Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 22:13, 05 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Magleska napisał(a)
Kasiu Twoje fotki z ogrodu prześliczne

jak się czujesz ? bo już chyba niewiele zostało ? ze 2 miesiące ?

Buziaki


Cześć Madziula! Dziękuję Czuję się całkiem dobrze, do terminu jeszcze ok 2,5 miesiąca zostało, więc i malo i dużo jednocześnie Na razie moja sprawność jest w porządku, tylko pogoda taka sobie i nie zachęca do prac. A już mi się łopata w rękach by paliła Mam parę przesadzanek w planie.

Mary napisał(a)
Kasiu,

Mam nadzieję, że dobrze się czujesz.

Pięknie z tymi tulipanami.
Te wszystkie tulipany powtórzyły Ci kwitnienie? Czy coś dosadzałaś w ubiegłym roku?

Co to za poziomy żółtopomarańczowy tulipan po prawej stronie?

Z jakieś trzmieliny zrobiłaś obwódkę?



Marysiu, u mnie wszystko gra
Tulipany ostatni raz dosadzałam jesienią 2019. Ostatnia jesień była niemal u mnie bezczynna. Mam u siebie niezawodne emperory, van eijki, doll's minuet, purple pion, chyba purple prince. COś co kupowałam jako Candy prince i dosadzone o tej nazwie w kolejnym roku okazały się innymi tulipanami. Muszę przyznać, że naprawdę większość cebul kwitnie w kolejnyhm roku - owszem, w zeszłym roku bylo trochę pojedynczych liści, ale w tym już nie mogę narzekać.

Ten tulipan ze zdjęcia.. próbuję znaleźć jakieś fotki z opakowaniami, ale mi na razie nie idzie. Jak tylko się doszukam, to dam Ci znać

Trzmielina jakaś mi nie znana z odmiany - to co ucinałam z moich auchanowych trzmielin na pniu to wsadzałam do ziemi. W każdym razie część gałązek miałam soczystozielonych z limonkowym podbarwieniem a część bardziej zielonych zwykłych. Zrobiłam miks.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 22:19, 05 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)

............


Oj Ewa, chciałabym bardzo móc się wybrać w Twoje rejony i obejrzeć Twój śliczny ogród - zmieniasz i rozwijasz go w takim tempie, że aż szok jak szybko stał się taki dojrzały. i te wszystkie smaczki ogrodowe - pach pach i są ja to mam takie tempo żółwie w dojrzewaniu do pewnych rzeczy, że to trwa i trwa a zdjęć, to bym Ci nacykała, oj tak! Z przyjemnością wielką!

Kasiu, serdecznie zapraszam, jak bys była we Wrocławiu

Ja totalnie nie umiem robić zdjęcia, nie mam wyczucia ani dobrego aparatu.
Rzeczywiście szybko nasz ogród powstał, w sumie w 2-3 lata a teraz dylko dosmaczamy
____________________
Mary 23:20, 05 maj 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Kasia_CS napisał(a)
Marysiu, u mnie wszystko gra
Tulipany ostatni raz dosadzałam jesienią 2019. Ostatnia jesień była niemal u mnie bezczynna. Mam u siebie niezawodne emperory, van eijki, doll's minuet, purple pion, chyba purple prince. COś co kupowałam jako Candy prince i dosadzone o tej nazwie w kolejnym roku okazały się innymi tulipanami. Muszę przyznać, że naprawdę większość cebul kwitnie w kolejnyhm roku - owszem, w zeszłym roku bylo trochę pojedynczych liści, ale w tym już nie mogę narzekać.

Ten tulipan ze zdjęcia.. próbuję znaleźć jakieś fotki z opakowaniami, ale mi na razie nie idzie. Jak tylko się doszukam, to dam Ci znać

Trzmielina jakaś mi nie znana z odmiany - to co ucinałam z moich auchanowych trzmielin na pniu to wsadzałam do ziemi. W każdym razie część gałązek miałam soczystozielonych z limonkowym podbarwieniem a część bardziej zielonych zwykłych. Zrobiłam miks.

Bardzo dziękuję za poszukiwania fotki. Interesuje mnie też jak wygląda jak się rozwinie.
Brownie i Foxy Foxtrot chodzi mi po głowie. Ale Brownie jest bardziej pomarańczowy, a Foxy Foxtrot chyba jaśniejszy.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
inka74 23:32, 05 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Uwielbiam trawki kocące się na czarno. Ta twoja z pierwszego zdjęcia to jaka to odmiana?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 00:56, 06 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mary napisał(a)

Bardzo dziękuję za poszukiwania fotki. Interesuje mnie też jak wygląda jak się rozwinie.
Brownie i Foxy Foxtrot chodzi mi po głowie. Ale Brownie jest bardziej pomarańczowy, a Foxy Foxtrot chyba jaśniejszy.

Na pewno żadna z tych nazw wymienionych przez Ciebie-fotki nadal nie znajduję, ale kojarzy mi się coś w stylu "Double Beauty of Appledorn" w szufladkach głowy a fotki rozwiniętych na jedno znajdę stare a i nowe pewnie zrobię
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 00:57, 06 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Uwielbiam trawki kocące się na czarno. Ta twoja z pierwszego zdjęcia to jaka to odmiana?


Iwonko, to Carex Montana raureif
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 05:53, 06 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Aż muszę się przejść mój obejrzeć, czy mam to samo. Mój wydaje mi się, że niżej kwitnie...
Mam jeszcze jednego carexa niezidentyfikowanego o cytrynkowych liściach w lato (teraz zielonych), który ma ogromne te kwiaty W stosunku do swojej wielkości i czarne jak smoła. Śmiesznie to wygląda.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 08:21, 06 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Marysiu, ja w jednej paczce (kupowane w Biedronce) miałam takie opcje kolorystyczne - tak jakby on taki był w 2 odcieniach - pomarańczowy i żółty przenikające się


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 13:00, 06 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
Marysiu, ja w jednej paczce (kupowane w Biedronce) miałam takie opcje kolorystyczne - tak jakby on taki był w 2 odcieniach - pomarańczowy i żółty przenikające się



Niesamowite połączenie kolorów!
____________________
April 14:19, 06 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10172
Cześć Kasiu
Bardzo fajne zdjęcia, połączenia kolorystyczne tulipanów świetne.
Podziwiam twoją świdośliwę, taka obsypana kwiatami. Ciekawa jestem czy moja w półcieniu też będzie miała taki potencjał. Na razie ok ale liczę na więcej
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies