Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja glebo terapia

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja glebo terapia

sylwia_slomc... 10:05, 20 lip 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82134
Dołączam do zachwytów nad różą , piękna jest i ma świetny kształt Róże Cię kochają
Co do dzwoneczkowego powojnika wygoogluj sobie clematis ELF mam takiego i wydaje mi się, że to on
pięknie Ci rośliny na balkon zaglądają. A kompozycje w skrzyneczkach bardzo ładne. Liliowiec cudny, zastanowiłabym się nad zmianą, albo wrzosów na dodatkowe żurawki, albo żurawek na kolejne wrzosy- dygresja
pomysł o hortkach pod tujami fajny dałabym szpaler Bobo , a przed nimi mogą być hosty lub żurawki i tiarelle ewentualnie obwieść je bukszpanikową niziutką obwódką trawkę morning ligh można by dać między hortkami , albo co jakiś czas dorzucić takie same liliowce
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anabuko1 13:16, 20 lip 2016


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Ale masz piękny ogród.Rabaty piękne!!
Kompozycje kwiatowe,trawki pierwsza klasa!!
I donice piękne.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
kerii 22:57, 22 lip 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Sylwia wygoglowałam tego Elfa i chyba to ten choć u mnie bardziej niebiesko fioletowe kwiaty ma. I nie wiem dlaczego ale ma tylko jedną łodygę nic w tym roku nie wypuścił od ziemi może dlatego że w doniczce? Niestety na razie tam zostanie bo nie mam koncepcji gdzie go posadzić
Myślisz że wrzosy i żurawki razem to za dużo zwłaszcza, że pomieszane z wrzoścami?
Koncepcja była taka, że żurawki no bo żurawki są ładne lubię je choć już widzę, że żółta tam nie daje rady za dużo słońca a wrzosy żeby coś kwitło w jesieni a wrzośce wiosną może faktycznie przesadziłam pomyślę jeszcze o tym jak na wiosnę sadziłam to wydawało mi się tam tak pusto minimalistycznie tymczasem jak się wszystko rozrosło to teraz wyszedł busz)) A w sumie motywem przewodnim miał być cyprysik nutkajski i pewno będzie za jakieś 10 lat bo na razie to malizna choć widzę ze podrósł.

A to taka mała metamorfoza tej rabaty.
Na początku było tak

jak zniknęła siatka, powstał pomysł zrobienia tam rabaty hostowej rok nad nią myślałam. Jak już wymyśliłam to się okazało że i świerk musi zniknąć. Więc musiałam wymyślić inną koncepcję i początek był taki
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 23:13, 22 lip 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Przez kolejny sezon zbierałam kamienie jak już nazbierałam i to na wiosnę w tym roku wyglądało tak dość minimalistycznie




____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 23:21, 22 lip 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
w czerwcu zrobiło się już gęściej
a teraz wygląda tak

A w przyszłym roku pewno będzie wyglądać jeszcze inaczej
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 23:59, 22 lip 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
A wczoraj wyżyłam się na biednej glicynii mam nadzieje że przeżyje moje szaleństwa sektorowe

z trudem została ściągnięta z rynny z tarasu i wyciągnięta spod dachu z tego co było została może 1/3 nie wiem czy trochę nie przesadziłam. Ale cięłam zgodnie z przepisem za 6 oczkiem mam cichą nadzieje że któreś się udało i może zakwitnie na wiosnę. Nawet m... się zaangażował wwiercił haki w ścianę i sznur naciągnął.
Mówiłam że ma ostatnią szanse jak nie zakwitnie na wiosnę to się pożegnamy ale teraz sobie myślę, że po tej sekatorowej rzezi to dam jej jeszcze szansę się ogarnąć.
Po glicynii pod sekator poszła magnolia

a cis cudak kiedyś miał postrzyżyny, cięta wczoraj byłam na krzaczki

____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 00:13, 23 lip 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
A dla złagodzenia cięcia trochę łagodniejsze fotki

a to mój nowy nabytek lobelia
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 00:29, 23 lip 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185

Moja kaktusiarnia
W końcu wymyśliłam a raczej się zainspirowałam co zrobić z tą nieszczęsną studnią. Obsadzę ją. Początkowo myślałam o żywopłocie z cisa ale zrezygnowałam z niego. Raz że nie mam tylu sadzonek a dwa długo rośnie. Padło na trzmielinę szybko rośnie, jest biało zielona i mam jej pod dostatkiem Będę przycinać do wysokości przykrywy a na niej dalej będą stały kaktusy albo coś innego.
____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 00:39, 23 lip 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Cięciem zaczęłam i cięciem skończę
Mam takie dwie wielkie tuje, które widać jak się wchodzi z bramki. Chiała bym je jakoś przyciąć, obciąć ale nie bardzo mam koncepcję co z tego można zrobić. Może ktoś ma pomysł?


____________________
Jola Moja glebo terapia
kerii 16:27, 23 lip 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Udało mi się motylka złapać

____________________
Jola Moja glebo terapia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies