 21:58, 14 kwi 2019


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Anula, a moich ulubionych tulipanów nie ma?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Zana 22:04, 14 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
I "chwila prawdy" z obszaru moich nieustających działań na ruderowej. Bądźmy szczerzy: wygląda to, że tak powiem tak se, ale może kiedyś będzie dobrze.

Stan przed rozpoczęciem dzisiejszych działań. Nastąpiła roszada drzewkowa na tej rabacie. Na środku posadzona świdośliwa tydzień temu, została dzisiaj na swoim miejscu. Na lewo od niej wykopana, oparta o siatkę jedna z Nigr - poszła precz z tej rabaty. Nigra z lewej strony dzisiaj wykopana i przesadzona środkowo pomiędzy świdośliwami. Wykopana Nigra z prawej strony, tamże posadzona trzecia świdośliwa a Nigra symetrycznie między środkową i prawą świdośliwą.
ŚŚ są nieco z przodu, dwie Nigry bliżej siatki (nota bene mojego eMa już trzeci rok morduję o wymianę tej siatki; oczywiście jest jak najbardziej za, no ale wiadomo, że jak facet mówi, że coś zrobi... itd.).

Jak na razie główny cel tej całej operacji, czyli przysłonięcie rudery nie został osiągnięty.

Potrzebuję jeszcze dwóch dni na dokończenie tej rabaty i ewentualnie dokupienie roślin, bo sporo ją powiększyłam.



Zdjęcia "po" nie mam, rabata zatonęła późnym popołudniem w cieniu. Będzie pewnie za dwa tygodnie.


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies