Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 13:37, 24 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasiolaaa napisał(a)
Kasiu kolor Minerwy mnie powala kocham taki kolor ja na taki mowie buraczkowy hihi moze juz pytalam
ale gdzie dorwalas Kimono i czy
u ciebie tez tak kwitnie obficie

Kolor ładnie tylko w miarę ocienionym miejscu - jak za duzo słonka, to od razu płowieje - na razie nie zachwyca mnie "zachowanie" tej róży, choć pięknie pachnie i te kwiaty faktycznie śliczne

Kimono wysyłkowo kupowałam u hyzych (ale to Ci drudzy niż Ty kupujesz ) i jak w pierwszym sezonie byłam nią zachwycaona, to teraz już niekoniecznie - bardzo mało kwiatów w tym sezonie, choć jak już są, to trzymają się mega długo na krzaku. Z 3 krzaczków jeden w ogóle mi padł, ale nie wiem dlaczego, no i dość słabo zimuje ogólnie.. ale mam ochotę spróbować jeszcze raz, bo u innych Kimono jest piękna.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:44, 24 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
galgAsia napisał(a)
No pięknie - cudnie, psze Pani . Koloru jak w środku sezonu, takie soczyste i żywe. Widzę, ze idziesz krok w krok za Zagajanką i Lucy - za chwilę będziesz miała takie samo zagęszczenie róż na metr kw.
Nowa gaura - jaka to?


Gdzież mi to naszyc różanych Mistrzyń, Asiu!! kolory to wiesz jak to jest - na fotach łapię pojedyncze miejsca, bo po całości to już tak z lekka buro-brązowo się robi

A gaura.. kurcze, na targach kupowane, ale na zasadzie porannej rezerwacji, później Ania mi odebrała ze stoiska (nawet nie pamiętam nazwy szkółki..), etykiety nie było, bo to z aranżacji wyjęte..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:46, 24 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gosiek33 napisał(a)



Muszę poszukać stare zdjęcia mojego złotego bzu, ale np black tower czarny jest tylko tam gdzie wystaje nad krzewy i ma słońce, pod spodem zielenieje. Za to Black Lace 'Eva' też w cienistym nieco miejscu w zasadzie cały czarny. A tuż obok pęcherznica najżółtsza z żółtych Dart's Gold też złota tylko wiosną


Czyli jednak na słońce trzeba by było eksmitować i tylko wiosną się nacieszyć?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
galgAsia 13:51, 24 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia_CS napisał(a)


Gdzież mi to naszyc różanych Mistrzyń, Asiu!! kolory to wiesz jak to jest - na fotach łapię pojedyncze miejsca, bo po całości to już tak z lekka buro-brązowo się robi

A gaura.. kurcze, na targach kupowane, ale na zasadzie porannej rezerwacji, później Ania mi odebrała ze stoiska (nawet nie pamiętam nazwy szkółki..), etykiety nie było, bo to z aranżacji wyjęte..


Pamiętaj - per aspera ad astra! nie mylić z astrami. I praktice makes perfect! I co by tu jeszcze...
To cała sztuka jest - by ładne ładnie sfotografować. A mniej ładnego nie pokazać...
Czyli z gaurą masz tak jak ja
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kasia_CS 14:00, 24 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
April napisał(a)


Kasiu, bardzo ładna ta twoja ŚŚ, robi bajeczny klimat. Fajne zdjęcia dalii i róż


No lubię ją całkiem, choć nie wiem, czy jak sobie wracam myślami do wyboru drzewka na to miejsce, to czy nie poszłabym jednak w coś innego - ostatnio tle pięknych drzew się pojawia na tapecie, że kuszą różne opcje ale po ptokach - ja nie umiem tak sobie jakiejś większej rośliny tak po prostu wysadzić i zamienić - bo dla mnie zważywszy na mój ogródek to już większa roślina grabów nie liczę, bo sama ich nie sadziłam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:43, 24 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Pościnałam co nieco wczoraj do wazonu Pastwię się nad tą morelową, bo chyba największa z posiadanych przeze mnie, a to jej pierwszy kwiat - w końcu!



Tu do pary z jesienną Chandos Beauty
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:45, 24 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Tu takie małe porównanie rozplenic
Medium Boy

Hameln


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:49, 24 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
i jeszcze tak
Medium Boy

Hameln


Klosy MB podobają mi się o wiele bardziej na tym etapie - może niedługo też będą takie nieco wyłysiałe ale wyglądają bardziej okazale mimo, że długością znacznie się nie różnią.

Dziś jak Kaja spała udało mi się wsadzić 2 róże z donic - jedną Olkę i Boscobel, więc się zagęściło.. zastanawiam się, czy efekt będzie mi się podobał, czy nie lepiej było zagęscić bylinami albo trawami.. no nic.

Mój zapozyczony krajobraz jakże cenny dla ukrycia bloków-wieżowców..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:51, 24 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dalie...ponownie


Heidi Klum

Jesiennie ciemniejsza Home&Garden
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:53, 24 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448

Po ostrym cięciu w zeszłym roku i na początku tego sezonu trochę dałam hakuro luzu i się rozbujała

Tu już widać, że jesień mocno i u mnie już działa


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies