Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja glebo terapia

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja glebo terapia

kerii 21:54, 17 mar 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Dzisiaj piękne słonko, a "mój" szpak (siedzi na moich drutach to chyba mój ) głośno krzyczy od samego rana że WIOSNA






wczoraj krokusy zamknięte dziś pootwierały mordki do słonka







to też wiosna

____________________
Jola Moja glebo terapia
anabuko1 22:11, 17 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Pokrzywa młoda też potrzebna:0
Szpak wiosnę odśpiewuję.U mnie też dziś były ptasie trele.
Krokuski piękne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
kerii 22:46, 04 kwi 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Wiosna zagościła chyba już na dobre w każdym razie mam taką nadzieję.

Po krokusach zostały już tylko wspomnienia i fotki za to ich miejsce zajmują hiacynty i narcyzy





____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 23:01, 04 kwi 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Zana napisał(a)
Joluś, macham wiosennie. U mnie niektóre hosty też już pchają się na świat.
Chyba masz jakieś duże plany skoro piszesz, że w przyszłym sezonie to miejsce będzie wyglądać całkiem inaczej? Ciekawa jestem co tam wymyśliłaś?.
Forsycja kwitnie, róże do cięcia. Ja swoje za tydzień machnę.


Odmachuję już na pewno wiosennie
Planów wielkich nie mam ale jak się okazuje patrząc wstecz, to te moje rabaty co roku inaczej wyglądają Niby rewolucji i totalnych zmian nie ma a jednak zawsze coś dosadzę, coś przesadzę, zmienię układ. U mnie niestety nie ma tak, że posadzę i jest raz na zawsze Kobieta zmienną jest i ja jestem tego najlepszym przykładem a już na pewno w ogrodzie

____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 23:19, 04 kwi 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Hortensje poprzycinane, tulipany rosną coraz większe choć szału w tym roku nie będzie nie dosadzałam na jesień a jakieś żyjątko postarało się, żeby nie wszystkie wyszły, wyciągnęłam kilka ugryzionych liści z ziemi poza tym dużo jest samych liści bez pączków no chyba, że jeszcze urosną



Uwielbiam wiosenne listki na tawułach takie kolorowe w tedy chyba wyglądają najładniej nie mogę się doczekać aż całe kuleczki będą takie



I całość wiosennego przed ogródka, na fotce jeszcze nie widać bo z rana ale eM dziś pierwszy raz kosiarkę zapuścił a ja zrobiłam dosiewki trawy w miejsca plam po psach



Od kilku dni podlewam prawie jak w lecie bo sucho jak pieprz
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 23:36, 04 kwi 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Zakwitła magnolia fotka tego nie oddaje ( ja nie umiem takiej zrobić ) ale na żywo super się komponuje z żółtą forsycją i białą wiśnią sąsiada







Pierwsza część żywopłotu zakwitła w maju będzie bez a w czerwcu krzewuszka i jaśmin.

Mam zamiar dosadzić tam azalie tylko zastanawiam się jaki kolor czerwony, różowy a może pomarańczowy. Coś muszę wymyślić do soboty
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 23:41, 04 kwi 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
anabuko1 napisał(a)
Pokrzywa młoda też potrzebna:0
Szpak wiosnę odśpiewuję.U mnie też dziś były ptasie trele.
Krokuski piękne


Co jak co ale pokrzywki sobie radzą dzisiaj kilka z kompostu wyrwałam i dołożyłam do gnojówki z bananów

____________________
Jola Moja glebo terapia
sylwia_slomc... 23:43, 04 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Śliczna wiosna kwitnąca u Ciebie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kerii 23:55, 04 kwi 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Magleska napisał(a)
Jola jakie biedne zmęczone życiem psy hihi ….pewnie myślą, ile przeszkód im pańcia narobi
oznaki wiosny widać -forsycja wskazuje na początek wiosny ...bratusie śliczne

u mnie przymusowa przerwa ale za to mam czas na forum


No niestety chwilowo zasieki są konieczne na rabacie łyso a za płotem psy sąsiednie więc trzeba pohałasować z nimi trochę więc co tam że floksy czy liliowce wychodzą, poza tym skopana ziemia zawsze jest ciekawa a nóż tam coś dobrego zakopałam trzeba wejść powąchać na szczęście nie kopią tylko ślady łapek zostawiają dobrze, że to małe łapki

____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 00:07, 05 kwi 2019


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
sylwia_slomczewska napisał(a)
Śliczna wiosna kwitnąca u Ciebie


Dzięki Sylwuś



____________________
Jola Moja glebo terapia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies