Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek frontowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek frontowy

wrobelki 21:41, 31 lip 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Próbuję coś narysować na tą nową rabatę. Pooglądałam w szkółkach trawy na nią i doszłam do wniosku że albo będzie rozplenica ale może 'Moudry' albo stipa co bardziej polecacie przy altance? Na końcach moich kratek chce jakąś wyższą trawę może 'Zebrinus'? A przed hotrki i może zamiast buksów myślę posadzić azalie japońskie żeby coś wiosną cieszyło.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Toszka 07:14, 01 sie 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zebrinus jako pojedynczy akcent wśród innych traw - TAK. Jako soliter lub szpaler - NIE, bo przy pierwszym przymrozku natychmiast schnie, zimą się łamie strasznie i śmieci po całym ogrodzie. Późno wychodzi. Łapie rdzę.
Bardziej widowiskowy jest Gracek lub inne miskanty np. 'Silbefeder', "Rotfeder" lub inne wyższe.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Urszulla 09:55, 01 sie 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Toszka fajnie napisała
a rozplenica jest cudna chodź długo trzeba na nią czekać wiosną, a stipa zawsze się znajdzie we wszystkim, nie żałuj bo i tak się potem wysieje gdzie chce. Dla mnie stipa jest tylko wypełniaczem a nie podstawową częścią rabaty. Natomiast rozplenica jak jest to jest i swoje miejsce zajmuje.

jeśli miskanta wybierzesz przed kratki to weź takiego co kwitnie kwiatostanami-mogą być białe albo bordowe kwiatostany, będzie Cię cieszył. Moje miskanty Gracimullus nie kwitły nigdy, ale na rabacie między hortensjami są cudne.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
wrobelki 21:23, 01 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Udało mi się dziś trochę popracować i nawet zrobiłam zdjęcia, ale niestety tuż po zmroku i są kiepskiej jakości Pierwsze zdjęcia tego co posadzić się udało
Szałwia i jeszcze trochę runianki

Szpaler Limek już go uwielbiam

I szpaler Vanilek które mam nadzieję w przyszłym sezonie poprawią się i nie będą aż tak pokładać jak nie to będę podpierać

A i zakwitły rozplenice cudne z nich szczotki

____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Urszulla 21:32, 01 sie 2016


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Pięknie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
wrobelki 21:35, 01 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
A teraz to czego się nie udało zrobić kupiłam moje przyszłe kulki nie są idealne bo jak zwykle takich nie było ale nie wytrzymałam i kupiłam takie jakie były trudno trochę mi zajmie żeby zrobić z nich idealne kuleczki ale chyba będę miała więcej cierpliwości do rosnących niż do jeżdżenia po szkółkach

I jeszcze trawka eMa jak skończę jego ścianę to wstawię mimo że jeszcze długo nie będzie fajna

Udało mi się naskrobać plan przyszłej rabatki

Nie jest to co prawda rysunek Asi ale niestety za innym talentem stałam w kolejce i rysować nie bardzo potrafię
Róża pnąca to 'Sympathia'. Kratki są takie standardowa 1,5 m długości. Między murkiem, a kratkami jest jakieś 1,1 m i nie bardzo jest jak poszerzać.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 21:35, 01 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
A teraz to czego się nie udało zrobić kupiłam moje przyszłe kulki nie są idealne bo jak zwykle takich nie było ale nie wytrzymałam i kupiłam takie jakie były trudno trochę mi zajmie żeby zrobić z nich idealne kuleczki ale chyba będę miała więcej cierpliwości do rosnących niż do jeżdżenia po szkółkach

I jeszcze trawka eMa jak skończę jego ścianę to wstawię mimo że jeszcze długo nie będzie fajna

Udało mi się naskrobać plan przyszłej rabatki

Nie jest to co prawda rysunek Asi ale niestety za innym talentem stałam w kolejce i rysować nie bardzo potrafię
Róża pnąca to 'Sympathia'. Kratki są takie standardowa 1,5 m długości. Między murkiem, a kratkami jest jakieś 1,1 m i nie bardzo jest jak poszerzać.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 21:38, 01 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Toszka napisał(a)
Zebrinus jako pojedynczy akcent wśród innych traw - TAK. Jako soliter lub szpaler - NIE, bo przy pierwszym przymrozku natychmiast schnie, zimą się łamie strasznie i śmieci po całym ogrodzie. Późno wychodzi. Łapie rdzę.
Bardziej widowiskowy jest Gracek lub inne miskanty np. 'Silbefeder', "Rotfeder" lub inne wyższe.

W takim razie zmienię tego miskanta tylko muszę przemyśleć na którego
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 21:41, 01 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Urszulla napisał(a)
Toszka fajnie napisała
a rozplenica jest cudna chodź długo trzeba na nią czekać wiosną, a stipa zawsze się znajdzie we wszystkim, nie żałuj bo i tak się potem wysieje gdzie chce. Dla mnie stipa jest tylko wypełniaczem a nie podstawową częścią rabaty. Natomiast rozplenica jak jest to jest i swoje miejsce zajmuje.

jeśli miskanta wybierzesz przed kratki to weź takiego co kwitnie kwiatostanami-mogą być białe albo bordowe kwiatostany, będzie Cię cieszył. Moje miskanty Gracimullus nie kwitły nigdy, ale na rabacie między hortensjami są cudne.


Rozplenice mnie zachwyciły wczoraj oglądałam takie co kwitną na ciemny kolor i bardzo mi się podobały W sumie to mi nie zależy żeby bardzo wcześnie wiosną już było super bo tam siedzimy dopiero jak zrobi się już fajnie ciepło a wcześniej okupujemy taras
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
wrobelki 21:43, 01 sie 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Urszulla napisał(a)
Pięknie

Dziękuję powiem nieskromnie że mi też się bardzo podoba. Jeszcze tylko jeden bałaganik i będzie super
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies