Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

eVka 18:17, 21 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)


Ja dopiero w tym roku miodunki posadziłam, więc nawet nie wiem, czego się po nich spodziewać

Z lawendą muszę w przyszłym sezonie inaczej spróbować-ciąć ją później-w sierpniu. Może wtedy zakwitnie..

To podobnie jak ja, miodunki masz pierwszy rok, jeszcze maluchy. Ja za późno ciełam bo szkoda mi było pięknych kwiatów i podejrzewam, że za rok będzie podobnie
____________________
Nowa12 07:37, 22 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kasiu a wrzuciłabyś jakieś zdjęcia Twojej montany?
Zastanawiam się nad sporobolusem, którego mam i lubię i nad montaną Raureif, której jeszcze nie mam . Potrzebuję kilku sztuk żeby posadzić z przodu rabaty.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kasia_CS 08:55, 22 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Margo2 napisał(a)
Kasiu, przyszłam się przywitać po wczorajszym spotkaniu.
Masz ogród taki jaki lubię. Pełen różnorodnych roslin
Wcale nie widać, że to ogródek przy bloku.
Chyba niedługo będziesz musiała zmienić tytuł wątku
Juz nie jesteś taka początkująca


Hej Gosiu! Ale mi miło, że mnie odwiedziłaś I bardzo dziękuję za miłe słowa co do tytułu, to jeszcze jest zostaje

Może jak obsadzę wolne, a raczej nieuporządkowane rabaty, to poczuję dzięki temu jakąś kompletność w moim ogródku...Samo to jest znamienne - nie mówię o nim per ogród tylko zawsze ogródek

POzdrowionka!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:03, 22 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
galgAsia napisał(a)


Ewcia (cześć!), no takie małe radości ogrodnika Właśnie zainaugurowałam u siebie akcję "Liść 2019" i poszedł już pierwszy wsad do liściownika

Kurcze, ale luksusy, nawet liściownik posiadasz

A ja właśnie wyglądam przez okno i cieszę się, bo ogródek właśnie nalot sikorek zalicza
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:16, 22 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Nowa12 napisał(a)


To jest lawenda Hidcote kupiona wczesną wiosną tego roku. Kwitła super. Ale nie powtórzyła kwitnienia. A sadzonki kupiłam większe. Może jednak po pierwszym kwitnieniu trzeba jej dać trochę nawozu. Ja nie dawałam.
Lamarckiej jeden pęd przywiazałam pionowo do patyka żeby zrobić z niego przewodnik . Pozostałe też trochę podwiązałam do góry bo bardzo mi się kładła na jedną stronę.


ja też mam właśnie hidcote - tzn na pewno 5 sadzonek od znajomych z tą etykietą dostałam, pozostałe 10 sztuk mam z siewek od mamy, ale niby podobne - jak podrosły to już mniej zbliżone te krzaczki. Ja nigdy nawozu lawendzie nie dawałam. Widziałam, że rok temu normalnie mi kwitła jesienią - nawet ta sadzona "z gołym korzeniem" od mamy...

Ja cały czas biję się z myślami, czy zrobiłam dobrze wsadzając 2 sadzonki wielopniowej świdośliwy do jednego dołka...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:17, 22 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)

To podobnie jak ja, miodunki masz pierwszy rok, jeszcze maluchy. Ja za późno ciełam bo szkoda mi było pięknych kwiatów i podejrzewam, że za rok będzie podobnie

ja kupowałam, jak już kwitnienie było znikome, a jeszcze sadzonkę tradycyjnie na pół podzieliłam, więc potem musiała się pozbierać ale cieszę się już na te kwiatuszki wiosną
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:19, 22 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Nowa12 napisał(a)
Kasiu a wrzuciłabyś jakieś zdjęcia Twojej montany?
Zastanawiam się nad sporobolusem, którego mam i lubię i nad montaną Raureif, której jeszcze nie mam . Potrzebuję kilku sztuk żeby posadzić z przodu rabaty.


Ostatnio Raureif wrzucałam dla Kwartecika - pierwsze zdjęcia tej starej kępy, która rośnie na patelni podlewana sporadycznie, a ostatnia fotka sadzona wiosną w mniejszym słońcu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Nowa12 20:04, 22 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kasia_CS napisał(a)


ja też mam właśnie hidcote - tzn na pewno 5 sadzonek od znajomych z tą etykietą dostałam, pozostałe 10 sztuk mam z siewek od mamy, ale niby podobne - jak podrosły to już mniej zbliżone te krzaczki. Ja nigdy nawozu lawendzie nie dawałam. Widziałam, że rok temu normalnie mi kwitła jesienią - nawet ta sadzona "z gołym korzeniem" od mamy...

Ja cały czas biję się z myślami, czy zrobiłam dobrze wsadzając 2 sadzonki wielopniowej świdośliwy do jednego dołka...


A czemu się zastanawiasz czy dobrze zrobiłaś ze ŚŚ? Zakładam, że będzie gęsta a i szersza. Moja ma parę badylków to trochę licho wygląda.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:07, 22 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kasia_CS napisał(a)


Ostatnio Raureif wrzucałam dla Kwartecika - pierwsze zdjęcia tej starej kępy, która rośnie na patelni podlewana sporadycznie, a ostatnia fotka sadzona wiosną w mniejszym słońcu


Jakoś przeoczyłam te zdjęcia. Podobałaby mi się i o taki efekt mi chodzi ale rozumiem że ona jest zimozielona i w związku z tym może różnie wygladać po zimie. Chyba, że się mylę. Czyścisz ją, tniesz do zera?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
galgAsia 20:27, 22 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia_CS napisał(a)
Ja cały czas biję się z myślami, czy zrobiłam dobrze wsadzając 2 sadzonki wielopniowej świdośliwy do jednego dołka...

Kasia, chyba Hania - Gruszka tak wsadziła (no chyba, że mylę rośliny , ale na pewno coś tak wsadziła) i raczej sobie chwali
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies