Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 05:02, 17 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Annak napisał(a)
! Będą co prawda między nimi inne kolorowe byliny typu jeżówki, floksy, jarzmianki, orliki, ale czy z tą bielą nie przesadziłam?
Przepraszam Kasiu, że u Ciebie wpisuję swoje problemy, ale może tak z "rozpędu" wypowiecie się też, żeby rozwiać moje wątpliwości lub podpowiedzieć coś...
dzięki i pozdrawiam


Kolorystycznie na pewno nie przesadziłas, zestawienie z kolorowymi bylinami będzie piękne!! Ja zaczęłam od misz maszu i kombinuję, a Ty mozesz stworzyć bardziej ogrodowiskowy klimat jakiego oczekiwałas. Z takim miksem jak u mnie raczej się go pozbawisz
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Ewik 07:01, 17 lut 2018


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Annak napisał(a)
Podczytuję z uwagą Wasze dyskusje dot. zestawiania kolorów róż i zastanawiam się, czy ja sobie nie zaplanowałam zbyt monotonnie. Wprawdzie jeszcze na kartce, ale na długości 5 m. będą tylko białe róże Chopin, na zmianę z też białymi artemisami! Będą co prawda między nimi inne kolorowe byliny typu jeżówki, floksy, jarzmianki, orliki, ale czy z tą bielą nie przesadziłam?
Przepraszam Kasiu, że u Ciebie wpisuję swoje problemy, ale może tak z "rozpędu" wypowiecie się też, żeby rozwiać moje wątpliwości lub podpowiedzieć coś...
dzięki i pozdrawiam


Kolorystycznie ok ale obydwie róże mają zupełnie inne kwiaty , artemisa do swojej wielkości ma je małe A sam potrafi być duży u mnie lekko miał 150 cm , natomiast Chopin nie mam ale opinie są różne i też wyrasta wysoko i kwitnie głównie na górze.
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Kasia_CS 08:50, 17 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A tak widzę to z domu - pierwsza z brzegu jest LO (tam gdzie leży doniczka).

A z drugiego okna widzę jakby od Cinderelli
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zagajanka 09:53, 17 lut 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Hm... no to moze wtedy by zamiast ML po lewej od Artemisa dać jeszcze jedna różę w różu, i naprzemian z każdą z roz dac trzcinnik - on chyba nie jest tak szeroki jak miskanty, wczesnie startuje. Taki szpalerek troche uporzadkuje tę rabate.
Obok tej Pashminy musisz koniecznie dosadzic jakies roze w lewo w kirunku LO - albo powtorzyc Pashmine, albo dac jeszcze ze dwie niskie.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Kasia_CS 09:58, 17 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Janeczko, na pewno dosadze jakąś niższą rozyczke, bo cały czas ta Mme F Graindorge się kołacze po głowie do trzcinnikow jakiś nie potrafie się przekonać, nie wiem dlaczego :/ moze tak wcisniete przy plocie by mnie nie wkurzaly ? Juz kiedyś myślałam o pasie z trzcinnikow wzdluz plotu, gdzie mam taki wąski kawalek wzdluz granicy z sąsiadem, ale no nie mogę cos. Łyse mi się wydają, nie wiem jak to nazwać w sumie.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:45, 17 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Normalnie męczę się sama ze sobą z tym niezdecydowaniem. Lepiej się orientuje chyba, ze coś mi się nie podoba niż w druga stronę.. masakra.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
BKosimkArt 10:59, 17 lut 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Trzcinnik gdy jest młody faktycznie imponujący nie jest ale jak już podrośnie to jest świetny... choć trwalsze zimą wydają się miskanty, chodzi mi o utrzymanie kwiatostanów i liści które nadal tworzą przesłonę. W Warszawie ostatnio widziałam przy drodze rzekę z miskantów, nawet teraz wyglądają świetnie.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Magleska 12:05, 17 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18484
podczytuję o planach różanych ,ale ze mnie żaden znawca -posadziłam kolekcjonersko po 1 szt różnych ,które mi się spodobały i nawet nie wiem ,jak mi się to rozwiązanie sprawdzi

ale chętnie czytam o Twoich wyborach,bo niezła ściąga się robi
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gardenarium 12:12, 17 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mary napisał(a)
Kasia. Pytałaś u Paulinki o carex montana.
Moim zdaniem carex montana to gatunek (pisany małymi literami).
A carex montana 'Raureif' to odmiana.

Kupowałam i gatunek i odmianę. Różne są.


Ja gwoli sprostowania. Nie żebym się czepiała, w żadnym wypadku

Carex to rodzaj, a ta część nazwy "montana" oznacza gatunek, a więc prawidłowo powinno się napisać
Carex montana

Carex montana 'Raureif' - odmiana z kolei z dużej litery. Łacina pochyło.
Choć często się zdarza, nawet na Chelsea Flower Show w opisach ogrodów i jakie tam rosną rośliny - niestety - z błędami

Np. tego typu Carex Montana co mnie zdziwiło, no bo w końcu CHFS
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Kokesz 12:47, 17 lut 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Kasia, zajrzyj do wątku Ani - Anulajda w raju.
Ona ma bardzo dużo gatunków róż ale fajnie skomponowanych z innymi roślinami.
Róże sadzone w grupach dają niesamowity efekt, nie mieszałabym tylu gatunków razem na jednej rabacie.

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies