Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja glebo terapia

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja glebo terapia

sylwia_slomc... 23:47, 15 lut 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Do środy tak miło ma być
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kerii 00:22, 16 lut 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
To jest szansa, że ogarnę te moje areały o wsi chwilowo nie myślę,tam musi poczekać na prawdziwą wiosnę
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 21:16, 17 lut 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
I dopięłam wczoraj swego, tuje z przodu poszły pod nożyce, może to i za wcześnie na takie postrzyżyny ale nie było innego wyjścia.




,
Teraz tylko stare hortensje ale już za chwilkę tulipany wyjdą, potem hortensje, trawy za dużo by było tego manewrowania drabiną pomiędzy nimi. No i te koszmarne gałązki, masakra jakaś normalnie. wyzbierałam ile się dało przy, resztę nową korą się przysypie i będzie musiało być.

____________________
Jola Moja glebo terapia
Magleska 21:30, 17 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Ale poszalałaś odchudzone i chyba z wysokości też ścięlaś i od dołu też .... będzie więcej światła dla roślin
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
kerii 21:36, 17 lut 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Wiosny jakiejś specjalnej na razie nada nie widać choć przebiśniegi widać już wyraźnie



Pąki na borówkach też coraz grubsze



a i róże też już co nieco puszczają ale w ich przypadku to pewno pierwsze koty za płoty



za to autentyczne listki widać na patyczkach hortensjowych, ciekawe czy coś z nich będzie

____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 21:37, 17 lut 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Magleska napisał(a)
Ale poszalałaś odchudzone i chyba z wysokości też ścięlaś i od dołu też .... będzie więcej światła dla roślin


Tylko z góry i boki a od dołu w lecie podcinałam bo mi hortki się nie mieściły pod nimi
____________________
Jola Moja glebo terapia
anabuko1 21:58, 17 lut 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23500
Jolu już hortensje przycinlas ?
Patyczki żyją tylko czy się umorzenia ?
Przebiśniegi już masz duże i piękne
Pozdrawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Zana 22:08, 17 lut 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Twoje tuje już wiekowe, tak więc myślę, że te wczesne postrzyżyny nie będą im straszne. Zresztą aura jest iście marcowa a nie lutowa. Tak nam się klimat zmienia, że trzeba chyba zmieniać powoli terminy niektórych prac ogrodowych. Czy kilkanaście lat temu tulipany wychylały w lutym noski? Ja nie wiem, ale chyba nie. Albo czy róże miewały już takie pąki?
Pozdrowionka zostawiam.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
kerii 22:39, 17 lut 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
anabuko1 napisał(a)
Jolu już hortensje przycinlas ?
Patyczki żyją tylko czy się umorzenia ?
Przebiśniegi już masz duże i piękne
Pozdrawiam


Aniu z hortensjami eksperymentuje bo na necie mówią, że już od listopada pobierają patyczki Więc i ja spróbowałam dwa tygodnie temu pościnałam po gałązce, najpierw chwile w wodzie potrzymałam potem do ukorzeniacza i do ziemi. I zobaczę co z tego wyjdzie.
A resztę to normalnie dopiero na wiosnę będę przycinać
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 22:46, 17 lut 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Zana napisał(a)
Twoje tuje już wiekowe, tak więc myślę, że te wczesne postrzyżyny nie będą im straszne. Zresztą aura jest iście marcowa a nie lutowa. Tak nam się klimat zmienia, że trzeba chyba zmieniać powoli terminy niektórych prac ogrodowych. Czy kilkanaście lat temu tulipany wychylały w lutym noski? Ja nie wiem, ale chyba nie. Albo czy róże miewały już takie pąki?
Pozdrowionka zostawiam.


Ja wiem, że to za wcześnie trochę ale nie bardzo miałam inne wyjście. Za chwilę zaczną wychodzić tulipany, potem hortensje i nie bardzo będę miała jak przyciąć wiec ryzyk fizyk padną no to już w tedy nie będzie dylematu wyciąć nie wyciąć .

Bo kiedyś to jak była zima to była zima i śnieg a nie jak teraz, u mnie na ogrodzie to śnieg może z tydzień był i tyle... a i temperatura taka, że rośliny wariują i same nie wiedzą co robić.
Ale cóż taki klimat ))
A ja już z niczym się nie będę wyrywać i hortki, róże, trawy zgodnie z kalendarzem będę
obcinać
____________________
Jola Moja glebo terapia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies