Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja glebo terapia

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja glebo terapia

kerii 22:25, 31 sty 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Kurcze ja już listę zakupów roślinek zrobiłam i się waham wysłać nie wysłać żeby jeszcze kasy było tyle co chciejstw i pomysłów to by super było.
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 22:29, 31 sty 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Aurelllia napisał(a)
A co tam kupiłaś posiałaś ?


Na razie posiałam jeżówki zakręciłam się trochę na nie. Z tamtego roku nie posiany zatrwian i drakiew chyba kałkazką.

W kolejce czekają cynie, astry, pierwszy raz kupiłam mikołajki dwa rodzaje

Na Fb dziewczynom hortensje już listki puszczają więc w ramach eksperymentu ja też posadziłam kilka gałązek zobaczymy czy się ukorzenią.

Ufff
Chwilowo tyle
____________________
Jola Moja glebo terapia
Aurelllia 22:36, 31 sty 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Jak śnieg stopniał, to pobrałam kilka pędów z hortek bukietowych i znowu próbuję je rozmnożyć z pędów zdrewniałych, w tym roku trochę wczesniej, bo w zeszłym dopiero w marcu się za to zabrałam
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
kerii 22:42, 31 sty 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
No własnie ja w tamtym roku też w marcu jak przycinałam a w tym kilka gałązek spróbowałam już teraz zobaczymy co z tego wyjdzie
____________________
Jola Moja glebo terapia
sylwia_slomc... 22:53, 31 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Czyli już działania wiosenne odpalone
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Aurelllia 18:12, 04 lut 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Jak tam Jolu hortki? Ty je w ziemi próbujesz ukorzenić czy w wodzie? Ja w wodzie i już po tygodniu ładnie pąki nabrzmiały
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
kerii 22:38, 15 lut 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Czekam z utęsknieniem na wiosnę a ta się do mnie jakoś nie spieszy,jedyną oznaką jaką mam to forsycja w wazonie



i cała sterta paczek z nasionkami, które mam zamiar wysiać.

W tygodniu trochę porobiłam porządków w przedogródku bo masakra była. "Trawnik" pogarbiłam, psie niespodzianki pozbierałam Kretowiny częściowo rozgrabione ale nie do końca bo ziemia jeszcze zamarznięta, trawom trochę czupryny przycięłam ale jakoś tak nie do końca wierzę tym prognozom i puki co stroiszy jeszcze nie ściągam i traw na zero nie przycinam.

Jutro mam zamiar tuje przyciąć i żywopłot ze świerka. Zastanawiam się nad różami bo baty wyrośnięte i dość mocne pąki liściowe ale chyba jeszcze za wcześnie na cięcie, a forsycja jak wcześniej wspominałam na razie tylko w wazonie.
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 22:40, 15 lut 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Aurelllia napisał(a)
Jak tam Jolu hortki? Ty je w ziemi próbujesz ukorzenić czy w wodzie? Ja w wodzie i już po tygodniu ładnie pąki nabrzmiały


Hortki najpierw siedziały w słoiku w wodzie a teraz są już posadzone w doniczkach, paki listkowe na razie mają a co będzie dalej zobaczymy
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 22:44, 15 lut 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
sylwia_slomczewska napisał(a)
Czyli już działania wiosenne odpalone


Jeszcze nie śmiałe i nie na taką skale jak u Ciebie ale powolutku powolutku zaczynam

Słonko za oknem dodaje werwy, jednak jak się wyjdzie na zewnątrz to już tak miło nie jest
____________________
Jola Moja glebo terapia
Magleska 22:58, 15 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
u mnie dziś już było miło trochę zaczęłam bałagan pozimowy ogarniać
Pozdrawiam cieplutko
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies