Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek frontowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek frontowy

wrobelki 21:17, 22 lip 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
paula23 napisał(a)
Do Ciebie też zaglądam, ino bez potrzeby się nie odzywam a co tu mówić wszystko pięknie i ładnie idzie.

Hortensje są strasznymi pijakami więc jeśli posadzisz je w suche miejsce będziesz skazana do końca życia na ich ciągłe i ciągle i ciągłe podlewanie , tym bardziej że limki rosną duże jeśli już to mniejsze jak little lime czy bobo ale w to miejsce lepiej by pasowało coś bardziej sucholubnego. Albo pomyśl nad "czymś" innym co wypełni lukę lampa,ciurkadeło...


Hej bardzo się cieszę że zaglądasz zapraszam

Edit: Gapa ze mnie tak szybko chciałam napisać o hortkach że zapomniałam bardzo się cieszę że Ci się podoba Dziękuję

____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 21:18, 22 lip 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Toszka napisał(a)
Sadz Limki smialo. Bedziesz podlewac systematycznie. Limki rosna wyzsze i nie bedzie ryzyka kladzenia sie na tawuly. Mam taki zestaw i jest bardzo dobrze


Czy ja już przeszkadzam na urlopie czy jesteś jeszcze przed?

____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 21:18, 22 lip 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
I teraz mam zagwozdke, jak tak patrze to tam już dużo różnych roślin. Jeśli coś tam dosadzać to musi to być coś co już jest na tej rabacie. Z drugiej strony to zawsze jak będą często mdlały i nie będę sobie dawać rady to zawsze można przesadzić. Choć jak mam gdzie w innym miejscu sadzić to pasowałoby żeby nie wybarwiała się na różowo Pasowały by tam bo ta dziura nie była planowana chciałam tam ścianę hotrek A raz kozie śmierć majątek nie kosztują jak w szkółce będą to dokupię zobaczymy co z tego będzie

A zapomniałam czy hortki mają bardzo głęboko korzenie? Bo w tamtej okolicy są zakopane rury rozsączające odprowadzające wodę z rynny a od brzegu trawy jest skrzynka rozsączająca to może tylko na wierzchu wysycha?
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
sylwik69 10:09, 23 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Witaj,fajna metamorfoza,bardzo udana,podoba mi się ten ślimaczek.Wprawdzie nie jestem na etapie przedogródka ale też mam drenaż więc podpatruje jak to zamaskujesz i jakie sadzisz rośliny
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Basiula 10:24, 23 lip 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
wrobelki, a linii kroplującej im nie możesz dać? Wtedy sobie śmiało pod okapem poradzą...

Naprawdę fajne te zmiany u Ciebie
____________________
W basiowie
Toszka 10:49, 23 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
jestem na urlopie, ale nie przeszkadza to w pisaniu

Hortka nie ma jakos przesadnie glebokich korzeni, ale ma je stosunkowo szerkie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wrobelki 10:57, 23 lip 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Myślę, że jak się ukorzeni dobrze u mnie to dadzą radę Vanilek wcale nie trzeba podlewać a Limki były później sadzone to po 3 dniach upału trzeba trzeba podlać ale tak to spoko
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 10:59, 23 lip 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
sylwik69 napisał(a)
Witaj,fajna metamorfoza,bardzo udana,podoba mi się ten ślimaczek.Wprawdzie nie jestem na etapie przedogródka ale też mam drenaż więc podpatruje jak to zamaskujesz i jakie sadzisz rośliny


Witam Cię Sywia i dziękuję bardzo w domu przyjęła się nazwa "gwizdek" choć ja wole ślimaczka . Przejrzałam już Twój wątek będzie ciekawie
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 11:00, 23 lip 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Basiula napisał(a)
wrobelki, a linii kroplującej im nie możesz dać? Wtedy sobie śmiało pod okapem poradzą...

Naprawdę fajne te zmiany u Ciebie


dziękuję Basiu Limki już postanowione muszą dać radę taki szpaler będzie fajnie wyglądał
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 11:02, 23 lip 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Toszka napisał(a)
jestem na urlopie, ale nie przeszkadza to w pisaniu

Hortka nie ma jakos przesadnie glebokich korzeni, ale ma je stosunkowo szerkie


Toszko kochana udanego wypoczynku i dzięki że zaglądasz :*
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies