Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 20:17, 19 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Helen napisał(a)

Ja też bardzo cenię sobie Twój ogródek szczególnie za elegancję i subtelność połączeń. Masz wyjątkowy dar


Hihi, Helen, z tym darem to nie przesadzajmy a jak juz to przesadzajmy rośliny długo dochodzę do jakichś dobrych pomysłów, czasem rządzi tym przypadek. Najbardziej żałuję, że tak rzadko mam okazję być w szkółkach - nic tak świetnie nie pozwala robic fajnych zestawień jak naoczny widok roślin, możliwość ich ustawienia obok siebie, poznania odmiany i co mega ważne - obejrzenia co w danym czasie kwitnie i będzie ze sobą grało
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:22, 19 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
galgAsia napisał(a)
Ajajaj, jak pięknie! Anafalis cudny - ja się tak zafiksowałam na kichawcu, mogą go focić w nieskończoność. A Queen of Sweeden - cudne te porcelanowe filiżaneczki! Dobrego dnia!


galgAsia napisał(a)
Kasia, a ja mam pytanie techniczne - jak zrobić taki napis na zdjęciu? bo ciemna jestem jak tabaka w rogu...


Opędzluję za jednym zamachem oba posty
QoS jest fajna - i to przyznać mogę dopiero w tym sezonie (to będzie chyba jej czwarty? a może trzeci, już mi się myli). Kształt kwiatów cudowny i zawsze chyba będę się nim zachwycać. Minus za krótkie trzymanie kwiatów. Ale! W tym sezonie wreszie tych pąków jest więcej, kwitnienie bardziej rozłożone w czasie i więcej pąkow ogólnie w sezonie - tu faktycznie się broni różyczka, bo gdyby powtórzyła to co w poprzednich latach po prostu bym ją wymieniła na lepszy model... a tu milo nawet.

A napisy to ja niezbyt profesjonalnie dodaje - w paincie zabilam Cię moją myślą techniczną? ?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:26, 19 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
BKosimkArt napisał(a)
No faktycznie Wiliam z dalią nieźle się zgrał, piękne odcienie!
Ale Queen of Sweden to prawdziwa królowa, uwielbiam jej filiżankowe kwiaty.
Nie nam ale uwielbiam


Dalie otrzymałam od Hani z żywopłotków cisowych i na czuja łączyłam googlujac sobie nazwy, zeby wg zdjęć przyrównać do sąsiadujących róż - taki miałam plan, żeby właśnie kwitnienie róż- jakie by nie bylo- dopelnić daliami - tutaj w punkt

Z kolei duża dekoracyjna lila-róż fajnie się dopełnia z Lavender ice
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:42, 19 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
April napisał(a)
Kasiu, bardzo lubię oglądać twoje zdjęcia
Dalia z Wiliamem świetna


Dzięki Aprilku! Cieszą takie "drobne sukcesy" w kompozycji
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:45, 19 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
MalgosiaW napisał(a)
Cudownie. Zaczynam żałować, że u mnie brąz nie biel dominuje w ogrodzie. Te zasłonki i białe doniczki na tarasie


Jeszcze zamierzam przemalować donice z różami na biało - są w kolorze ceglanym, a są plastikowe - zawsze to jakiś komplet do całości może się stworzy.

A w ogóle to dziś doszła nowa szafa do kącika, którą też eM zmontował na różności - baaardzo fajnie wygląda, ale jeszcze fotki nie zrobiłam. Gosiu, zawsze można zarządzić wielkie malowanie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:47, 19 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)
Cudnie, dalia z różą tworzą niesamowitą kompozycję... MOże i jak w końcu dojrzeję do dalii
Widoczek na koniec pinterestowy!


Polecam - bardzo zgrany duet jak widać i bez żalu można ciąć do wazonu jak tych kwiatów daliowych sporo - będą juz do pierwszych przymrozków "tłoczyć"

Do pinteresta mi daleeeko jeszcze, ale dziękuje Ewcia!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:47, 19 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zakrecona napisał(a)
Piekne dalie, zgranie kolorystyczne z różą w punkt

cmok!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:49, 19 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
anabuko1 napisał(a)

Piękne portreciki różane.
Kiedyś chciałam kupić Heidi Klum, ale akurat w szkółce jej nie mieli i zostało bez niej.
Leonardo da Vinci tez bardzo lubię


Heidi w sumie ma raczej sławę kapryśnej, podatnej na plamistość - no nie można raczej zaprzeczyć - choroby jej szerokim łukiem nie omijają niestety ale kwiat cudowny w ksztacie i kolorze - mogłby jeszcze nieco dłużej się utrzymywać...

Leosia i ja zaczynam lubić - u mnie to nowa różyczka - sadzona wiosną z donicy to jej pierwsze prawdziwe kwitnienie
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:51, 19 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękne róże.
U Ciebie zakwitł rodek, a u mnie sasanka.


szalone te rośliny czasem, prawda Haniu ?

Różyczki dziękują
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 20:53, 19 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kasia1 napisał(a)
Kasiu, bardzo dziękuję za fotki trzcinników i szczegółowy opis Przepraszam, ze dopiero teraz, ale byłam parę dni z dzieciakami na urlopie.
Trzcinniki posadzę u siebie na pewno.
Toszka też mnie pocieszyła, że nie ma obowiązku odmładzania miskantów co parę lat, więc spieszyć się z tym nie będę i zobaczę, co będzie się działo. Też nie palę się do siekiery, bo straszna ciamajda jestem



A nie za ma co Kasiu Ja swojego miskanta muszę już po prostu ograniczyć, bo zajął juz oprawie całą przestrzeń za czerpnia - a nie musi być taki rozległy, żeby był efekt

Trzcinniki są fajne
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies