Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek frontowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek frontowy

kerii 09:29, 31 maj 2016


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Co byś sobie miała nie poradzić z roślinkami dzielna jesteś a jak coś nie będziesz wiedziała to Ogrodowisko podpowie tu wszyscy wszystko wiedzą Powodzenia w kopaniu
____________________
Jola Moja glebo terapia
elmagra 09:36, 31 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Jedtem z powrotem u Ciebie. Czekam na relację i oczywiście trzymam kciuki.
____________________
Ela
wrobelki 12:36, 31 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Dzięki za odwiedziny i kciuki właśnie jest przerwa techniczna bo mamy burzę , ale mam nadzieję że szybko minie i coś się jeszcze uda zrobić.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 13:08, 31 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
a dlaczego taka smutna mina na burzę?
Trzeba plusy w minusach znajdywać - macie sporo do wyrównania pod trawnik, a deszcz zmiękczy ziemię i pomoże równiutko ją ułożyć. Nie ma nic gorszego jak pośpiech w rozgrabianiu ziemi i robieniu idealnego poziomu, a potem przez ten pośpiech ziemia układa się po swojemu i mamy w efekcie doły i górki na trawniku.
Deszcz z burzą do takich prac jest naszym sprzymierzeńcem. Dodatkowo widać od razu jak jest z wsiąkaniem wody i można na samym wstępie (jeśli kiepsko woda wsiąka) dodać do ziemi pod trawnik duzo piasku i przekopać równiutko.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 18:48, 31 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Burza burza i po burzy z wsiąkaniem to chyba nieźle jest nawet może za dobrze bo ani kropelki nie oddałam sąsiadowi za to cały czas tylko syreny słychać bo ludzi pozalewało. Chyba to jakieś oberwanie chmury było.

Udało się dziś tylko albo aż zakopać rury rozsączne w miejscach gdzie garaż dużym okapem zasłania, a mają być rośliny i skrzynki rozprowadzające deszczówkę. Całe szczęście, że mam już dodatkowe ręce do pracy. Po wykopaniu dziur pod skrzynki okazało się, że nie taka ta ziemia straszna jak myśleliśmy . Tacie się przypomniało, że kiedyś jak jeszcze nie było garażu to nawoził tam dobrej ziemi bo miał tam truskawki więc zamiast wymieniać ziemię będę w dołki dosypywać ziemię ogrodniczą zmieszaną z naszą i trochę koopy muszę skombinować co by lepiej miały.
Napiszcie proszę czy taka mieszanka w dołki wystarczy? Czy musze jeszcze coś skombinować? A na forum czytałam, że niektóre rośliny wolą koopę od konia a inne nie pod co jaką mam kombinować?
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 19:32, 31 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
kupy w tym przypadku nie dajesz tylko pod lawendę.
resztę dobroci przekop po całości na całej rabacie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 22:24, 31 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Toszka a od jakiego zwierza powinna pochodzić?
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 22:32, 31 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
najlepsza jest końska, krowia, ale może być i od owiec, kóz. Ptasia jest mocno zasadowa. Tez dobra, ale nie pod hortki czy hosty.
Wazne aby qpa była zleżała min 6miesięcy. Czym dłużej (do 2 lat) tym lepiej.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 22:49, 31 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
muszę zagadać na wsi może końska długodojrzewająca się znajdzie córcia na kucyki chodzi to może tam coś schowali na gorsze czasy
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
anbu 08:44, 01 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Kiedy będą zdjęcia?
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies