Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

UrsaMaior 22:19, 25 paź 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8224
A ambrowca Gumball nie chcesz? Albo pendula?
____________________
ogród pod lasem
Kasia_CS 23:47, 25 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Chcę coś wysokiego - jak gdzieś są wysoko szczepione, to są w sferze zainteresowań, choć pendula niekoniecznie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
UrsaMaior 00:15, 26 paź 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8224
Moja pendula w górę rośnie, dziwna jakaś. Jak kuppwałam swoją to były i takie i gumballe, wszystkie wysokie.
____________________
ogród pod lasem
kwartet 08:22, 26 paź 2017

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Kasia to i ja swoje dołożę
jarząb pięknie się przebarwia ,ale większość sezonu będzie w kolorze rosnących obok drzew
ja bym w tym miejscu widziała drzewo z rozczapirzoną,jasniejszą koroną przez cały sezon
pomyśl o metasekwoi goldrush(tak wiem ,wiem żółte,ale tak naprawdę cytrynkowo zielone).W miejscu wierzby(ona nieładnie sie starzeje i niestety dośc szybko,a i gąsienice ją kochają) w przyszłości posadziłabym małego klona,a stożek z cisa przesunęła w prawo,rozrzucone kulki wokół tak jak pokazałaś
ciekawi mnie jak ty kopiesz dołki pod rośliny bo te 30 cm to na sztych,a dalej to co jest beton od razu?
Kasya 09:11, 26 paź 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41942
Matasekwoja jeszcze większa niż glediczja
Dodong ma piękne liście, jak palma nawet jak zielone
Najlepiej sama poogladaj w szkółce i zobacz co ci się podoba
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
kwartet 09:20, 26 paź 2017

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Ta odmiana metasekwoi nie jest duża i niezbyt szybko rośnie mam ją u siebie 3 lata a siostra 8 także wiem z autopsji,ale oczywiście wybierzesz to co ci w sercu gra, my tylko podrzucamy pomysły
Kasia_CS 12:00, 26 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zanim o drzewkach to pokażę Wam, co będzie mniej więcej na rózance w przyszłym sezonie się działo.. Mam nadzieję, że w rezultacie nie wyjdzie z tego mega wieś tańczy i śpiewa i róże się bardziej zgrają niż na paintowym rysunku
Zrobiłam sobie przerwę, bo własnie posadziłam 9 róż i mi jeszcze jedna została No i chyba zabiore się za tulipany, póki pogoda sprzyja a Kuba u babci Coś tylko przekąszę, bo już trochę ssie w żołądku


Wymodziłam

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
kwartet 13:13, 26 paź 2017

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Kolorystyczni mi się podoba, nie wszystkie rozpoznaję to nie wiem jak wysokościowo się zgrywają, ale to nie jest problem fajnie to nawet wygląda jak jedna w drugą wlezie
ja też przerwa na herbatę i dalej cebule i jeszcze Iza mi astra wczoraj przywiozła tą żarówę (na legalu)to wsadzić trzeba
Kasia_CS 15:53, 26 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Aniu, starałam się je stopniować wysokością, choć najciężej było z różami, które tworzyłyby takie średnio-wyższe piętro Będę w stanie wcisnąć jeszcze jedną w miarę wąską a wysoką różę za Ascot, bo tam mi takie puste miejsce po jej przeniesieniu się zrobiło Ale nic mi w oko nie wpadło jak robiłam zamówienia. Najchętniej bym widziała tam różę, która minimum 120cm osiąga i więcej

Od lewej od frontu są:

- Home & Garden
- Marchenzauber
- Pastella
- Bailando
- Stephanie baronin zu Guttenberg

KOlejna linia to:

- Aphrodite
- Ascot
- Queen of Sweden
- NN wielkokwiatowa malinowa, a za nią na boku czerpni Goethe
- Mariatheresia a ciut za nią Voyage

i juz na tyłach bardziej
- obok rabaty z kocimiętką - Munstead wood
- za nią wysoka Clair renaissance
- i po prawej stronie czerpni William Shakespear 2000

Kuniec


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:57, 26 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A posadziłam jeszcze dzisiaj pnącą Lagunę i Jasminę na jednej pergoli, Giardinę na białym płocie po prawej od czerpni.

No i 3x Heidi Klum w linii między pergolami.

I jakieś 130 tulipków jeszcze mi się udało wetknąć, kilka hiacyntów.

Posadziłam w końcu jednego stożka cisowego, ale już się boję co z nim będzie, bo korzenie urąbane w donicy. I tak sobie myślę, że jak ktoś wydaje pełną kwotę za krzak, to masakra, bo przecież szanse, że się przyjmie są dużo mniejsze... tu przynajmniej było za poł ceny, ale i tak boli jak zmarnieje..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies