Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 21:16, 23 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasya napisał(a)
hibiskus..ciekawe czy u mnie by przezimowal

i ten powojnik...czy to sweet summer ?


Myślę, że spokojnie - biorąc pod uwagę, że u mamy wygwizdów, brak sąsiedztwa.. ten niebieski stał w dodatku bardzo długo w wodzie i lodzie.. a żyje i ma się dobrze możesz już sobie szukać odmiany

Myślę, że to nie ten powojnik, ale mogę spytać mamę co to, bo o ile dobrze pamiętam, to ma przy nim jeszcze przywieszkę.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:22, 23 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
nicol21 napisał(a)
fajne portrety roślin.
a co do kulkowiska - to tak jak mówią dziewczyny. dosadź bylin, traw i czego tam jeszcze chcesz. napatrz się dowoli i potem przesadzaj no i daj kulasom podrosnąć . a jak je trzymać w ryzach to wychodzi że już wiesz


Tak trzeba zrobić jeszcze spróbuję jałowca przesunąć na brzeg. No trzymanie buksów w ryzach chyba mi najlepiej wychodzi

A ja wciąż próbuję nadrobić Twój wątek i tak z doskoku zaglądam, ale jeszcze nic mądrego mi się nie udało napisać, bo ostatnio mniej jestem w stanie zaglądać, jeśli z danym wątkiem nie byłam do tej pory na bieżąco

Ale to się mam nadzieję zmieni - mąż mi wrócił po 5 tygodniowej nieobecności w PL, to może odżyję trochę ogrodowo
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:25, 23 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Makao_J napisał(a)
Kasia a ten rozwar to długo Ci kwitnie?


Kurcze, nie pamiętam jak było rok temu zaraz zerknę, kiedy robiłam mu pierwsze foty w tym sezonie - już wiem - pierwsze kwiaty miał otwarte 10 lipca, więc prawie 2 tygodnie kwitnie i na razie nie widać, żeby miał zaraz skończyć. Postaram się pilnować tego i wtedy napiszę ile trwało kwitnienie. Na razie ma sporo pąków. Tylko pojedyczne kwiaty dość szybko więdną i trzeba usuwać, bo brzydko się zwieszają.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:29, 23 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
makadamia napisał(a)


Słusznie - jak się da bez przesadzania wielkich roślin, to trzeba próbować

Rozwar jest piękny - ostatnio widziałam go u Iwonki z przerwy na kawę. Kwiaty ma podobne do dzwonka karpackiego, tylko duuużo większe. Ale Iwonka mówiła, że nie kwitnie bardzo długo - dwa, trzy tygodnie.


No zobaczymy co mi wyniknie z tego wszystkiego. Na razie eM wrócił po 5 tyg nieobecności i od razu mówi - myślałaś, że nie zauważę, że powiększyłaś rabatę ?

Mnie przy rozwarze przyszedł do głowy dzwonek brzoskwiniolistny - tu nawet wielkość chyba się zgadza (nie wiem na żywo jak karpacki ma duże kwiatuchy, ale z wygladu chyba wszystkie dzwonki podobne z rozwarami )
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:30, 23 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
makadamia napisał(a)
Aaa, a jeszcze z buksami to mam takie doświadczenie, że przyrosty nie zależą od cięcia, tylko od podlewania.
Była woda - były przyrosty.
Nie było - to i przyrostów nie było, a cięcie nic nie pomagało

Ale to moje doświadczenia, inni mają może inne


Ha, a wiesz, że to by się zgadzało nawet - ja tej rabaty prawie nie podlewam - trzeba będzie to zmienić.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Catalinasdiary 08:20, 24 lip 2018


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Hmm coś mi się wydawało że pisałaś o przetacznikach, że do mamy wywozisz. Albo mi się pomyliło...
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Kasia_CS 09:49, 24 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Catalinasdiary napisał(a)
Hmm coś mi się wydawało że pisałaś o przetacznikach, że do mamy wywozisz. Albo mi się pomyliło...

aaa, nie skojarzyłam, bo to plożace - łanu nie będzie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:18, 24 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
LO ładnie planuje powtórzyć kwitnienie, więc za wszelką cenę będę chciała zebrać płatki na konfiturę


Szałwia po cięciu do zera ładnie odbiła i niedługo zakwitnie


Meringue


Green Jewel

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:22, 24 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
New dawn też pąki ma niczego sobie, powinno być ładnie jak zacznie kwitnąć


A to chyba najbardziej wyczekany pąk róźy - sadzona jesienią Laguna wydała na świat pierwszy pąk


Pastella


Białe floksy już tuż tuż

Asiu - Makadamio - mam nadzieję, że ten widok zaowocouje takim kwitnieniem floksa jak u Ciebie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:25, 24 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Rozwar w pełni kwitnienia


Hortensja ogrodowa - czyżby już jesień?!


Rutewka, którą kupiłam rok temu jako białą... no jednak coś pomylili


Mieczyk abisyński


Pink double delight w masie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies