Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

UrsaMaior 08:40, 20 wrz 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Kasia_CS napisał(a)


No bo nie mam np. żelaznego Leosia ani pomponelli i mus to zmienić a że do tego jeszcze kilka róż wpada do koszyka...


Widziałaś kolor Leosia na żywo?
____________________
ogród pod lasem
DorKa 08:42, 20 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia_CS napisał(a)
Czytałam, że teraz dobrze jest zwertykulowac i nawieźć go nawozem z minimalną zawartością azotu, a jeszcze później zrobić aerację i już nawozem bezazotowym podziałać


Jak tak to tak W weekend się tym zajmę
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasia_CS 09:10, 20 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
UrsaMaior napisał(a)


Widziałaś kolor Leosia na żywo?


a nie, a co? on chyba taki koralowy bardziej? w każdym razie będzie przed Anabelką to nie przeszkadza kolorystycznie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:12, 20 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Ja jesiennym już sypnęłam przy sianiu.


no ten moj to też jesienny, ale mało azotu - Marysia mi poleciła konkretny nawóz, który spełniał ten warunek i dostępny normalnie stacjonarnie.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:13, 20 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
DorKa napisał(a)


Jak tak to tak W weekend się tym zajmę


Ty to masz teraz zryw było cicho cicho, a teraz mistrzyni przesadzania i w ogóle wszystkich prac ogrodowych
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
UrsaMaior 09:30, 20 wrz 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Kasia_CS napisał(a)


a nie, a co? on chyba taki koralowy bardziej? w każdym razie będzie przed Anabelką to nie przeszkadza kolorystycznie


Dziwny, nie koralowy. Taki "tworzywowy". Mnie nie pasował jakoś.
____________________
ogród pod lasem
DorKa 09:42, 20 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Kasia_CS napisał(a)


Ty to masz teraz zryw było cicho cicho, a teraz mistrzyni przesadzania i w ogóle wszystkich prac ogrodowych


to chyba będzie taki mój trend ogrodowiskowy , że zrywam się wiosną z przerwą na lato a jesienią kończę
____________________
Dorka Zakręcony ogród
inka74 10:41, 20 wrz 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Leoś ma kolor bardzo podobny do Baronesse. Rosną obok siebie i różnicy nie widać. Taki lekko plastikowy róż. Ogólnie ładna róża. W miarę zdrowa. Trochę plamek ma, wciąż więcej liści zdrowych niż chorych. Kwitnie często i obficie. Nie pachnie. W miarę kompaktowa do 60 cm, teraz pod koniec sezonu wypuściła bat na 120 cm. Obcięłam mam ją i nie wyrzucę. Za to z hukiem wywaliłam Agnes Schillinger. I jeszcze nad kilkoma się zastanawiam czy przypadkiem się nie rozstać. Po raz pierwszy od 2 lat nic nie mam ochoty zamówić z róż. Przeglądam oferty i zero chciejstw. Chyba się nasyciłam
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
anulajda 11:04, 20 wrz 2018


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3760
Kasiu robisz obrzeża trawnik/rabata z profili aluminiowych ? bo ja tez zastanawiałam się nad nimi tylko nie wiem jak to w praktyce użytkowania czy się nie powyginją/pofalują jak przypadkowo nadepnie się czy kosiarką najedzie na nie. Czytałam u Polinki i Wioli o nich i bardzo zaciekawiło mnie to rozwiązanie.
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
anulajda 11:10, 20 wrz 2018


Dołączył: 17 sty 2016
Posty: 3760
inka74 napisał(a)
Leoś ma kolor bardzo podobny do Baronesse. Rosną obok siebie i różnicy nie widać. Taki lekko plastikowy róż. Ogólnie ładna róża. W miarę zdrowa. Trochę plamek ma, wciąż więcej liści zdrowych niż chorych. Kwitnie często i obficie. Nie pachnie. W miarę kompaktowa do 60 cm, teraz pod koniec sezonu wypuściła bat na 120 cm. Obcięłam mam ją i nie wyrzucę. Za to z hukiem wywaliłam Agnes Schillinger. I jeszcze nad kilkoma się zastanawiam czy przypadkiem się nie rozstać. Po raz pierwszy od 2 lat nic nie mam ochoty zamówić z róż. Przeglądam oferty i zero chciejstw. Chyba się nasyciłam


Iwonko też tak mam zero chciejstw różanych,ja już wole kupić w sezonie w doniczce dorodne okazy. Moje wszystkie wiosenne z gołym korzeniem róże jako pierwsze się pochorowały bardzo wczas i licho całe lato wyglądały
____________________
Ania - anulajda w raju :) ***wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies