Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Iwonka 06:47, 03 wrz 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
makadamia napisał(a)
Na kwaśnej zaczynają wrzosy i hamelny:


Kotek też lubi kwaśną, śliczna mordka A nie kładzie się w środek wrzosa?
Ja mam dwa koty, uwielbiają leżeć w nagrzanych carexach i wrzosach. Mam teraz 3 sztuki do wymiany.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
makadamia 07:42, 03 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
April napisał(a)


Ależ ja zapraszam szczerze Tylko u mnie fotograf musi być twórczy bo nie mam tak wymuskanych rabat jak ty. U mnie wszędzie zielsko robi za zielone tło


hehehe, Jola - zapomniałaś, że ja u Ciebie już byłam? Wiem jakie masz rabaty i mi tu uczy mydlij zielskiem

Dominika11 napisał(a)
cienista jest piękna


Dziękuję [dyg].
Jeszcze żeby plecki chciały mi urosnąć

I nawet nie mówię o cisach, tylko stwierdzam brak bylin o pionowym pokroju do cienia. Do słońca są miskanty, trzcinniki, przetaczniki, sadźce, a w cieniu nic nie chce rosnąć tak wysoko

mrokasia napisał(a)


No u mnie hortki wyglądają dramatycznie . Większość straciła liście i ma tylko kwiatostany, które zresztą zaczynają brązowieć i zasychać... I właśnie najlepiej mają się Limki na cienistej.


Czekaj, bo chyba znowu mi się poplątało. Chodziło mi o hortensje kwitnące
na zeszłorocznych pędach. Limka w tym roku marna, ale ma prawo, bo prawie wcale jej nie nawożę i nie podlewam.

Pszczelarnia napisał(a)

A to w fotoszopie?


. fotoszopa używałam kiedyś do usuwania pryszczy. Od kiedy nie ma mnie na zdjęciach, nie mam potrzeby używania fotoszopa

MartaCho napisał(a)
Tak pięknie nawet w cieniu? Magiczne miejsce... Czy to pod sosnami czy pod jakimi drzewami?


Zwłaszcza w cieniu. Cieniste miejsca są bardzo klimatyczne, tylko mniej kolorowe niż słoneczne.
Rabata jest pod lipami.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 07:46, 03 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kokesz napisał(a)
Żeby zrobić ładne zdjęciami na cienistej to faktycznie jest trochę zachodu,żeby ładne światło złapać.
Wczoraj siedząc pod wiśnią widziałam ślicznie podświetlone liście Irezyny na tle limonkowych trawek.
I na ch...e nie udało mi się tego uchwycić na zdjęciu
A w ubiegłym roku wiosną popołudniowe słońce tylko kilka minut podświetlało kwitnącą wiśnię, czatowałam na ten moment kilka dni i się udało


Ja już przestałam nawet odkładać aparat na miejsce. Leży taka kolubryna na parapecie przy samych drzwiach tarasowych właśnie na wypadek gdybym mimochodem wypatrzyła jakiś ładny kadr w ogrodzie. Poluję na takie okazje jak myśliwy, bo inaczej to albo za jasno, albo za ciemno, albo czegoś nie widać...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
April 08:19, 03 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10162
makadamia napisał(a)


I nawet nie mówię o cisach, tylko stwierdzam brak bylin o pionowym pokroju do cienia. Do słońca są miskanty, trzcinniki, przetaczniki, sadźce, a w cieniu nic nie chce rosnąć tak wysoko




A myślałaś o świecznicach? Tylko podlewać byś musiała, bo one wymagają wilgoci. Ale zobacz jak u Zany cudnie zawsze kwitnie.
U mnie rutewka Elin daje czadu w cieniu, choć ona bardzo ażurowa.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Wiolka5_7 08:23, 03 wrz 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Asiu wpadnij do mnie na chwilkę ,jak znajdziesz czas,pliss
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
makadamia 08:31, 03 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
April napisał(a)


A myślałaś o świecznicach? Tylko podlewać byś musiała, bo one wymagają wilgoci. Ale zobacz jak u Zany cudnie zawsze kwitnie.
U mnie rutewka Elin daje czadu w cieniu, choć ona bardzo ażurowa.


Mam świecznice. I faktycznie jest to jedna z niewielu roślin, które podlewam codziennie.
W zeszłym roku zakwitła w październiku jednym kwiatkiem. W tym roku też jeden pączek widzę.
Z tym że jako "element wysokościowy" to ona średnio się sprawdza, bo ma niezbyt wysoką kępę liści, a tylko łodygi kwiatowe idą wysoko. A one nie są - na razie - zbyt widoczne. Ale i tak dokupiłam jej drugą do towarzystwa.

Dokupiłam jeszcze kokoryczkę, która powinna urosnąć do 90 cm.
Paprocie nie chcą być tak wysokie jak opisy podają.
Najlepiej mi się sprawdza parzydło leśne, ale nie mogę całej rabaty obsadzić parzydłem.
No i krzewy, ale wiadomo jak to jest z krzewami: jak wysokie, to i szerokie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:32, 03 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wiolka5_7 napisał(a)
Asiu wpadnij do mnie na chwilkę ,jak znajdziesz czas,pliss


Lecę
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
April 08:41, 03 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10162
U mnie jeszcze Forthegilla jest dość wąskim krzewem. ok 150cm wysokości i 70-80 szeroko.

Zostają ci podpory z pnączami, imitujące byliny
____________________
April April podbija las Mazowsze
makadamia 08:44, 03 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Fothergila jest taka kolumnowa? Nie wiedziałam! To bardzo ładny krzew.
Co prawda, nie chce mi się specjalnie dla niej zakwaszać rabaty, ale może coś by się wykombinowało

Obeliski chętnie bym gdzieś wcisnęła, bo mam ochotę na powojnik mandżurski ale na leśnej rabacie chyba trochę dziwnie by wyglądały
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
April 08:54, 03 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10162
Wszystko zależy od naturalnego kształtu i czy pnącze jest w stanie go całego pokryć, tak by się nie rzucał w oczy

Powojnik mandżurski to baaaardzo dobry pomysł. Też szukam na niego miejsca od jakiegoś czasu
Zwłaszcza że mam kilka Summer Snow i to jest w tym typie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies