Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja glebo terapia

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja glebo terapia

sylwia_slomc... 21:23, 08 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
kerii napisał(a)


Dzięki )

Ja ogrodu nie zgłaszałam sami do mnie przyszli. Na FB wypatrzyli moją piwniczkę no i od niej się zaczęło.

Ja to nawet nie bardzo chciałam bo tyle w okolicy ładnych wypielęgnowanych, profesjonalnie zaprojektowanych ogrodów.
A moje to raczej własnego pomysłu nasadzenia, kolorystycznie nie do końca spójne, żadnych egzotycznych roślin, koszone, plewione z doskoku, więc nie zawsze wszystko do końca na tip top zrobione
Ale córka mnie namówiła i wyszło jak wyszło )

Wyszło super Z niczym nie przesadziłaś, pozytywna energia bije i przyciąga
Dobrze, ze Cię namówiła, pamiątka zostanie i przygodę miałaś
Zdradzisz jak długo nagrania trwały?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
m_gocha 21:36, 08 gru 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Obejrzalam również z dużą przyjemnością Chociaż czasami mam takie uczucie oglądając programy Rok w ogrodzie czy Maję, że kamera nie pokazuje istoty ogrodu. Niekiedy prowadzący zbyt dominuje a czasem to właściciel lepiej wie co ma do pokazania aby oglądający mogli poczuć klimat ogrodu
Ciekawa jestem czy Ty jesteś zadowolona ze sposobu pokazania Twojego zielonego raju
U Ciebie Jolu piękna piwniczka i naturalny strumyk do pozazdroszczenia
Ogród zdecydowanie większy niż myślałam
Pozdrawiam uśmiechniętą ogrodniczkę
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
AgataM 21:57, 08 gru 2018


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Jolu Ja również miałam przyjemność oglądania Twojego ogrodu w telewizji. Śliczny, naturalny i bardzo zadbany. Podobał mi się Twój spokój i uśmiech. Piwniczka ekstra.
Na samym końcu programu, kiedy mikrofony nie były jeszcze wyłączone, prowadzący chwalił ogród,a Ty opowiadałaś jak powstał skalniak z piwniczką.
Fajnie to wyszło...., bo rzadko się zdarzało usłyszeć podobne rozmowy w innych odcinkach.
Aniołek cuuudny
Pozdrawiam
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
kerii 22:33, 08 gru 2018


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
sylwia_slomczewska napisał(a)

Wyszło super Z niczym nie przesadziłaś, pozytywna energia bije i przyciąga
Dobrze, ze Cię namówiła, pamiątka zostanie i przygodę miałaś
Zdradzisz jak długo nagrania trwały?


Ze wsi to jest kawałek, do Krakowa ok. 30 km ale odemnie to do A4 mam rzut beretem)

Widziałam, że byłyście na lawendowych polach w tygodniu ale akurat w tedy byłam na wsi i jak się zorientowałam to już było po A że tam zadupie i dostęp do netu raczej śladowy to łączność ze światem mam dopiero jak do cywilizacji wrócę

Pamiątka i przygoda faktycznie super ekipa sympatyczna a nagranie trwało jakieś 4 godziny z czego jak widziałaś programu było 10-15 min.
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 23:01, 08 gru 2018


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
m_gocha napisał(a)
Obejrzalam również z dużą przyjemnością Chociaż czasami mam takie uczucie oglądając programy Rok w ogrodzie czy Maję, że kamera nie pokazuje istoty ogrodu. Niekiedy prowadzący zbyt dominuje a czasem to właściciel lepiej wie co ma do pokazania aby oglądający mogli poczuć klimat ogrodu
Ciekawa jestem czy Ty jesteś zadowolona ze sposobu pokazania Twojego zielonego raju
U Ciebie Jolu piękna piwniczka i naturalny strumyk do pozazdroszczenia
Ogród zdecydowanie większy niż myślałam
Pozdrawiam uśmiechniętą ogrodniczkę


Dzięki

Trochę się martwiłam jak to wyjdzie bo to piwniczka miała być najważniejsza i w sumie to ona jest najbardziej reprezentacyjna z całego ogrodu.
A tymczasem jej poświęcili malutki ułamek czasu. A zaczęli od części ogrodu, która dopiero czeka na swoje 5 minut
No ale dobra, taki sobie scenariusz na szybko wymyślili i w sumie nie było źle choć pominęli kilka kwiatów, które ładnie by się mogły prezentować. Z drugiej strony to było tylko 15 min programu więc wszystko być nie mogło

Na ogrodowisku znacie mój ogróg z ujęć, które ja robię i wybieram te, które wg mnie są najatrakcyjniejsze i fajnie się prezentują oni okiem kamery pokazali szersze kadry w których siłą, rzeczy przewinęły się i te miejsca mniej wypieszczone

____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 23:06, 08 gru 2018


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
AgataM napisał(a)
Witaj Jolu Ja również miałam przyjemność oglądania Twojego ogrodu w telewizji. Śliczny, naturalny i bardzo zadbany. Podobał mi się Twój spokój i uśmiech. Piwniczka ekstra.
Na samym końcu programu, kiedy mikrofony nie były jeszcze wyłączone, prowadzący chwalił ogród,a Ty opowiadałaś jak powstał skalniak z piwniczką.
Fajnie to wyszło...., bo rzadko się zdarzało usłyszeć podobne rozmowy w innych odcinkach.
Aniołek cuuudny
Pozdrawiam


Witaj
Miło mi że Ci się podobał ogród

Bo ja gaduła jestem i o psach i ogrodzie to mogę nawijać i nawijać ) a u mnie jak pewno w innych ogrodach z każdym kwiatkiem i każdą rabatą wiąże się jakaś historia, którą można opowiedzieć.

A aniołki to ja teraz dziergam i dziergam na zmianę z bańkami

____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 23:15, 08 gru 2018


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
ewsyg napisał(a)
Witaj Jolu

Trafiłam do Ciebie przez przypadek a tu taka niespodzianka. Ogród podany na tacy w programie " rok w ogrodzie" Oglądałam i przez ekran czułam, że masz tam cudowny mikroklimat. Super miejsce do odpoczynku. Też lubię floksy i mam kilka odmian.
Pozdrawiam i życze dalszych ogrodniczych sukcesów


Miło mi, że Ci się podobało i dziękuję

U mnie floksy mają specjalne miejsce i są prawie wszędzie, lubię je za zapach, za delikatność, długo kwitną i po prostu pasują do mojego ogrodu

____________________
Jola Moja glebo terapia
sylwia_slomc... 23:43, 08 gru 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
kerii napisał(a)


Ze wsi to jest kawałek, do Krakowa ok. 30 km ale odemnie to do A4 mam rzut beretem)

Widziałam, że byłyście na lawendowych polach w tygodniu ale akurat w tedy byłam na wsi i jak się zorientowałam to już było po A że tam zadupie i dostęp do netu raczej śladowy to łączność ze światem mam dopiero jak do cywilizacji wrócę

Pamiątka i przygoda faktycznie super ekipa sympatyczna a nagranie trwało jakieś 4 godziny z czego jak widziałaś programu było 10-15 min.

To i tak lepiej niż u nas bo już 3 razy nagrywali z czego dwa razy po jakieś 3 godziny i jeden dzień cały, jeszcze mają być, a programu 20 minut
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
m_gocha 00:03, 09 gru 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
kerii napisał(a)


Dzięki

Trochę się martwiłam jak to wyjdzie bo to piwniczka miała być najważniejsza i w sumie to ona jest najbardziej reprezentacyjna z całego ogrodu.
A tymczasem jej poświęcili malutki ułamek czasu. A zaczęli od części ogrodu, która dopiero czeka na swoje 5 minut
No ale dobra, taki sobie scenariusz na szybko wymyślili i w sumie nie było źle choć pominęli kilka kwiatów, które ładnie by się mogły prezentować. Z drugiej strony to było tylko 15 min programu więc wszystko być nie mogło

Na ogrodowisku znacie mój ogróg z ujęć, które ja robię i wybieram te, które wg mnie są najatrakcyjniejsze i fajnie się prezentują oni okiem kamery pokazali szersze kadry w których siłą, rzeczy przewinęły się i te miejsca mniej wypieszczone

ale te szersze kadry też superowe
Miejsce z ławeczką pod jablonią świetne
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
anabuko1 08:42, 09 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23500
kerii napisał(a)


Zapraszam serdecznie

Może znajdę jakieś fotki piwniczki nie koniecznie pokazujące rośliny, choć większość jednak jest robiona właśnie z nimi w roli głównej


Jak znajdziesz to pokaż.
A jak te rośliny dają radę w tych kamieniach ? Zielsko rośnie ??
Fajnie by było zobaczyć z bliska i dobór roślin .
A na samym wierzchu jakie masz posadzone rośliny ?
Dobrej niedzieli Jolu .
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies