Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 12:49, 20 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
UrsaMaior napisał(a)


Dziwny, nie koralowy. Taki "tworzywowy". Mnie nie pasował jakoś.


Plastik fantastik powiadasz to jak moje aktualne Vanilki - chyba się tam wstrzeli koleżka
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:54, 20 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
DorKa napisał(a)


to chyba będzie taki mój trend ogrodowiskowy , że zrywam się wiosną z przerwą na lato a jesienią kończę


może to nie takie złe bo w wakacje masz luz blues
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 12:56, 20 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Kwitnie często i obficie.(...)

Po raz pierwszy od 2 lat nic nie mam ochoty zamówić z róż. Przeglądam oferty i zero chciejstw. Chyba się nasyciłam


teraz to się dla mnie liczy. Tylko teraz myślę, czy to miejsce, które na niego przeznaczyłam nie będzie lepsze na Pomponellę.. ona większa rośnie chyba jednak. A dla Leosia miejsce obok Baronesski dałoby się wykroić.

Ja przewiduje taki stan u mnie za rok
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:03, 20 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
anulajda napisał(a)
Kasiu robisz obrzeża trawnik/rabata z profili aluminiowych ? bo ja tez zastanawiałam się nad nimi tylko nie wiem jak to w praktyce użytkowania czy się nie powyginją/pofalują jak przypadkowo nadepnie się czy kosiarką najedzie na nie. Czytałam u Polinki i Wioli o nich i bardzo zaciekawiło mnie to rozwiązanie.


No właśnie zaczęłam robić - wczoraj zainstalowałam pierwszy, ale że robię nieco inaczej, to się umordowałam Bo ja owszem zbiłam jeden brzeg do wewnątrz, ale drugi rozprostowałam, żeby sięgał bardziej wgłąb ziemi.. Czyli u mnie nie robi się z profilu L, tylko I. I to odkopywanie rowka było katorgą, bo ciągle gdzieś mi coś się nie zgadzało (zrobilam dość wąski rowek. Najbardziej mnie martwią tylko narożniki, bo tam się zrobi dość ostro - żeby mi dzieci się tam nie pokaleczyły trzeba jakiś patent opracować.

Dałam minimalnie wystające nad ziemię, żeby kora się tak łatwo nie wysypywała później, bo eM przy koszeniu się wścieka jak wciąga korę

Zdjęcie prowizorka, ale widać że osadzony
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:08, 20 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
anulajda napisał(a)


Iwonko też tak mam zero chciejstw różanych,ja już wole kupić w sezonie w doniczce dorodne okazy. Moje wszystkie wiosenne z gołym korzeniem róże jako pierwsze się pochorowały bardzo wczas i licho całe lato wyglądały


Niestety stacjonarnie nie ma w okolicy większości tych róż, które chce, a do tego o niebo droższe - np agielki. Ryzyk fizyk. Mnie na szczęście w większości ładnie się zachowywały, ale i wyjątki też się zdarzyły, gdzie dopiero niedawno krzaczek sadzony jesienią zaczyna puszczać ładne listki. Ale niezbyt się rozrósł.. w sumie wcale Ale to jeden z kilkunastu, to można wybaczyć.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
MalgosiaW 14:30, 20 wrz 2018


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Ja Leosia bardzo lubię Właśnie za tą jego inność w kolorze i wyglądzie kwiatu. Tylko powypuszczał w tym roku tak długie baty, że mi się wyłamywały. Za rok muszę je przywiązać.

Nie mam Pomponelli. A w sumie pasowałaby mi do Artemis, ale musiałabym Marię Tereskę gdzieś przenieść, ale gdzie? Czasem te moje róże to "łażą" po ogrodzie jak głupie. I często wracają w pierwotne miejsce A chciałabym już je tylko pielęgnować

Kasiu chwal się listą jesienną róż
inka74 14:40, 20 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Też właśnie chciałam zapytać o listę co ci chodzi po głowie oprócz tych dwóch żelaznych pozycji
Pomponellę mam z wiosny i dopiero teraz cokolwiek pokazuje. Kwiat fajny. Krzaczek na razie taki sobie, trzeba czekać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 20:08, 20 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Minerva mnie kusi np.. tylko myślę nad miejscówką i co za tym idzie ile krzaczków.

Muszę przemeblować rabatę z green Jewel i raureif, hmmm
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
anulajda 22:31, 20 wrz 2018


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
Kasia_CS napisał(a)


No właśnie zaczęłam robić - wczoraj zainstalowałam pierwszy, ale że robię nieco inaczej, to się umordowałam Bo ja owszem zbiłam jeden brzeg do wewnątrz, ale drugi rozprostowałam, żeby sięgał bardziej wgłąb ziemi.. Czyli u mnie nie robi się z profilu L, tylko I. I to odkopywanie rowka było katorgą, bo ciągle gdzieś mi coś się nie zgadzało (zrobilam dość wąski rowek. Najbardziej mnie martwią tylko narożniki, bo tam się zrobi dość ostro - żeby mi dzieci się tam nie pokaleczyły trzeba jakiś patent opracować.

Dałam minimalnie wystające nad ziemię, żeby kora się tak łatwo nie wysypywała później, bo eM przy koszeniu się wścieka jak wciąga korę

Zdjęcie prowizorka, ale widać że osadzony


Kasiu dziękuję,muszę przemyśleć sprawe bo pomysł jest fajny,na razie będe podglądac u Ciebie
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anulajda 22:57, 20 wrz 2018


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3772
Kasia_CS napisał(a)


Niestety stacjonarnie nie ma w okolicy większości tych róż, które chce, a do tego o niebo droższe - np agielki. Ryzyk fizyk. Mnie na szczęście w większości ładnie się zachowywały, ale i wyjątki też się zdarzyły, gdzie dopiero niedawno krzaczek sadzony jesienią zaczyna puszczać ładne listki. Ale niezbyt się rozrósł.. w sumie wcale Ale to jeden z kilkunastu, to można wybaczyć.


To fakt są droższe stacjonarnie w doniczkach ale też jest to już porządny różany krzak i widzisz co kupujesz, ja już przez ostatnie dostawy róż z gołym korzeniem jakie dostawałam widzę spadek jakości co do tego co kiedyś było sprzedawane, chyba szkółki po prostu nie wyrabiają się co do popytu.
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies