Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

kwartet 15:46, 19 lut 2018

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Mam 4 trzcinniki :waldenbuch(barczo wczesny start , spora jasno-zielona kępa, wcześnie kwitnie, druga część sezonu byle jaka ,posadziłam przed nim red barona- maskowanie), karl foester(ciemniejsza bardziejstrzelista kępa,ciut późnieszy start i kwitnienie, na drugą część sezonu do maskowania użyłam molinii ED),krókowłosy( w części szkółek robią z niego stipę,start średnio wczesny, kępa wolno przyrasta,kwitnie późno- końcówka sezonu, jak mu przypasuje miejsce to gwiazdorzy)i cheju-do(późny nizki, taki trochę w stylu azjatyckim, trzeba lubić)
do róż dobór trawy jak dla mnie to nie jest prosta sprawa( cały czas zmieniam)idealna miałaby zgrabną niezbyt wielgachną kępę(żeby przewiew był)i ażurowe kłosy .


Kasia_CS 19:11, 19 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A masz może Aniu jakieś fotki? Np Waldenbuch, bo on ma takie jeszcze miotełkowate kwiatostany, które lubię. KF mi nie leży. Krótkowłosy mnie wciąż interesuje najbardziej.

Żebym gdzieś mogła zobaczyć takie zestawienie między parkowymi różami, byłoby o wiele ławiej.. dziś tak wyszłam do ogródka i mam wątpliwości, czy to mi się tak zmieści, żeby między każdą różą wcisnąć po kępie. Bo fajnie jakby te trzcinniki były sadzone w równych odległościach.

W ostateczności może posadzę jednakowe byliny typu białe wysokie ostróżki albo naparstnice?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 19:42, 19 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dochodzę do wniosku, że żurawki Lime marmelade są żelaznymi roślinami jeśli chodzi o ich zimowy look


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
DorKa 08:29, 20 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia_CS napisał(a)
Dochodzę do wniosku, że żurawki Lime marmelade są żelaznymi roślinami jeśli chodzi o ich zimowy look




wyglądają bosko jak na tą porę roku Planuje zakupić w tym sezonie.One chyba raczej do mniejszych należą ? Jak gęsto je sadziłaś ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasia_CS 09:26, 20 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Wiesz co, jak kupiłam sadzonkę, to pod koniec sezonu miała jakies 35cm srednicy i 20/25 wysokości. Te na zdjęciu to efekt wiosennego dzielenia (zrobiłam z tej jednej jakies 6 sadzonek) i miały po kilka listków wtedy.

Teraz planuje z nich zrobić gęstą obwódkę i pewnie jeszcze raz podzielę, żeby dłużżą linię tworzyły i były minimalnie bliżej kostki i nieco bliżej siebie. A co ile teraz są to Ci zmierzę poźniej, bo baaaardzo mi się jeszcze nie chce wychodzić
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
DorKa 09:29, 20 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia_CS napisał(a)
Wiesz co, jak kupiłam sadzonkę, to pod koniec sezonu miała jakies 35cm srednicy i 20/25 wysokości. Te na zdjęciu to efekt wiosennego dzielenia (zrobiłam z tej jednej jakies 6 sadzonek) i miały po kilka listków wtedy.

Teraz planuje z nich zrobić gęstą obwódkę i pewnie jeszcze raz podzielę, żeby dłużżą linię tworzyły i były minimalnie bliżej kostki i nieco bliżej siebie. A co ile teraz są to Ci zmierzę poźniej, bo baaaardzo mi się jeszcze nie chce wychodzić


i nawet nie próbuj na taki mróz.Odpoczywajcie dziewczyny
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasia_CS 09:31, 20 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Eee u mnie nie tak zimno - 0 stopni i chyba niedługo będzie na plusie, nawet słonko coś się właśnie przebiło między blokami Jakis spacer pewnie zaliczę, bo dziecko pierwszy raz od dawna wybyło do dziadków i pocieszyć się trzeba wolnością
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:36, 20 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Doszłam do wniosku, że obwódkę na różance wokół czerpni to chyba z lawendy machnę, nadrabiam wątek Anulajdy i się nie mogę napatrzeć

Kurcze, po raz pierwszy od dawna widzę sikroki w ogródku i czekam czy się połaszą na kule tłuszczowe z ziarnami, ale chyba je olewają jednak
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
DorKa 09:39, 20 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia_CS napisał(a)
Eee u mnie nie tak zimno - 0 stopni i chyba niedługo będzie na plusie, nawet słonko coś się właśnie przebiło między blokami Jakis spacer pewnie zaliczę, bo dziecko pierwszy raz od dawna wybyło do dziadków i pocieszyć się trzeba wolnością

oj to koniecznie wykorzystaj ten czas tylko dla siebie. Naciesz się, naciesz tą wolnością
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 09:42, 20 lut 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia_CS napisał(a)
Doszłam do wniosku, że obwódkę na różance wokół czerpni to chyba z lawendy machnę, nadrabiam wątek Anulajdy i się nie mogę napatrzeć

Kurcze, po raz pierwszy od dawna widzę sikroki w ogródku i czekam czy się połaszą na kule tłuszczowe z ziarnami, ale chyba je olewają jednak


Będzie pięknie Muszę się doszkolić w gatunkach lawendy bo mam kilka sztuk pięknych , wielkich mięciutkich poduch a kilka sztywnych szarych łodyg. Te drugie zdecydowanie brzydsze.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies