Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 09:16, 26 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 09:18, 26 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110


Smacznego!
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
MartaCho 09:46, 26 sie 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Przedsionek raju, czy jak? Przepięknie!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Iwonka 05:49, 28 sie 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
makadamia napisał(a)
No więc kicha: słońca nie było, światłocienia też, chcąc nie chcąc musiałam zrobić zdjęcia "uczciwe"



Uczciwie powiem, że zdjęcia "uczciwe" ukazują urokliwe rabaty i możesz być z siebie dumna kobieto Widziałam twoją relację z "Anglii" - fantastyczna inspiracja, też kiedyś muszę tam dojechać... Przepiękne zdjęcia robisz!
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
makadamia 07:42, 28 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Iwonka napisał(a)


Uczciwie powiem, że zdjęcia "uczciwe" ukazują urokliwe rabaty i możesz być z siebie dumna kobieto Widziałam twoją relację z "Anglii" - fantastyczna inspiracja, też kiedyś muszę tam dojechać... Przepiękne zdjęcia robisz!


Ogród jest przepiękny i nie można się na niego napatrzeć.
A moje rabatki malutkie, skromniutkie...

MartaCho napisał(a)
Przedsionek raju, czy jak? Przepięknie!


Na pewno blisko
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
galgAsia 08:16, 28 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Asia, foty gienialne! Też tak chcę focić.. Czy Ty używasz tych filtrów polaryzacyjnych na takie słońce? A jak je dobrać? bo strasznie dużo tego jest...?
I jeszcze jedno techniczne - jak się wstawia kilka cytatów w jednym poście? Próbowałam, ale każdy następny " zżera" mi poprzednie... Zapisywać/edytować/zapisywać/edytować?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
makadamia 08:31, 28 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Genialne zdjęcia to robi Zana. Mnie najwyżej uda się ładne pstryknąć
Tak, do tych zdjęć używałam filtra polaryzacyjnego - kupiłam w serwisie używany, za 1/3 ceny i patrzyłam tylko żeby średnica pasowała do obiektywu.
W wątku Danusi Helen pokazywała swoje zdjęcia zrobione telefonem i bez filtra - też piękne, niebieskie niebo. Trochę się podłamałam

Jak wiesz, ja się uczę z książek, fotografii też tak się uczyłam.
Polecam "szkołę fotografowania" wydaną parę lat temu przez National Geographic. Zwięzła, krótka i genialnie wyjaśnia wszystko co musisz wiedzieć zarówno o technice (przesłony, czasy naświetlania, głębia ostrości) jak i o kompozycji zdjęć (reguła trójpodziału, linie prowadzące).
Tylko nie wiem jak z jej dostępnością.

Cytowanie kilku postów to ręczna zabawa
Jak chcę odpowiedzieć na posty, to klikam "cytuj", otwiera się okienko dialogowe z klejonym postem, kopiuję go i wracam do wątku. Potem klikam następny post (z cytowaniem) i pod tym cytatem wklejam ten skopiowany poprzedni cytat. I tak po kolei doklejam cytaty.
Na koniec odpisuję.
Jak powiedziałam - trochę zabawy z tym jest, ale wolę to, niż "nadmuchiwanie" wątku dziesiątkami odpowiedzi, zwłaszcza jeśli chcę tylko podziękować za miłe słowa.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
galgAsia 08:39, 28 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dzięki! Zdjęcia piękne są i basta! W najbliższy weekend mam zamiar się podszkolić w fotografii, więc może moje za jakiś czas też będą zjadliwe . Dobrego dnia!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
makadamia 08:46, 28 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Skoro piękne, to już nie dyskutuję
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
jolanka 08:57, 28 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Asia, zdjęcia zrobiłaś świetne
Ja od dwóch lat wybieram się na jakiś kurs fotografii i... na wybieraniu jak dotąd się kończy
A o filtrach to muszę tez pomyśleć.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies