Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Iwk4 10:18, 25 lut 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
W róży kimono kiedyś na forum się zakochałam, a teraz już miejsca dla niej nie mam.
Kasiu, pytałaś się u mnie o trzcinnika krótkowłosego, diś już wracam do żywych po chorobie, to ci odpisałam
https://www.ogrodowisko.pl/watek/6594-ogrodek-iwony-ii?page=871#post_6
____________________
Ogródek Iwony II
BKosimkArt 10:20, 25 lut 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Kasia_CS napisał(a)
A ja skaczę jak kózka po moich rabatach, łącznie z tymi nieistniejącymi i się tak zabawiałam dzisiaj w nagrodę po zaprojektowaniu szafy do pokoju Kuby

jak zwykle popłynęłam i pewnie na rysowankach się skończy (tak to jest już z tęsknoty za wiosną a mam pilniejsze rabaty do zrobienia )



Kasiu podoba mi się to...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Iwk4 10:25, 25 lut 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kasia_CS napisał(a)
A ja skaczę jak kózka po moich rabatach, łącznie z tymi nieistniejącymi i się tak zabawiałam dzisiaj w nagrodę po zaprojektowaniu szafy do pokoju Kuby

jak zwykle popłynęłam i pewnie na rysowankach się skończy (tak to jest już z tęsknoty za wiosną a mam pilniejsze rabaty do zrobienia )



Kasiu, bardzo ładnie popłynęłaś. Jeśli nie róże, to rozchodniki by tu super wyglądały w tym zestawieniu. I koniecznie lizaki
Do tego kilka jeżówek na lato, a na wiosnę trochę powtykanych cebul i rabata gotowa
____________________
Ogródek Iwony II
Kasia_CS 12:39, 25 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kwartet napisał(a)
Laveder ice mam kilka,to jest mała róża(lawenda też ją zje ,chyba że jakaś mała odmiana)krzaczek buduje taki trochę sztywny, w zeszłym roku miała u mnie bardzo długą przerwę,kwiaty piękne i bardzo długo trzyma, zapach jak się nos wsadzi delikatny.
Z zeszło roczniaków Zośka pachniała obłędnie i widzę ,że jest w topie Janki.
Rabata z lizakami dostaje trzeci wymiar,ale masz rację trzeba by to zgrać z tą przy płocie.A na te lizaki to co to miało by być?


Mówisz o Kurfurstin sophie w to miejsce? Tak na pierwsze wrażenie jeszcze do mnie nie przemawia. Muszę jeszcze o niej więcej się dowiedzieć (nie wiem dlaczego sobie wymyśliłam, że by mi te fiolety się fajnie tam zgrywały ) Lawendy mam Hidcote (źródło darmowe od mamy ), więc nie będą to karły docelowo. Chyba, że zrobię LI więcej miejsca między lawendami. A same lizaki wtopiłabym w kępę lawendy. Spróbuję to jakoś zwizualizować.

Lizak najładniejszy bylby cisowy i pewnie ciężej dostępny w rozsądnej cenie. Przy 3 sztukach robi się już jakiś koszt. Otwarta jestem zarówno na trzmielinę na pniu jak jak i na tujki. Tyle, że trzmielinę na pniu mam w donicach też na terenie tarasu i pewnie byłby tłok. Może w ogóle z innej beczki i jakiś iglasty twór typu sosna na pniu... Do przemyślenia.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:52, 25 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ło tak, tylko może lepiej to rozlożyć (tam mam ok 2,5m długości)
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:54, 25 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Iwk4, byłam, widziałam info o trzcinniku, dzięki

Rozplenice jak się zmieszczą to rozważę


Basiu, dzięki za głos!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
kwartet 12:58, 25 lut 2018

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
No miałam właśnie zaproponować sosny maria bregon na patyku,fajna jasna zieleń ,pasuje właściwie do wszystkiego(Jola pokazywała jej zdjęcia),będę kupować na wiosnę to jakby co daj znać.
Ja masz hikot to napewno pochłonie LI ,u mnie tak się dzieje(tnę prawie na łyso wiosną i pierwsza część zezonu jest okej, ale potem to już nie najlepiej)
A jaką długość i szerokość ta rabata ma mieć?
Kasia_CS 13:32, 25 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Na długość jest 2,5m ma szerokość myślę nie więcej niż 1m, więc w sumie dużo się nie zmieści. Raptem obwódka, lawenda i to co między nimi ewentualnie.

eMowi pokazywałam, to jeszcze jedna się opcja przewija, która co jakiś czas do nas powraca w ramach zasłonięcia się na tarasie od okien sąsiadów z bloków, które tam widać w tle. Czyli zrobienie np 2 kratek z przejściem po środku - wtedy mogę obsadzić tylko kratki i ten plan w ogóle nie wchodzi wtedy w grę. Ale za to można zrealizować go na rabacie z tyłu.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:40, 25 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Znalazłam takie foto wspominkowe z wiosny 2016

I z czerwca 2017 widoczna ta sama rabata, na której kucam powyżej

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:17, 25 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Opcja druga z pergolami - wtedy pomysł przeniesiony na rabatę pod płotem, tylko z jeżówkami np. Rozplenice tam planowałam już wcześniej

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies