Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek frontowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek frontowy

anbu 07:35, 06 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Hej, ja zaglądam
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 08:08, 06 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
ja tez zaglądam, ale nie widząc fotorelacji z postępów cicho czekam
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 09:20, 06 cze 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Buziaki dla Was za pamięć :* u mnie dalej trwa plantowanie, grabienie i ubijanie. Nawet qpe od konia udało się załatwić. Powiedzcie czy taki kompost z wiosny już trochę przerobiony to w dołki już można?

Straszny młyn mam ostatnio więc mało czasu na prace ogrodowe, więc trwa to przygotowanie dłużej niż myślałam. Mam nadzieję, że w tym tygodniu pojawią się obrzeża i od przyszłego tygodnia zacznę sadzenie
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
makadamia 09:23, 06 cze 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
My właśnie kończymy ten etap, więc ból pleców mam świeżo w pamięci.
Dużo sił życzę

Na kompoście się nie znam, ale na ogrodowisku wyczytałam, że obornik powinien rok leżeć, także Twój dopiero na przyszłą wiosnę będzie można użyć.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 11:16, 06 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
koński wystarczy 6 miesięcy tylko dobrze przekopać. Kompost przesiać (przez plastikową skrzynkę na warzywa) i można przekopać lub podsypywać.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 08:34, 07 cze 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
super, czyli będą miały jedzonko Nigry zamówione Toszko w jakiej odległości je sadzić od siebie i od płotu/ściany? Czytałam że można je ciąć/ formować czyli będę mogła trzymać je w ryzach co by na ścianę nie wchodziły? A i w jakiej odległości od nich mogę posadzić hortki? Chce żeby hortki taką ścianę stworzyły.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 08:41, 07 cze 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Asiu witam Cię w moim ogródku bardzo mi miło że zaglądasz ja Twój ogród również podglądam Zaraz zostawię ślad po sobie.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 08:55, 07 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Myślę, że Nigry min. 2m do 3. Weź "statystów", czyli szczotki, mopy etc i wbij, zobacz jak mniej więcej będzie to wyglądać odległościowo. Od ściany dopasuj - to drzewo owocowe i systemem korzeniowym nie niesie ryzyka uszkodzenia fundamentów. Myślę, że 1m od ściany.
Hortki możesz sadzić i równo z pniami Niger, i zarówno z tyłu. Ma być gęsty szpaler(niemal żywopłot). Sadź co 90cm-1m.

Powiem tak - jesli śliwy wysunięte, to hortki możesz sadzić z tyłu lub równo ze śliwami. Jeśli Nigry cofnięte, to hortki równo z pniami. Hortki mają zamaskować pnie drzewek.

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 09:38, 07 cze 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Dzięki Toszko skarbnico wiedzy Ja nie wiem co byśmy bez Ciebie zrobiły chyba co rok wszystko przesadzały żeby błędy eliminować ja na pewno bym tak miała wielki buziak i przytulas dla Ciebie :*
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 08:41, 08 cze 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Ponieważ tu gdzie robimy porządek nie ma co jeszcze pokazywać to dodam troche tego co z drugiej strony
Takie mamy zbiory

A tak teraz zaczynają kwitnąć moje ukochane odratowane goździki


A tu przesadzone z obecnie robionego miejsca liliowiec i irysy

____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies