Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 02:53, 20 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
anulajda napisał(a)
Kasiu Pastellki u mnie wypuszczają takie baty po kilka z krzaka ale one tak w sumie nie odstają zbytnio wielkoś od reszty a jak zacznie się te w pełni drugie tłoczenie to już wogole nie widać różnicy


U mnie to młody krzaczek, więc pewnie w przyszłym sezonie faktycznie się wyrówna
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 03:17, 20 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zana napisał(a)
Kasiu, gapię się i gapię na te Twoje kulki już chyba z godzinę. Tak jak Ewa napisała, one na razie są malutkie, ale kiedyś będą sporo większe a rabata nie jest wielka.
Nie wiem, takie coś mi się narysowało, dałabym chyba tylko trzy po jakby po linii łuku. Wybacz jakość rysunku, ale że ja w ogóle coś narysowałam, to jest osiągnięcie na miarę zdobycia kosmosu





No kochana, za ten misterny rysunek to Ci się co najmniej order z ziemniaka należy

A poważnie... godzinę? Wow, dziękuję :* A wiesz, że bardzo podobnie było pierwotnie, tylko że po poszerzeniu rabaty się te kulki "poprzesuwały". Nie wiem co jest, ale u mnie te buksy tak wolno przyrastają (albo tak je tnę), że zanim będą mieć słuszne rozmiary, to kilka lat minie.. dużo zmieni obecność bylin, może sama dojdę do wniosku, że za ciasno..albo znów przedłużę rabatę, a wtedy...tetris
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 03:24, 20 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Annak napisał(a)


Kasiu, dzięki za odpowiedź i filmik. Ja sądziłam, że to się powinno delikatnie rozdzielać, a tymczasem ostrego noża do tego trzeba. Zobaczę, co wyjdzie z tej na siłę podzielonej sadzonki. Ja przeżyje - znaczy

oooomożna i te inne też ciachnąc
pozdrawiam

Z żurawkami się nie ma co obawiać trzymam kciuki za te podzielone i za kolejne
No to teraz naprawdę czas spać!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasya 06:14, 20 lip 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42175
Śliczne te lilie, chyba podobne kupiłam, jasny roz, ale w przyszłym roku zobaczę
Nie wypowiadam się w sprawie kulek bo wydaje mi sie ze to bardzo indywidualne poczucie estetyki poza tym inaczej na fotce inaczej w rzeczywistości i z kazdej strony musi pasować.
Poza tym przyszło mi do głowy ze powinnaś coraz bardziej myśleć o bezobslugowych nasadzeniach-wypełniaczach typu hortki, jezowki, rozchodniki, trawy... dzieci będą rosly i będzie coraz mniej czasu, lepiej mieć więcej czasu na relaks
Ja czasem żałuje ze tak nie mam
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 06:45, 20 lip 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasia_CS napisał(a)


Przede wszystkim mocno pachnie polecam , fajniejsza wg mnie niz pojedyncze

ciekawa jestem, czy za rok mi wyjdzie martagon, bo w tym nie wykiełkowała cebula... ale ponoc tak sie zdarza, ze w pierwszym roku sadzenia nie wychodzi z ziemi.
a złotogłów gdzie ci się udało zakupić? Na zdjęciach fajna jest.

Kasiu a jak ty tniesz buksy, że ci słabo przyrastają? Bo jak chcesz, aby były większe to ich się prawie nie tnie tylko lekko koryguje kształt. Muszą szkieletem dorosnąć. Obcinasz tylko to, co wychodzi poza a nie po całości. To są małe krzaczki i muszą nabrać wymiaru. Wtedy dopiero tniesz dokładnie w kształt, aby się zagęściły.

Z kulkowiskiem ciężka sprawa. Bo jak w małe kulki wsadzisz wyższe jeżówki to kulki znikną. Jak dasz niskie odmiany to potem trzeba będzie przesadzić. Chyba to drugie rozwiązanie lepsze bo akurat za 3 lata trzeba je będzie dzielić. W sumie ja bym na razie zostawiła układ jak jest, dosadziła resztę i rozrastała jakby co to mam gdzieś topbuxus, mogę się podzielić ale trzeba poczytać czy już nie za późno na nawożenie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zana 06:56, 20 lip 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kasia_CS napisał(a)


No kochana, za ten misterny rysunek to Ci się co najmniej order z ziemniaka należy


Ha, ha ,ha, u Ciebie mam order z ziemniaka, u Iwonki garniec g...na, idę radzić dalej, może ktoś mi coś jeszcze za me "odkrywcze i bezcenne" rady ofiaruje.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Johanka77 07:42, 20 lip 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Ty nocny Marku! Jakie piękne zdjęcia z rana fundujesz

Jeśli mogę, wrzucę swoje 5gr na kulkowisko.
Ja jakoś tak bym widziała. Tj te pionowe B dała w róg na tył, a jałowca wysunęła na przód

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
makadamia 08:44, 20 lip 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Moja propozycja:


bonzaj w 1/3 odległości od krawędzi rabaty, jałowiec pod nim, kulkowisko łukiem przed bonzajem, na tyle gęsto, żeby kulki za parę lat "styknęły się" i żeby nic już pomiędzy nimi nie sadzić.
bylinowe wypełniacze dookoła.
niskie.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mrokasia 08:49, 20 lip 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18113
Johanka77 napisał(a)




O takie coś mię chodziło co Asia narysowała .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasia_CS 11:43, 20 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasya napisał(a)
Śliczne te lilie, chyba podobne kupiłam, jasny roz, ale w przyszłym roku zobaczę
Nie wypowiadam się w sprawie kulek bo wydaje mi sie ze to bardzo indywidualne poczucie estetyki poza tym inaczej na fotce inaczej w rzeczywistości i z kazdej strony musi pasować.
Poza tym przyszło mi do głowy ze powinnaś coraz bardziej myśleć o bezobslugowych nasadzeniach-wypełniaczach typu hortki, jezowki, rozchodniki, trawy... dzieci będą rosly i będzie coraz mniej czasu, lepiej mieć więcej czasu na relaks
Ja czasem żałuje ze tak nie mam


A kupiłaś już gotowce po kwitnieniu, że teraz ich nie widziałaś? Ja tylko cebule zamówiłam w necie wczesną wiosną. Miałam kupionych też 10 sztuk Navony, ale żadna nie wyszła jak powinna, ale posadziłam "pod osłonami", czyli pod krzakiem peonii i chyba za bardzo zacieniła. Wyszły tylko kurduple.

Takie wypełniacze jak wymieniłaś to ja w sumie mam bo i hortkowy pas jest, jeżówek mam sporo, rozchodników to już nawet się pozbywać chcę, bo za duże kępy porosły. Traw też części się pozbędę, ale to do mamy wywędrują, bo ona ma tylko kilka miskantów, a ja SS mam pod dostatkiem (rosną jak szalone!)

Więc w sumie rabaty bezobslugowe są (poza różami), ale... ich układ mi nie odpowiada i zanim dojdę do jakiegoś ładu, to narazie będą kombinacje alpejskie

Kulkowiska zawsze mi się podobały i zapragnęłam.. cięcie kulek mi szybko idzie, bo i małe są, to nie ma dużego problemu

A powiem szczerze, że relaksu w ogródku niemal na palcach jednej ręki zażylam, bo zawsze idę "w rabaty"
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies