Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Gosiek33 06:38, 15 kwi 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Panele drewniane, jakieś ażurowe górą (albo maty wiklinowe) część zabytku by przesłoniły do czasu aż ostrokrzewy urosną. Tyle, że to koszt dodatkowy, który można w rośliny włożyć
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Makao_J 07:04, 15 kwi 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
O ruderowej nie wiedziałam. Świdośliwy piękne ale też wysokie i szerokie. Jeśli masz te Lamarcki to do 10m wysokości i 6 szerokości. Ja mam w planach Obelisk bo do 5m wys i 1,5 szerokości. Które Ty masz Ania?

No i do wysokości korony pieńki puste to nie zasłonią rudery.

Nigry też szerokie. Będziesz ciąć mocno musiała.

Ja bym pomyślała o jakiejś pergoli w tym miejscu.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
asiak 07:18, 15 kwi 2019


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Byłam oczy pocieszyłam
Nie narzekaj, śliczna wiosenka u Ciebie
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Zana 10:02, 15 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Mirelko tak, pamiętam. W pewnym sensie pocieszające.

Aprilku już mam tak dosyć tej ruderowej, którą od trzech lat przerabiam, że na dzień dzisiejszy osiągnęłam stan "wszystko mi jedno". Nigry najchętniej bym oddała a na tyłach posadziłabym szpaler wiśni Amanogawa - nie rosną strasznie wysokie. No ale jak na razie szkoda mi tych Nigr i niech sobie będą. Za rok zobaczę. W końcu trzeba gonić króliczka.

Gosiek myślałam o matach wiklinowych jako rozwiązaniu tymczasowym, chociaż miłością do nich nie pałam. Sporo bym tego potrzebowała. Ale przede wszystkim to ciągle brak czasu na ogarnięcie tego zagadnienia, ciągle coś pilniejszego do robienia w ogrodzie.

Aniu no jakże Ci mogła umknąć moja zakałowa rabata z zabytkiem klasy "0" za ogrodzeniem?. Tak w skrócie: za ogrodzeniem rosły do wiosny ubiegłego roku drzewka wiśniowe, które przysłaniały ruderę. Ja tam miałam szpaler tuj, które niestety przez brak słońca (od wisienek) kiepsko się miały. Ubiegłej wiosny ktoś usunął wisienki, obnażyła się w pełni nędza moich tujek, wywaliłam. Posadziłam żywopłot z ostrokrzewów. Docelowo mam wizję właśnie gołych pieńków świdośliwy na tle żywopłotu a korony ponad żywopłotem, ale na ten efekt trzeba będzie kilka lat poczekać. Świdośliwę kupiłam lamarcką - doczytałam, że w naszych warunkach dorasta do 4-5 metrów. Myślę, że będę ją trzymać w ryzach na wysokość ok. 3-4 metrów (ktoś zarobi na cięciu).
Ale jaką pergolę masz na myśli, bo jakoś nie umiem sobie wyobrazić?

Asiu u Ciebie bezapelacyjnie piękniejsza wiosna
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
eVka 10:25, 15 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
No cóż sąsiedztwa się nie wybiera... Tak naprawdę to zostae Ci albo puszczenie "niechcący" pnącza po tej ścianie albo posadzenie czegoś wysokiego, co jak piszesz odpada ze względu na słońce. Może skoro wykarczowali to miejsce, to będą remontować te "domek" a co tam wogóle jest?
____________________
Zana 10:28, 15 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ewa to jest opuszczona rudera, dachu już nie ma, nadaje się wyłącznie do rozbiórki. Drzewka ktoś wykarczował, ale od tego czasu nic się nie dzieje. Może ktoś na opał wyciął. Nie wiem. A wiesz, że pnącze przy ruderze jest. Kiedyś będzie zielona ściana.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Makao_J 11:25, 15 kwi 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Mam na myśli pergolę własnej roboty. Ścianę z desek poziomych (tak jak moje) i pomalować. A nawet nie wiem czy u Ciebie nie pasowałyby takie oflisowe choć ja wolę takie wykończone.

Coś takiego


I wtedy byłoby tło dla gołych pieńków ŚŚ a w nogi wszystko co lubisz: róże, trawy, funkie, hortensje.

Ale masz tam już ostrokrzewy więc one z czasem zrobią ścianę więc spóźniłam się z doradzaniem na tej rabacie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
eVka 11:34, 15 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zana napisał(a)
Ewa to jest opuszczona rudera, dachu już nie ma, nadaje się wyłącznie do rozbiórki. Drzewka ktoś wykarczował, ale od tego czasu nic się nie dzieje. Może ktoś na opał wyciął. Nie wiem. A wiesz, że pnącze przy ruderze jest. Kiedyś będzie zielona ściana.

No to nadzieja jest!!! A jakie pnącze?
____________________
la_estrellita 13:14, 15 kwi 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Aniu, jest ślicznie. Kfiutków masz troszku to i oko jest na czym zawiesić. A ruderowa kiedyś zniknie. A może zasadź tam rdest auberta? Rośnie jak gooopie i niedrogie. Jak się ze dwa razy w roku włamiesz i podetniesz gałązki to za dwa lata rudery nie będzie spod niego widać a za cztery może pożre ruderę i będzie po kłopocie
____________________
Agnieszka Gutlandia
Anda 18:44, 15 kwi 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33474
Atmosfera jak zawsze, cudowna u Ciebie

Ciekawa jestem jak wygląda rabata z ruderą w tle po remoncie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies