Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

mrokasia 21:49, 03 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Fotergilę mam na liście przyszłych zakupów .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
inka74 21:52, 03 wrz 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Ja mam jakąś większą odmianę ale jaką nie wiem. Blue Mist u Gosi bardzo mi się podobała. Dziś w szkółce ją widziałam. Zastanawiam się nad zakupem. Jak mam taką powyżej metra - w sumie Asia, chcesz sadzonki? Bo mi się rozrosła za bardzo i miałam po prostu wyrwać/wyciąć a tak mogę wykopać z korzonkami. Ona się rozszerza na boki odnogami (na szczęście niezbyt daleko) więc łatwo rozmnożyć. Cudnie się przebarwia na jesieni i kwitnie na wiosnę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 07:02, 04 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
inka74 napisał(a)
Ja mam jakąś większą odmianę ale jaką nie wiem. Blue Mist u Gosi bardzo mi się podobała. Dziś w szkółce ją widziałam. Zastanawiam się nad zakupem. Jak mam taką powyżej metra - w sumie Asia, chcesz sadzonki? Bo mi się rozrosła za bardzo i miałam po prostu wyrwać/wyciąć a tak mogę wykopać z korzonkami. Ona się rozszerza na boki odnogami (na szczęście niezbyt daleko) więc łatwo rozmnożyć. Cudnie się przebarwia na jesieni i kwitnie na wiosnę.



Jeśli masz identyczną jak moja to to jest Fotergilla major, podobno może do 2 m urosnąć. Myślałaś nad kiścieniami?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Brzozowadzie... 08:06, 04 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
U mnie poza świecznicami wysokie są jeszcze zawilce) Niektóre mają ok. półtora metra
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
makadamia 08:20, 04 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Brzozowadziewczyna napisał(a)
U mnie poza świecznicami wysokie są jeszcze zawilce) Niektóre mają ok. półtora metra


Zawilce musiałam zabrać z tej rabaty, bo nie chciały tam kwitnąć.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:23, 04 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)
Ja mam jakąś większą odmianę ale jaką nie wiem. Blue Mist u Gosi bardzo mi się podobała. Dziś w szkółce ją widziałam. Zastanawiam się nad zakupem. Jak mam taką powyżej metra - w sumie Asia, chcesz sadzonki? Bo mi się rozrosła za bardzo i miałam po prostu wyrwać/wyciąć a tak mogę wykopać z korzonkami. Ona się rozszerza na boki odnogami (na szczęście niezbyt daleko) więc łatwo rozmnożyć. Cudnie się przebarwia na jesieni i kwitnie na wiosnę.


Gosiek33 napisał(a)

Jeśli masz identyczną jak moja to to jest Fotergilla major, podobno może do 2 m urosnąć. Myślałaś nad kiścieniami?


Mogłabym spróbować tej fotergilli, bo mi też się bardzo podoba, ale raczej na kwaśną. Tutaj nie chce mi się zakwaszać stanowiska (cisy są obok i ciemierniki porozrzucane po rabacie) a do tego boję się o dopasowanie kolorystyczne - żeby nie było jak z tą paprocią
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:25, 04 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)


Mam ją na wygwizdowie i ma się dobrze. Jej kolor jest zadziwiający.


Gosiek33 napisał(a)

A ja wsadziłam ją w zaciszne, półcieniste miejsce by zimę przetrwała


Ewciu, wiem, ze w górach surowszy klimat ale mimo wszystko jesteś dużo bardziej na zachód od nas

Toszka napisał(a)
U mnie też rosła w przeciągu. Bardzo ją lubiłam i zabiłam durnym przesadzeniem w tzw. "Lepsze miejsce"...


lepsze wrogiem dobrego?...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:27, 04 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)
rzeczywiscie sporo ich. ale to ładne krzewy nawet po kwitnieniu. moje powoli zaczynaja przebarwianie jesienne. niestety nie beda jakos widowiskowe, bo jesienia to cien maja po calosci. wiosna i latem odrobine slonka dostaja.


no właśnie u mnie pod lipami też by nie miały słonecznie..

Pszczelarnia napisał(a)

Rasowy fotograf / fotografka z Ciebie. Reagujesz na piękno i światło.


nie sądziłam, że kiedykolwiek takiego komplementu się dosłużę.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:31, 04 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Makusia napisał(a)
Kwaśna i cienista jest bardzo ten tego
W sensie, ze no, że tego
Śliczna jest!


I w związku z tym, będzie na wiosnę przerabiana

Agania napisał(a)
Na cienistej, a tyle słońca
Kotka wśród roślin zadumana, ale widać szczęśliwa, piękna szylkretka
Jeśli pozwolisz to i ja skorzystam z Twoich cennych porad z fotografii, właśnie zamówiłam sobie wspomnianą
przez Ciebie lekturę NG


Oby się sprawdziła!
A kotka wcale nie była zadumana - akurat intensywnie się wpatrywała w jakiegoś owada, na które lubi polować

April napisał(a)
Wszystko zależy od naturalnego kształtu i czy pnącze jest w stanie go całego pokryć, tak by się nie rzucał w oczy

Powojnik mandżurski to baaaardzo dobry pomysł. Też szukam na niego miejsca od jakiegoś czasu
Zwłaszcza że mam kilka Summer Snow i to jest w tym typie


Widziałam tego powojnika u Tamaryszka i bardzo mi się spodobał. Kłopot w tym, że on chyba dość nisko idzie i na takie 2-metrowe podpory chyba nie da rady się wspiąć. Iza puszcza go na cisa, a ja nie bardzo mam na co
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:32, 04 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)


hmmm, moje fotergilki ani nie sa super wąskie ani nie siedza w kwasnym maja tylko kolderke z kory. ale kwitna czadowo. same krzewy nie sa tez nachalne. swoje co roku przycinam po kwitnieniu zeby nie rosly potwory. Wiosna rozswietlaja mocno cień swoimi kwiatami. wez pod uwage, ze liscie nie sa zielone a szarozielone.


No właśnie do żółtych hakonek i citronelek na tej rabacie średnio mi pasują, ale gdzieś z paprociami bym je upchnęła.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies