Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

April 07:42, 21 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10213
Kasia_CS napisał(a)
Mam jakąś babkolistną, ale NN, bo to od teściowej, a ona ma od sąsiadki, także ten..

Ale to na zdjęciu tu albo guacamole albo fragrant bouquet, nie pamiętam która.

Bonfire jest z ZP-nawet się przełamałam z jego kolorem, bo przecież nie sadzę czerwieni-ta trochę inna, ale jednak


Bonfire też sobie nabyłam w zeszłym roku w ZP ale jakoś wegetuje u mnie. Twój okaz piękny
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 08:35, 21 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia_CS napisał(a)

Przepięknie pachnie ta hosta



Kasiu, pachnące hosty przeżywają renesans. Od kiedy odkryłam u mojej Mamy pachnącą nn (kilkunastoletnia), wącham wszystkie hosty, które wydają mi się "podejrzane" o zapach . U Hani - Gruszki też taką odkryłam, ku radości gospodyni, która nie wiedziała . One oprócz zapachu, mają piękne kwiaty, prawda?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 09:11, 21 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8318
Kasia_CS napisał(a)
Wilczomlecz Bonfire

Stardust z ciemnym rozchodnikiem

Firletka ponowiła kwitnienie

Przepięknie pachnie ta hosta


Kasia, piękne zdjęcia wrzuciłaś. I Lavender Ice też przepiękna
Wszystko, co pokazujesz, jest wyjątkowo zdrowe. Rozumiem, że do Ciebie nie dochodzą już ślimaczki? U mnie teraz ślimole (takie okropne bezskorupkowe) żrą na potęgę, wrrr.
____________________
Helen - Hortensjowo
Annak 00:09, 22 sie 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Kasiu, wiosną u Ciebie była wymiana opinii na temat tulipanów. Chciałam ją znaleźć, żeby poczytać jakie polecałyście, ale w Twoim wątku to niemożliwe. Przejrzałam kilkadziesiąt stron i niestety nie trafiłam. Czy mogłabyś polecić jakieś odmiany tulipanów? Czas na zakupy cebulek się zbliża a dobrze byłoby kupić coś sprawdzonego.
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Kasia_CS 06:49, 22 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kasia1 napisał(a)
Ale rewelacyjna szafa. Też taka by mi się przydała ...


Jak Małż manualny gość, to pomecz go trochę o jakieś miejsce na ogrodowe gadżety jestem mega happy, bo fajna jest. Wczoraj jeszcze dostała szary pasek wokół drzwi
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 06:51, 22 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
April napisał(a)


Bonfire też sobie nabyłam w zeszłym roku w ZP ale jakoś wegetuje u mnie. Twój okaz piękny


Jolu, zobaczymy czy mój nie będzie za rok wegetował na razie taki ładny już kupiłam w doniczce, a co po zimie.. a masz jakieś doświadczenia z jego mnożeniem?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 06:56, 22 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
galgAsia napisał(a)


Kasiu, pachnące hosty przeżywają renesans. Od kiedy odkryłam u mojej Mamy pachnącą nn (kilkunastoletnia), wącham wszystkie hosty, które wydają mi się "podejrzane" o zapach . U Hani - Gruszki też taką odkryłam, ku radości gospodyni, która nie wiedziała . One oprócz zapachu, mają piękne kwiaty, prawda?


Tak! Te pachnące jakieś takie ładniejsze niż te zwyklaki a zapach cudny, kojarzy mi się z zapachem gardenii jest wprost upajający!

no to Hania miała radochę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 07:05, 22 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Helen napisał(a)

Kasia, piękne zdjęcia wrzuciłaś. I Lavender Ice też przepiękna
Wszystko, co pokazujesz, jest wyjątkowo zdrowe. Rozumiem, że do Ciebie nie dochodzą już ślimaczki? U mnie teraz ślimole (takie okropne bezskorupkowe) żrą na potęgę, wrrr.


A co Ty! Też mam ślimaki! Akurat na nie to sypie granulki na podmurówkę od strony nieużytku. I widać nawet, że to zdaje egzamin od tamtej strony, bo trup się słał gęsto-taka granicą z martwych ślimaków leży.. ale tych nagich (na szczęście małych) jest sporo i zdarza mi się wieczorem trochę ich pozbierać z roślin.

A rośliny też chorują-mam plamistość nas niektórych różach, na jednej róży i wszystkich różowych przetacznikach mączniak (w sumie muszę sprawdzić czy to on), magnolii brązowieją liście.. są i chyba rdza na jednej róży, a to już mnie martwi, bo to dla mnie najgorsza z opcji. więc nie jest tak idealnie ale ogólnie narzekać nie mogę staram się dość regularnie stosować ekoopryski-dzis w planach PW.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
kasia1 08:14, 22 sie 2019


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
A z czego ta szafa zrobiona ? Z marketu kupowaliście elementy czy z odzysku?
Mój em technicznie zdolny, tylko bardzo zapracowany, ale z drugiej strony te marketowe ogrodowe składziki są tak drogie, że trzeba znaleźć czas, by zrobić samemu. Jak mi zrobi szafę, to się wyniosę z "jego" garażu z doniczkami i nawozami To będzie dobry argument. Tylko muszę mu projekt zrobić, bo wtedy większa szansa na realizację
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
mrokasia 08:26, 22 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18027
Kacha, ale fajna ta szafa! K. to zdolna bestia .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies