Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kokesz 15:44, 17 lut 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Chyba nie umiem wklejać linków do zdjęć, daj znać to je usunę.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Mary 18:15, 17 lut 2018


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Gardenarium napisał(a)
Ja gwoli sprostowania. Nie żebym się czepiała, w żadnym wypadku

Carex to rodzaj, a ta część nazwy "montana" oznacza gatunek, a więc prawidłowo powinno się napisać
Carex montana

Carex montana 'Raureif' - odmiana z kolei z dużej litery. Łacina pochyło.
Choć często się zdarza, nawet na Chelsea Flower Show w opisach ogrodów i jakie tam rosną rośliny - niestety - z błędami

Np. tego typu Carex Montana co mnie zdziwiło, no bo w końcu CHFS
Danusiu.
Dziękuję za sprostowanie.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Kasia_CS 20:40, 17 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
BKosimkArt napisał(a)
Trzcinnik gdy jest młody faktycznie imponujący nie jest ale jak już podrośnie to jest świetny...


Przeglądam zdjęcia trzcinnikow i powiem tak: klosy w tej formie mi totalnie nie leżą


Ale taki kwiatostan juz mi się podoba


I pytanie-czy to tylko kwestia odmiany, czy to po prostu klosy scisle, które się potem tak ładnie miotełkują?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:49, 17 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Magleska napisał(a)
podczytuję o planach różanych ,ale ze mnie żaden znawca -posadziłam kolekcjonersko po 1 szt różnych ,które mi się spodobały i nawet nie wiem ,jak mi się to rozwiązanie sprawdzi

ale chętnie czytam o Twoich wyborach,bo niezła ściąga się robi


Ze mnie tez żaden znawca, o czym przekonuje się za każdym razem jak próbuje tworzyć różaną rabatę co prawda same odmiany mam dość przemyślane pod kątem zdrowotności/czy obfitości i długości kwitnienia, ale zapominam często o tym, zeby sprawdzić czy róża śmieci czy nie

A jakie masz róże u siebie?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:50, 17 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Danusiu, ręka na pulsie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Ewik 21:03, 17 lut 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
To są 2 różne trzcinniki , Karl forester i trzcinnik krótkowłosy
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Wiolka5_7 21:04, 17 lut 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Kasia_CS napisał(a)


Przeglądam zdjęcia trzcinnikow i powiem tak: klosy w tej formie mi totalnie nie leżą


Ale taki kwiatostan juz mi się podoba


I pytanie-czy to tylko kwestia odmiany, czy to po prostu klosy scisle, które się potem tak ładnie miotełkują?


To są 2 odmiany...ten drugi to trzcinnik krótkowłosy... nie mam, ale barsziej mi się podoba
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Magleska 21:13, 17 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
Kasia_CS napisał(a)


Ze mnie tez żaden znawca, o czym przekonuje się za każdym razem jak próbuje tworzyć różaną rabatę co prawda same odmiany mam dość przemyślane pod kątem zdrowotności/czy obfitości i długości kwitnienia, ale zapominam często o tym, zeby sprawdzić czy róża śmieci czy nie

A jakie masz róże u siebie?

mam po jednym krzaczku
Lavender Flower Circus , Pastella, Friedenslitch, Gartentraume, Mariatheresia, Piano
i jeszcze wielkokwiatowa Edelrose,Dafne,Augusta Luise,David Austin i Double Perfum
edit
ten krótkowłosy trzcinnik mi się podoba
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kasia_CS 21:14, 17 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kokesz napisał(a)
Kasia, zajrzyj do wątku Ani - Anulajda w raju.
Ona ma bardzo dużo gatunków róż ale fajnie skomponowanych z innymi roślinami.
Róże sadzone w grupach dają niesamowity efekt, nie mieszałabym tylu gatunków razem na jednej rabacie.



Reniu, wątek Anulajdy znam, choć pobieżnie (lubię nadrabiać całe, a jak są bardziej rozległe, to nie daje rady ogarnąć po całości i po łepkach wychodzi ). Oczywiście, ze szpalery są przepiękne! Tylko się spóźniłam z tym sadząc niektóre rośliny zanim trochę lepiej poznałam ogrodowisko, a po drugie jakos tak mi szkoda sie ograniczać do 1-2 odmian, gdy oglądam takie piękne różane obrazki u innych.. może kiedyś mi się odmieni, gdy nie szkoda mi będzie każdej roślinki większej niz kępa szałwii

Moze dlatego, ze na drugie imię mam Róża ? (Co prawda go nie znoszę, ale może to zobowiązuje ).

Zdjęcie oczywiście zostaw na wątku
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:18, 17 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ewik napisał(a)
To są 2 różne trzcinniki , Karl forester i trzcinnik krótkowłosy


No własnie miałam problem, bo co wklepywalam jakąś odmianę w google, to pokazywal mi się miks różnych i nie mogłam dojść, czy to kwestia ich nieudany trzcinnika, czy coś na rzeczy w innym kierunku. A w takim razie czy są trzcinniki krótkowłose wysokosci 1,2m wzwyż?

Dzięki Wiola
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies