Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Zana 18:10, 28 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A wczoraj był fantastyczny dzień. Przede wszystkim spotkanie z dziewczynami, dziesięć nas się uzbierało. Wspólne zakupy. Chyba każda coś tam kupiła. Najbardziej rozczuliła mnie Kasya, która "przytuliła" kolejnego... lilaka. Niedługo będzie miała narodową kolekcję lilaków.

Zakupy mi się bardzo udały. Głównym celem były kulki cisowe no i są. Moje pierwsze. Jolanka wypatrzyła dla mnie magnolię Sunsation, moje marzenie. Joluś wieeelkie dzięki. I rzutem na taśmę dzięki Iwonce wzbogaciłam się o kolejnego klona palmowego, jakiś nn, ale za to zielony a o taki mi chodziło. Jest śliczny.

A na deser wizyta w wymuskanym, wypieszczonym ogródku Iwonki/Przerwa na kawę. No powiem wam, że tak dopieszczony, że można się z lekka zdołować (a właściwie to nawet nie z lekka tylko bardzo!). Ja takiego stanu wypielęgnowania chyba nigdy nie osiągnę.

Zdjęć nie ma, bo jak tylko po południu dotarłam z zakupami na działkę wzięłam się za sadzenie. Udało się posadzić dwa cisy, klonika i trzy doniczki z ubiegłorocznych zadołowanych zakupów. Wieczór mnie z działki wygonił. A najwięcej czasu to schodzi na... oczywiście myślenie! Czy posadzić tu, czy też może przesunąć te 30 cm w lewo albo w prawo, a może do przodu, a może zostawić tak jak stoi. No kooooszmar! Jak już w końcu pierwszego cisa posadziłam, to go pół godziny później przesuwałam pół metra do przodu
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 18:13, 28 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasya napisał(a)
Pokaz gdzie zakupy
Gdzie klonik i magnolia piekna
dla ciebie fotka


Dzięki. Jest prze, prze, przecudna.
Ja fotek nie zrobiłam, jak wyżej napisałam walczyłam, noc mnie prawie zastała.
No, ale oczywiście będą w niedalekiej przyszłości.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
AgnieszkaW 18:17, 28 kwi 2019

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Lady w tej masie szafirków wygląda niezwykle efektownie
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
BKosimkArt 18:21, 28 kwi 2019


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Anula na pewno przesadzasz z tą bidą i nędzą
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Gruszka_na_w... 18:28, 28 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Piękne spotkaniowe zdjęcia porobiłaś u Iwonki. Można było mieć choć namiastkę współuczestnictwa. Chciałabym Cię podejrzeć w trakcie tego dumania nad tym, gdzie co posadzić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
jolanka 18:35, 28 kwi 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Nooo, czytam, że większość już posadziłaś ? Ale masz power
Ja postawiłam tylko przed domem.
Ale przytargałam dzisiaj kolejnego miłorzęba - szczepieniec, ale piękny
mam usprawiedliwienie bo dzisiaj u mnie pada, mało bo mało ale cały czas
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Zana 18:37, 28 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Agnieszko a ja się niedawno zachwycałam (jak zawsze zresztą) kadrami z Jurajskiego. Tylko śladu nie zostawiłam, ale zawsze jestem u Ciebie.

Basiu oj, no mówię Ci, że bida. Po wizycie u Iwonki, gdzie setki tulipanów, feeria odmian i kolorów, to u mnie porażka.

Haniu no cóż, zazwyczaj podczas tego dumania niezwykle pomaga... fajeczka. Dobrze byłoby mieć Cię obok podczas tego procesu
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 18:41, 28 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Jolanka ja to chyba z wrażenia po tym spotkaniu i po zakupach obudziłam się dzisiaj przed czwartą rano i już nie zasnęłam. To znaczy zasnęłam, ale o pierwszej w ciągu dnia. Nienawidzę czegoś takiego, dzień się całkiem rozwala.
Ale z roślinek baaardzo się cieszę. Mam nadzieję w majówkę dosadzić resztę, a najbardziej mam nadzieję skończyć wreeeeeszcie ruderową.
A Ty dalszy ciąg zakupów?. Nałóg?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
tulucy 19:01, 28 kwi 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Anula a ja sobie dyspensę przedłużyłam na dzisiaj jeszcze też bo bo musiałam uzupełnić ten powojnik co mi wypadł, a nawet dwa mi wypadły... Więc kupiłam 4 i jeszcze jakiś drobiazg do tego. Pewnie odbiorę dopiero po majówce.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Zana 19:04, 28 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Łucja. W pełni rozumiem, cztery powojniki: dwa bo dwa wypadły, a kolejne dwa na wypadek gdyby znowu dwa wypadły. Bardzo to rozsądne Lucy, już nie będziesz musiała po kolejne dwa jechać, bo już je masz.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies