Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 15:11, 19 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
DorKa napisał(a)
Cześć Kasiu, jestem za przedłużeniem trzcinnikowej choć każdy kawałek trawnika jest pewnie na wagę złota
No właśnie a propos trawnika, nie do wiary ,że tak Ci pięknie odbił po tych suszach. Pamiętam jak pokazywałaś zdjęcia wysuszonego trawnika a tu taka soczysta zieleń. Jestem za rozplenicami przy tarasie Miłego dnia.


Trzcinnikowa już przedłużona od kilku dni i jeszcze dziś parę cm poszerzyła, bo wymierzalam jak zrobić ścieżkę z płyt, to tak dla symetrii wychodziło, że jeszcze te kilka cm trzeba urwać

Trawnik odbił, choć są jeszcze gdzieniegdzie puste placki.. s gdzieniegdzie porobiłam przeszczepy ze zdejmowanej darni
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:13, 19 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Annak napisał(a)

Dziewczyny, dajcie mi też namiary na kompost na priv, proszę Nie mam własnego, a bardzo potrzebuję...


Ja tylko w workach w necie kupuje
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:17, 19 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)
Macham poniedziałkowo


Odmachuję środowo

Annak napisał(a)
Marysiu, Łucjo, dzięki za namiary. Posprawdzam te miejscówki
Kasiu, sorry, że temat u Ciebie pociągnęłam - pozdrawiam


Spoko Aniu kiedy wpadasz po roślinki?

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:19, 19 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
nicol21 napisał(a)

a to da się ją szybko zdjąć?! mi zawsze to mega długo schodziło z tym.
Działaj, działaj!


U mnie się da dziś trochę podziałami, aż cała mokra byłam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:25, 19 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Uznałam, że trzeba przesadzić jedno z najstarszych nasadzeń, czyli hortkę ogrodową, która rosła na moim wąskim pasku trawy. Mocno się rozrosła i zaczęła zasłaniać przejście przy filarze, gdzie może kiedyś powstanie jakaś skrzynia. Chciałam przesunąć ją do ogrodzenia, bliżej sąsiadów. Uszarpalam się nieźle z nią

Tu już na końcu posadzona- przesunięta nawet nie metr ale czasem tyle potrzeba


Przed nią albo dam silver sceptre albo hakonkę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:21, 19 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dzisiaj jeszcze zabrałam się za obrzeża z profili - całą jedną 3-metrową sztukę osadziłam może jutro uda się coś zrobić.

Kurcze, ma ktoś namiary na rozplenicę Medium boy? Bo nigdzie nie mogę znaleźć wysyłkowo. Stacjonarnie mają w ZP, a nie chce mi się czekać kiedy będę mogła się do nich wybrać - teraz szykują się do Wojsławic...

Bo tak jak Marysia zasugerowała little Bunny mogą być ciut przymałe - Medium boy w sam raz i na styk mieszczą się 3 bez specjalnego nachodzenia na siebie nawzajem
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Lodzia 21:52, 19 wrz 2018


Dołączył: 22 wrz 2016
Posty: 162
A Martę/Finkę pytałaś o Medium Boy?
inka74 22:34, 19 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
O widzisz a ja tak pomyślałam, że Memory by za hortką wszedł a ty już ją przesadziłaś. Ja mojej hortki też ruszyć nie mogłam. Jakie to korzenie duże ma. Przesadziłam z różanki wersję w majtkowym różu i wsadziłam białą Coco.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 22:58, 19 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Lodzia napisał(a)
A Martę/Finkę pytałaś o Medium Boy?


A nie.. a gdzie ją mogę spytać? bywa jeszcze na forum, czy ma jakąś stronę? bo nawet nie wiem
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 23:24, 19 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
O widzisz a ja tak pomyślałam, że Memory by za hortką wszedł a ty już ją przesadziłaś. Ja mojej hortki też ruszyć nie mogłam. Jakie to korzenie duże ma. Przesadziłam z różanki wersję w majtkowym różu i wsadziłam białą Coco.


No właśnie u Ciebie czytałam hihi pomysł zacny, ale nie dałoby rady zmieścić i miskanta i hortki i zachować przejścia
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies