Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Lulilaj 11:10, 27 paź 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Bardzo ciekawa dyskusja. Przy okazji sama się doszkalam z tego tematu
Ciekawa jestem co wybierzesz, bo z tego co czytam warunki do sadzenia troszkę trudne.
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
lindsay80 12:12, 27 paź 2017


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Kasia, jak dużą masz tą rabatę co planujesz różankę, kilka wymienionych róż mam i patrząc na zdjęcie mam wrażenie, że nie upchasz tam tego wszystkiego.

A Ty wszystkie te róże masz już zakupione?
____________________
Tu ma być ogród :)
Kasia_CS 12:44, 27 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Asia, podpatruj, a nuz jakieś drzewo i do Ciebie będzie pasowalo
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:47, 27 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
lindsay80 napisał(a)
Kasia, jak dużą masz tą rabatę co planujesz różankę, kilka wymienionych róż mam i patrząc na zdjęcie mam wrażenie, że nie upchasz tam tego wszystkiego.

A Ty wszystkie te róże masz już zakupione?


Kochana, te róże wczoraj skończyłam sadzić starałam się zachować mniej więcej tyle miejsca ile sugerują i internety a szczesliwi posiadacze, ale liczę się też z tym, ze mogą na siebie trochę wlazić. Zrobię fotkę jak to wygląda po posadzeniu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:00, 27 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Strona prawa


Róże na froncie czerpni


I lewy bok-tu pewnie będzie najciaśniej, choć na żywo wydaje się być więcej miejsca.. a może tylko się wydaje
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:01, 27 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Posadziłam drugiego cisa- stożka i bukszpanową kulkę - jedak trochę przeniosłam je w pozwalające na wzrost miejsce - choć kulka mniej ma przeznaczone, bo będę ją mocno cięła.

Tym cisem jestem jeszcze bardziej załamana niż pierwszym. Jeden grubaśny jak pień korzeń ucięty, parę korzeni od niego na krzyż też ciapchnietych i tylko upchane do doniczki.. Nauczka na przyszłość - wyciągać roślinę z donicy, żeby zobaczyć czy jest przekorzeniona. Gdybym była wcześniej madrzejsza, to pewnie bym tych cisów nie brała.. ZObaczymy co z tego będzie..

A bukszpan cała bryła korzeniowa w glinie, ale na moje standardy ogrodowe to moze nawet dla niego lepiej

Udało mi się jeszcze kilka cebulek dosadzić.. Zostało mi już niewiele do zrobienia. No i zakopczykowanie róz, ale to nie problem
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kokesz 22:38, 27 paź 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Kasia_CS napisał(a)
Posadziłam drugiego cisa- stożka i bukszpanową kulkę - jedak trochę przeniosłam je w pozwalające na wzrost miejsce - choć kulka mniej ma przeznaczone, bo będę ją mocno cięła.

Tym cisem jestem jeszcze bardziej załamana niż pierwszym. Jeden grubaśny jak pień korzeń ucięty, parę korzeni od niego na krzyż też ciapchnietych i tylko upchane do doniczki.. Nauczka na przyszłość - wyciągać roślinę z donicy, żeby zobaczyć czy jest przekorzeniona. Gdybym była wcześniej madrzejsza, to pewnie bym tych cisów nie brała.. ZObaczymy co z tego będzie..

A bukszpan cała bryła korzeniowa w glinie, ale na moje standardy ogrodowe to moze nawet dla niego lepiej

Udało mi się jeszcze kilka cebulek dosadzić.. Zostało mi już niewiele do zrobienia. No i zakopczykowanie róz, ale to nie problem

Ja się kiedyś prawie skusiłam na szmaragdy z Ob..
Na szczęście wyjęłam z doniczki, wyglądały tak, jak opisujesz swoje cisy.
Nie kupiłam. Po jakimś czasie pojechałam tam po coś i wszystkie co zostały były uschnięte
Nie chcę myśleć, jak wyglądały po posadzeniu te kupione przez innych
Mam nadzieję, że Twoje dadzą radę
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Kasia_CS 00:14, 28 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Oj Renatko, bardzo na to liczę, że jednak przetrwają zimę i się zaczną ukorzeniać..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 10:15, 29 paź 2017


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Kasiu uważaj z tymi pracami ogrodowymi.pogoda paskudna jest. Jejku - różano będzie bardzo.
Rośliny z marketów to loteria.Ja omijam mimo dobrych cen.mam nadzieję, że te stożki się przyjmą.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 11:06, 29 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Iwonka, w czwartek był cudowny dzień, więc skorzystałam do oporum choć wiadomo, ze nie mogę tak na maksa się wczuwać i pracowałam w zwolnionym tempie trochę...

No zobaczę, co ta różanka pokaże, bardzo jestem ciekawa ile kolorystycznych zgrzytów stworzyłam na tym kawałku

Marketowe zakupy są dobre jak się kupuje coś za grosze i nie szkoda, jak się zmarnuje... Moja mama zawsze na koniec sezonu kupuje różne krzewy, pnącza, róże za kilka złotych w Auchan i potem jak te zdechlaki odżyją, to pięknie rosną Ostatnio dorwała jaką różę z tych na bambusowych "obeliskach" przecenioną z 70 czy 90 zł na 7zł

No ale stożki mnie zawiodły mega, no glupia ja...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies