Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 13:33, 26 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Wczorajsze przeprowadzki ID na kocimiętkową - ona sama wywędruje do mamy - połowę kęp juz wywiozłam i póki nie kupię niskiej, to bedzie ta żeby trochę przestrzeń wypełniła. Za kocimietkami jest górka i tam jakieś trawki dam - były 3 ML, ale 2 nie przeżyły zimy. No i mają tam jednak za sucho na górce..

w kazdym razie rabata w toku



Jałowiec przesadzony, a danica wskoczyła na jego miejsce Na razie mi się podoba układ
Z domu:

Z ogródka:

Z tarasu:
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 13:36, 26 lip 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
ID bardzo lubię, fajnie wygląda z tujkami i kocimiętą.
A czemu tego jałowca nie chciałaś dać w przeciwległym rogu?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
paulina_ns 13:37, 26 lip 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
No i bardzo ładnie mnie ice dance denerwowała 3 sezony, w tym miałam ją już wywalić, ostatecznie przeniosłam w miejsca gdzie ma więcej słońca no i w końcu pięknie rośnie
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Kasia_CS 14:01, 26 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mrokasia napisał(a)
ID bardzo lubię, fajnie wygląda z tujkami i kocimiętą.
A czemu tego jałowca nie chciałaś dać w przeciwległym rogu?


Jeszcze fajnie wygląda tam rozchodnik (przesadzilam jednego obok i całkiem fajnie wygląda)

A z jałowcem to kilka powodów:
- może tam padnie pod nim jest wylewka tarasu, więc będzie musiał wysilić korzenie na boki
- tam gdzie ta pojedyncza kulka-eM by narzekał, że przy koszeniu by go, więc taki ukłon w jego stronę
- jak z domu patrzę, to z perspektywy biurka, czyli widzę z niższego poziomu niż na foto. A to znaczy, że to co tak naprawdę nie widzę, a to już mega atut tego miejsca
- Jak mi podpasuje, to może dam mu płożyć się na kostce, a to już nawet mi "w głowie" się podoba

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 14:06, 26 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
paulina_ns napisał(a)
No i bardzo ładnie mnie ice dance denerwowała 3 sezony, w tym miałam ją już wywalić, ostatecznie przeniosłam w miejsca gdzie ma więcej słońca no i w końcu pięknie rośnie


No ja też za ID nie przepadam, wolę jak trawy maja bardziej wiotki pokrój i węższe listki. Jak je tu wsadziłam, to wyjątkowo mi się spodobały na tej miejscowce tu z mgra patelni poszła na połpatelnie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 19:22, 26 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)
Kłosowiec cudny, nie wiedziałam, że on taki wysoki rośnie. Jakie wymiary osiaga? Wymagania ma podobne do szałwi?

On nawet wyższy niż u mnie rośnie-u Izy pod lasem ma chyba 1,5m albo wiecej u mnie ta rabata ma kiepskie warunki glebowe, więc tak jak szałwia daje radę spokojnie bardzo sucho tam w dodatku,bo rzadko tam podlewam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zana 20:23, 26 lip 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Hortowisko buszowisko. Pięknie
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Johanka77 21:22, 26 lip 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
No fajne te przesadzanki Ci wyszły!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kasia_CS 21:26, 26 lip 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A ja wracam do tematu ścieżki - planuję płyty zatopione w trawniku, tak jak miarka (wyciągnięta na 75cm, bo taka dlugość z dostępnych na rynku wymiarów byłaby chyba najlepsza).

Szerokość trawnika między podmurówką a obrzeżem tarasu to 170cm, a przy podmurówce planuje jakieś trawy posadzić - żeby zasłonić podmurówkę to jedno, a drugie - fajnie jak coś się będzie działo, coś falowało ażurowego. Sąsiedzi mają niekoszone chwastowisko.

A moje pytanie i prośba do Was - jakie trawki doradzicie - niezbyt ekspansywne na szerokość. Myślę, że dopuszczalna szerokość rabaty z trawami to jakieś 70cm...

Z wyglądu pod uwagę biorę trzcinniki, molinię, proso.. miskanty chyba zbyt potężne. Od wschodu słońce, ale od jakiejś 13 już robi się cień - o tej porze robiłam to zdjęcie.




Mnie najbardziej podobają się kwiatostany trzcinnika krótkowłosego - bardziej jak miotełka niż wąski kłos jak u ostrokwiatowych. Ale minus jest taki, że kępa się mocniej rozrasta - chyba, że ktoś może mnie poprawi

Czy jakakolwiek trawa zniesie tyle cienia w ciągu dnia?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Toszka 13:34, 27 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
trawa nie zniesie, ale ja bym posadziła kolumnowe cisy Robusta lub Wojtek, bo widok taki sobie na chwastowisko. Jedno i drugie nie owocuje. Na dole albo jakieś małe carexy, albo miniaturowe hosty...żółte by mocno rozjaśniły to miejsce.

Pokaż ten "stożek marketów"

Korzeni nie poluźniałaś?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies