Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja glebo terapia

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja glebo terapia

Magleska 06:25, 16 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18104
Macham sobotnio

krokusy -jeszcze chwilkę i będą czarować

muszę jesienią dosadzić iryski , przebiśniegi i krokusy ….nie mam wczesnowiosennych kwiatków -trzeba ,to zmienić ….
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
kerii 18:15, 16 mar 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Czasami ratowanie albo litość nad prawie uschniętych roślin przynosi efekty

Dwa lata temu płakałam, że po zimie szlag trafił moje śliczne wrzośce i wrzosy. Z tyłu ogrodu przeryłam, przeorganizowałam całą rabatę, wywaliłam i wrzosy i wrzośce. Z przodu jakoś tak mnie skrupuły wzięły i pomimo tego, że na reprezentacyjnym miejscu a widok był mało atrakcyjny to jednak tylko poobcinałam a kawałek żyjący zostawiłam.

Minęło dwa lata i się odrodziły jak feniks z popiołów

Wiosna 2016 były pięknie



2017 przemarznięte suche krzaki




Z 2018 roku nawet nie mam fotek podejrzewam, że nie bardzo było co fotografować

A w tym roku, proszę bardzo z zabiedzonego kawałeczka rozrosły się znowu i kwitną



____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 18:20, 16 mar 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Aurelllia napisał(a)
W tym roku jakos przedwiośnie nie służy krokusom - ciągle sa zamknięte, bo jak nie mżawka to deszcz na całego Ja tez na początku nie sadziłam tak grupami dużo, tylko malutko, ale spokojnie one sie rozrastają z roku na rok i w końcu można się ładnej kępki doczekać


U mnie w ogóle nie dość, że mam ich nie wiele to chyba jakieś zwierzątko mi te resztki powyjadało Z tyłu ogrodu miałam kilka kępek a teraz raptem dwa albo trzy sztuki ledwo wyszły.

____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 18:41, 16 mar 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Chyba jednak nie lubię marca pomimo tego, że początek wiosny i gdzie nie gdzie widać ewidentne oznaki wiosny. To jednak ogród sprawia wrażenie raczej ponurego i pustego.
Trawa bardziej bura niż zielona, pozostałości z tamtego roku w postaci traw i hortensji zniknęły więc na rabatach pusto, choć nowe życie widać

Tulipany już sporawe choć mam wrażenie, że chyba trochę mniej niż w tamtym roku ale zobaczymy jak wszystko wyjdzie



Ciemiernik też zaczyna puszczać pączki, mój jest jakiś późniejszy i kwitnie dopiero w marcu/kwietniu, w styczniu kopiłam i posadziłam białego ale na razie puki co zamarł mam nadzieję, że nie na zawsze



Czosnki też sobie dobrze radzą i chyba z roku na rok jest ich więcej dwa lata temu sadziłam po jednej cebulce



A tu za jedną fotką widać malutkie orliki, kocimiętkę i róże

____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 18:55, 16 mar 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Róże też już dość mocno puszczają pąki, na jutro ciepło zapowiadają i mam zamiar z nimi porządek zrobić


Cierpliwie czekałam na forsycje, no może jeszcze nie kwitnie jakoś obficie ale jak by się ktoś pytał, to pierwszy kwiatek już jest



Na magnolii też już duże pączki widać



Tak samo na azalii o borówkach




____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 19:12, 16 mar 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Pierwsza funkia



I trochę ogólnych nie ciekawych rabat ale tak dla porządku,żeby ku pamięci z przedwiośnia coś było bo w przyszłym sezonie może to już wyglądać całkiem inaczej





Moje zmęczone życiem psy




A WIOSNA ZA CAŁE PIĘĆ DNI mam nadzieję, że w tedy już będzie trochę bardziej zielono a na razie bezdyskusyjne oznaki wiosny
kolorowe braciszki

____________________
Jola Moja glebo terapia
sylwia_slomc... 19:30, 16 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Super brateczki wyglądają z włóknem kokosowym w tym koszyku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kerii 19:36, 16 mar 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Hi hi trochę utopione jak pies w studni muszę coś podłożyć pod doniczkę.
____________________
Jola Moja glebo terapia
Magleska 19:41, 16 mar 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18104
Jola jakie biedne zmęczone życiem psy hihi ….pewnie myślą, ile przeszkód im pańcia narobi
oznaki wiosny widać -forsycja wskazuje na początek wiosny ...bratusie śliczne

u mnie przymusowa przerwa ale za to mam czas na forum
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Zana 20:48, 17 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Joluś, macham wiosennie. U mnie niektóre hosty też już pchają się na świat.
Chyba masz jakieś duże plany skoro piszesz, że w przyszłym sezonie to miejsce będzie wyglądać całkiem inaczej? Ciekawa jestem co tam wymyśliłaś?.
Forsycja kwitnie, róże do cięcia. Ja swoje za tydzień machnę.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies