Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 13:40, 01 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
UrsaMaior napisał(a)
Racja, to samo Samsungi. Nawet moja znajoma fotografka potwierdziła.


Ale chyba nie każdy model, bo ja mam samsunga, i na moim kolory są jakieś strasznie sprane
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:41, 01 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kawa napisał(a)
Danusiowe rabaty zapierają dech w piersiach!
Piękne!

twoje też ładne i obfitość widzę a ty narzekasz!


moje są zupełnie nieporównywalne. wyobraź sobie - mogę swobodnie wejść na rabatę, żeby coś podlać czy wypielić. U Danusi nawet nie ma mowy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:42, 01 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mikina34 napisał(a)


Makusia, padłam

Asiu, muszę nadrobić Twój wątek, bo u Ciebie zawsze mnóstwo tematów obocznych, najciekawszych oczywiście A zdjęcia to poezja... ale z drugiej strony jak obiekt wdzięczny a i fotograf zdolny to co się ma nie udać


Takie ogrody to się same fotografują
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:47, 01 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
April napisał(a)
Coraz więcej chętnych na ten kurs Tylko że ja aparat to zażyczyłam sobie na gwiazdkę dopiero
Musicie doradzić mi co nabyć, bo ja totalnie nieświadoma, jakie ma mieć parametry. Do tej pory miałam Sonego cyfrówkę, ale obiektyw zamókł i niestety nie opłaca się naprawiać. Teraz chcę lustrzankę, nie jakąś profesjonalną i ciężką ale przyzwoitą do zdjęć zwykłych i dokupić makro obiektyw lub tylko szkła.
Jakie macie doświadczenia?
Im szybciej kupię/zdecyduję się co chcę, tym szybciej będziemy molestować Asię o kurs


tulucy napisał(a)
To i mnie weźcie do tego kursu

April napisał(a)
To może jak kupię sobie aparat, takie mam plany, to się zbierzemy razem, zrobimy zrzutę i Asia nas przeszkoli z fotografii?


jolanka napisał(a)
Asia, zdjęcia zrobiłaś świetne
Ja od dwóch lat wybieram się na jakiś kurs fotografii i... na wybieraniu jak dotąd się kończy
A o filtrach to muszę tez pomyśleć.


Naprawdę wolicie przeczytać tą książkę NG, niż słuchać moich nieskładnych wypowiedzi
Jolu, jeśli jesteś nietechniczna i nie chcesz ciężkiego aparatu, to poszukaj canona z serii g. Jak się kiedyś interesowaliśmy tematem, to to była bardzo fajna opcja.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:50, 01 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Anda napisał(a)


Zapach Sporobolusa jednak zupełnie inny niż szałwii dla mnie. To wg mnie kardamon. A dzisiaj koleżanka z pracy stwierdziła, że wanilia A kolega stwierdził, że po prostu śmierdzi

Rabaty Danusi powalają Bardzo fajne fotki zrobiłaś. A pod słońce filtr nie działa Najlepiej działa, jeśli fotografowany obiekt znajduje się pod kątem 90 stopni w stosunku do słońca.


Jak wanilia, to nie dziwię się, że śmierdzi.
Ja wanilię bardzo lubię tylko w wypiekach. We wszelkich innych wydaniach mi śmierdzi. Strasznie się kiedyś wymęczyłam w samochodzie u znajomych, którzy właśnie kupili zapach waniliowy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
tulucy 14:04, 01 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
makadamia napisał(a)



Jaaaa?! To chyba jakaś pomyłka. Pewnie miałyście na myśli Anulę

Możecie obie do spółki
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
makadamia 15:07, 01 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ania będzie odpowiadała za część artystyczną, a ja - za techniczną. Może być
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
tulucy 15:31, 01 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Tandem kulturalno-oświatowy??? Może być
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
makadamia 09:25, 02 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Tandem powiadasz?

Akurat mam materiał poglądowy do instruktażu

pierwsze zdjęcie było robione krótkim obiektywem z przesłoną 4, a drugie długim, z przesłoną 2,8



.

na drugim zdjęciu jest mniej widocznego tła i jest bardziej rozmyte niż na pierwszym.

Czyli, jeżeli mamy ładny ogród i chcemy go pokazać w całości, to używamy krótszego obiektywu i wyższych przesłon.
A jak mamy brzydkie tło, które chcemy ukryć (jak niżej podpisana), to wtedy używamy długich obiektywów i niskich przesłon.

I po kursie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 09:29, 02 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Chyba dawno nie było kwaśnej i cienistej, co?

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies