Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja glebo terapia

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja glebo terapia

07_Rene 09:12, 06 lip 2016


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Szalone rzeczy pokazujesz... róża na dachu?
Bujne rośliny, że aż miło się patrzy
Wysyłam wiadomość na priv
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Zana 09:51, 06 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kwitnienie zaczynała około połowy lipca i wypuszczała kwiatostany do jesieni. Te przekwitnięte ścinałam. Rosła w pełnym słońcu, mój ogród cały jest raczej osłonięty - z jednej strony drzewa, od drogi ogrodzenie i inne domy w okolicy. Myślę, że styczniowe mrozy po ciepłym grudniu, a potem dość mokro ją załatwiły. Wiosną wyciągałam ubiegłoroczne liście i widać było, że nasada podgnita jest. Tak sobie pomyślałam, żeby jednak na zimę osłonić suchymi liśćmi i przykryć plastikową donicą? Nie wiem. Teraz kupiłam nowe trytomy i chciałabym, żeby przetrwały zimę. Czytałam jeszcze kiedyś, żeby im na zimę wiązać liście w kępę, tak jak trawom. Zapobiega to dostawaniu się wilgoci do środka kępy.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
kerii 10:43, 06 lip 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Zana ja doczytałam żeby przykrywać czymś przewiewnym żeby nie było mokro bo właśnie nadmiar wilgoci powoduje wymarzanie. Moja w tamtym roku zakwitła tylko raz w tym też kwitła obcięłam kwiatostany może jeszcze coś wypuści na razie jest dość ładna kępką zielonych liści
____________________
Jola Moja glebo terapia
Zana 10:59, 06 lip 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ale co mogło by to być to coś przewiewnego? Nic mi do głowy nie przychodzi. Może podziurawić dużą plastikową donicę?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
kerii 11:20, 06 lip 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Ja np. wrzosy na zimę przykrywam gałązkami z jodły i myślę że tą trytomę też tak przyrzucę skoro już wiem że trzeba okrywać
____________________
Jola Moja glebo terapia
margaretka3 11:42, 06 lip 2016


Dołączył: 26 lut 2014
Posty: 5348
U mnie trytoma tej zimy też wygniła Znasz nazwę tego niebieskiego powojnika, który ma kwiaty jak dzwoneczki? Śliczny jest. Róża dachowiec powala!
____________________
Gosia - Ogród od nasionka z widokiem na Lanckoronę
kerii 12:02, 06 lip 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Witaj Gosia.
Niestety nie mam pojęcia co to za jeden ten powojnik kupiłam go w tamtym roku pod wpływem impulsu w biedronce za całe 5zł w tedy jeszcze nie byłam na ogrodowisku i nie wiedziałam, że trzeba wiedzieć co się kupuje powojnik to powojnik. W tamtym roku stał na balkonie w tym wywędrował do ogrodu jednak nadal bez stałego miejsca pobytu w donicy. To efekt zakupów bez koncepcji nasadzenia
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 12:08, 06 lip 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
A co do dachowców mam jeszcze jednego tym razem milin już za chwileczkę już za momencik będzie pomarańczowo

Tu ciekawie zagląda do okna łazienkowego w końcu będę miała tam jakiegoś kwiatka)

____________________
Jola Moja glebo terapia
kasiek 22:43, 06 lip 2016


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
No róża boska faktycznie - a milin tez mam taki i nad dachami garaży sie rozkłada
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kerii 15:19, 11 lip 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Trochę wiejskich klimatów z wczorajszego dnia

____________________
Jola Moja glebo terapia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies