Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

anna_t 20:34, 27 kwi 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Anula ja też z perzem walczę.. mam jedną obserwację narazie że lubi sciolkowanie trawa. Teraz wszystko wygrabiam i zastanawiam się czy sypać kore. Pod korą żeby też się tak nie panoszyl co myślisz?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Helen 22:13, 27 kwi 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8311
Anulka, napisz mi jeszcze na jakiej glebie rosną Twoje klony? Czy jakoś szczególnie przygotowywałaś dołek do wkopania drzewka? I czy w pobliżu klonów masz jakieś trawy? Słyszałam, że trawy nie powinny rosnąć blisko klonów, ale nie wiem czy to prawda?

____________________
Helen - Hortensjowo
inka74 22:25, 27 kwi 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Lady w szafirkach jest boska. Bezczelnie się wpraszam któregoś dnia na oglądanie miejsc posadzenia moich chrześniaków
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
wiklasia 00:28, 28 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Lady w szafirkach czy i bez nich sama w sobie jest niezaprzeczalną pięknością i robi "klimat"
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
eVka 00:41, 28 kwi 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Jest Lady in Red a Ty masz Lady in Sapphire
____________________
Zana 17:33, 28 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasiu jakie tam cudowne. Po wczorajszej wizycie u Iwonki to u mnie smutek i nostalgia rzec można. Tylko te szafirki ratują sytuację.

Gosiu wiem, bo mam te brunnery już kilka lat. To były piękne ogromne kępy, kwitły bardzo bujnie a teraz są ewidentnie w zaniku. Kiedyś czytałam, że powinno się je co jakiś czas dzielić - może to, że ich nie dzieliłam jest przyczyną ich cofnięcia się w rozwoju. Nie wiem.

Basiu ha, bo u mnie oprócz tych szafirków i kiku to nie ma co pokazać. W porównaniu do innych ogrodów to bida z nyndzą. Wreszcie skończę ruderową to tam sobie cebulowych jesienią nasadzę, będzie na przyszły rok.

Kasiu daję spore ilości kory przekompostowanej, obornika i kompostu (dostałam jesienią sporą stertę to się nie ograniczam). Zastanowiło mnie jak wygląda glina piaszczysta.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Aurelllia 17:34, 28 kwi 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Lady w szafirkach to zdecydowanie moim zdaniem hit Ogrodowiska
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Zana 17:54, 28 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Agatko wiesz, ja bym pewnie tej Kiku sama z siebie nie kupiła, ale to jest drzewko eMa. Wybrał, no niech ma. Chodzi koło niej, cmoka na nią, dogląda. Inne rośliny raczej go nie interesują. Wiem jaki masz ból z tym wiązem, ja nie wiem co ci nasi eMowie mają za dziwną skłonność do takich płaczących form. Atawizm jakiś czy co?.

Agatko Nowa dziękuję.

Aniu ten perz u mnie rozpanoszył się w miejscu, że tak to określę kompletnie niereprezentacyjnym, w okolicach bramy wjazdowej, pod lilakami. Nic do tej pory z nim nie robiłam, zawsze brak czasu. Ale zrobiło się już poletko i czas zawalczyć. Na razie wykopałam widłami co się dało. Z pewnością będzie się odradzał, jakieś kłącza na pewno w ziemi pozostały. Obawiam się, że wysypanie korą niewiele pomoże. Moim zdaniem trzeba systematycznie przekopywać i wybierać. U mnie nie to duży obszar, do ogarnięcia.

Helen pierwsze słyszę, że nie powinno się sadzić traw przy klonach. U mnie rośnie przy nich hakonechloa, ale tak jak pisałam wcześniej mam je krótko. Gleba przygotowana tak jak pod wszystko inne u mnie: kora przekompostowana, obornik, kompost, podłoże które kupuję i wszystko przemieszane z moimi piaskami.

Iwonka no przecież to oczywista oczywistość, że musisz przyjechać. Chrześniaków trzeba chociaż kawką opić
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 17:57, 28 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Wiklasiu szafirki się namnożyły i faktycznie zrobił się efekt.

Ewa Lady in Sapphire. Ale tylko na moment.

Aurelia nieeee, no weeeź, jaki tam hit. Ale dziękuję.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kasya 18:06, 28 kwi 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41954
Pokaz gdzie zakupy
Gdzie klonik i magnolia piekna
dla ciebie fotka
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies