Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 11:47, 20 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
a złotogłów gdzie ci się udało zakupić? Na zdjęciach fajna jest.

Kasiu a jak ty tniesz buksy, że ci słabo przyrastają? Bo jak chcesz, aby były większe to ich się prawie nie tnie tylko lekko koryguje kształt. Muszą szkieletem dorosnąć. Obcinasz tylko to, co wychodzi poza a nie po całości. To są małe krzaczki i muszą nabrać wymiaru. Wtedy dopiero tniesz dokładnie w kształt, aby się zagęściły.

Z kulkowiskiem ciężka sprawa. Bo jak w małe kulki wsadzisz wyższe jeżówki to kulki znikną. Jak dasz niskie odmiany to potem trzeba będzie przesadzić. Chyba to drugie rozwiązanie lepsze bo akurat za 3 lata trzeba je będzie dzielić. W sumie ja bym na razie zostawiła układ jak jest, dosadziła resztę i rozrastała jakby co to mam gdzieś topbuxus, mogę się podzielić ale trzeba poczytać czy już nie za późno na nawożenie.


Cebulę kupiłam wysyłkowo w ben..xie

Hm... wygląda na to, że ja w ogóle się źle za te buksy zabrałam Bo ja je zagęszczająco ciągle tnę... chyba czas dać im spokój... w sumie to myślałam, że tak trzeba.

A co do rozrastania wypełniaczy - będę dzielić, przesadzać w końcu bez tego byłoby nam nudno, nie ?

już chyba bym nie nawoziła, niech po tych przesadzankach mają spokój - kto wie, czy ich nie ruszę jeszcze.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 11:49, 20 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Na resztę postów odpowiem później, bo pakuję dzieciaki

Ale widzę fajne propozycje od dziewczyn, może i skuszę się na przesunięcie tujki, choć boję się tego trochę, że mi padnie... wiem, że inni drzewa przesadzają, ale ja nie mam takich możliwości, bo i bryły ziemi takiej nie wytrzasnę na tym garażu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasya 11:51, 20 lip 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42170
lilie kupilam teraz niedawno nie kwitly jeszcze
a co do bezobslugowosci to tylko tak mowie, bo dzieci coraz wiecej uwagi beda potrzebowaly i nie ma co sie pchac moim zdaniem w byliny ktore zajma potem mnostwo czasu zeby ogrod w ładzie utrzymac
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
nicol21 13:30, 21 lip 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10341
Pytałaś o baty u rózy - ostatnio pytałam Andy i jeśli te baty nie są z podkładki, tylko z krzaka i pewnie liście mają taki sam kolor i kształt jak róża to jest ok.
Ja właśnie dziś u siebie sporo takich batów wyciełam żeby krzaki były mniejsze - tzn wycinałam głównie u Eden Rose bo nie mam miejsca na wielkiego potfffora. Pewnie jak przekwitnie to tego bata możesz krótko ściąć - ja tak robię z okrywowymi.

co do kulkowiska to ja bym nie dokładała już żywotników do buksów - i tak jużmasz tego na pienku.
moje kulki buksowe maja 4 lata i te co przetrwały nadal mają w sasadzie tą samą wielkość co na początku- tnę zwykle 2x i po starch gałązkach więc się nie powiększają.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Kasia_CS 14:06, 21 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasya napisał(a)
lilie kupilam teraz niedawno nie kwitly jeszcze
a co do bezobslugowosci to tylko tak mowie, bo dzieci coraz wiecej uwagi beda potrzebowaly i nie ma co sie pchac moim zdaniem w byliny ktore zajma potem mnostwo czasu zeby ogrod w ładzie utrzymac


Aaa

Ja wiem, ze mądrze bylby mieć jak najmniej roślin, które potrzebują uwagi.. ale Kasiu wyobrażasz sobie ogród bez bylin ? Pewnie tak jak i ja - nie bardzo, hihi Po prostu zaprzęgę dzieci do przycinania, odmładzania i dzielenia roślin, ha! A niech pomagają Kuba na razie jest fanem podlewania, ale najchętniej niestety po liściach i w pełnym słońcu Ewentualnie gołą ziemię zlewa i robi błoto
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:13, 21 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
nicol21 napisał(a)
Pytałaś o baty u rózy - ostatnio pytałam Andy i jeśli te baty nie są z podkładki, tylko z krzaka i pewnie liście mają taki sam kolor i kształt jak róża to jest ok.
Ja właśnie dziś u siebie sporo takich batów wyciełam żeby krzaki były mniejsze - tzn wycinałam głównie u Eden Rose bo nie mam miejsca na wielkiego potfffora. Pewnie jak przekwitnie to tego bata możesz krótko ściąć - ja tak robię z okrywowymi.

co do kulkowiska to ja bym nie dokładała już żywotników do buksów - i tak jużmasz tego na pienku.
moje kulki buksowe maja 4 lata i te co przetrwały nadal mają w sasadzie tą samą wielkość co na początku- tnę zwykle 2x i po starch gałązkach więc się nie powiększają.


Wiosną mocno będę cięła, to mi nie przeszkadzają zbytnio- nawet już pąki zawiązały Będzie kwitła wielopoziomowo

Ja wlaściwie z cięciem przesadziłam - teraz dam buksom "się puścić" trochę
Z kulkowiskiem na razie chyba zostawię jak jest, a z danicą zdecyduję jak dosadzę byliny - kupię je pewnie dopiero w sierpniu, jak uda mi się podjechać do szkołki. A jak nie, to chyba zamówię do odbioru na targach.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:17, 21 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Johanka i Makadamia, dziękuję za rysunki! Jak podejmę się przesadzenia tej tujki to pewnie sprobuję cos takiego stworzyć Na razie spróbuję z tym co jest a jak nie, to... tetris
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Johanka77 14:20, 21 lip 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kasia_CS napisał(a)
Johanka i Makadamia, dziękuję za rysunki! Jak podejmę się przesadzenia tej tujki to pewnie sprobuję cos takiego stworzyć Na razie spróbuję z tym co jest a jak nie, to... tetris


____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kasia_CS 22:40, 22 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Po wizycie u rodziców na działeczce mam takie pstryki - prawie same portrety, bo obiektyw inny założyłam


Nasienniki czarnuszki

Hibiskus


Pysznogłówka

Bzyku
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:43, 22 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies