Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 15:31, 11 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Widzę że róże całkiem duże ci się ostały. Ja na 5-10 cm musiałam ciąć, nawet pnące. Jestem ciekawa tej Elizabeth. Widziałam ją w pąkach ale bez kwiatów jeszcze



Bo te róże, które mocno cięłam są niezbyt widoczne Np. połowa angielek zniosła zimę super, np. QUeen of sweden, Royal jubilee czy William shakespeare, a inne marnie.. przetrzebiłam new dawn, żeby nieco ją prześwietlić, ale ona i tak potworzasta, a teraz jeszcze początki rdzy, wrrr..


Agatorek napisał(a)
Śliczne fotki. Przepiękne są te podwójne tulipany.

Też jestem ciekawa tej Elisabeth, mam na nią chrapkę i miejsce wybrane już nawet. Tylko muszę się przejechać do szkółki.

A w tych donicach na tarasie, to co to jest? Bez?

Dzięki Aga Tak, w donicach mam bez Bloomerang na pniu w wersji fioletowej. Lada dzień zakwitnie I powtarza kwitnienie

A teraz magnolia w zapowiadanej nowej miejscówce. Będzie w miejscu różanego grubego kikuta. Co sądzicie o tej lokalizacji - o tyle jest fajna, że widzimy ją siedząc przy biurku, czyli w głównego wyjścia do ogródka



____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 15:32, 11 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
I jeszcze tulipanki dziś świeżo rozwinięte


I jeszcze raz magnolia Elisabeth

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 15:33, 11 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasia_CS napisał(a)


Zrobię dziś zdjęcia Elki, bo wczoraj rozchyliła kilka kwiatów obiecująca jest jeszcze nowe miejsce przy czerpni dla niej znalazłam-w miejsce róży, która chorowała 2 sezon z rzędu na rdzę. Swoją drogą, czy magnolii to jakoś nie zaszkodzi? Będę tam wymieniać i tak sporo ziemi. Ale chyba lepiej tu, bo rzadko tam coś robię i depczę na różance, niż lokalizacja pół metra od szpaleru tuj i niecały metr od Hakuro...

Mazan mi jako antraknozę to zdiagnozował przy kloniku. Szkoda rośliny noooo.. tym bardziej, że zawsze to parę groszy w plecy, coś w go miejsce trzeba kupić znowu... Ja muszę zrobić wreszcie małą rozpierduszkę pod grabami, bo rosną kolejny sezon prawie niekwitnące białe hortki(nawet po łagodnych zimach). Radzą sobie hosty, wiadomka ale chciałabym urozmaicić i jakieś piętro średnie dorzucić.

Swoją drogą w suchym też brunnery dadzą radę, prawda? Bo mam jeszcze taki pasek ziemi niczyjej na coś niskiego.
niestety z odpowiedziami na te pytania nie pomogę, nie mam pojęcia ;(
a klona szkoda po prostu
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Nowa12 21:33, 11 maj 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kasia jakie ty masz piękne te tulipany a tarasik romantyczny cudo .
Achy i ochy zostawiam. Czekam na kolejne widoki.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
mrokasia 22:04, 11 maj 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18149
Kacha, armię krasnoludków zatrudniłaś do pracy w ogrodzie? Wszystko zadbane, przycięte, wysprzątane . I te tulipany!!!
Miejsce dla Elki fajne - będzie miała gdzie wystrzelić w górę .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
tulucy 22:26, 11 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ona dzieci zagania do sprzątania po prostu...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
jolanka 00:23, 12 maj 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16491
Kasiu, nie mam pojęcia o antraknozie ale po klonie z werticilozą np magnolii nie wolno sadzić, chodzi o ten sam rodzaj przesyłania papusiu w gałązkach. (też Mazan mnie douczał w tym względzie)
Ale nie mam zielonego pojęcia jak to jest kiedy rożanchorowała na rdzę i co można po niej posadzić. Może Anda będzie wiedziała?
A te Twoje krasnoludki, skoro tak pięknie potrafią sprzątać, że aż wszyscy pieją z zachwytu, to wypożyczasz może? U mnie miały by pole do popisu, nie tylkontrening ale co najmniej przygotowanie do egzaminu magisterskiego
Buziaki i uściski dla Was
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Helen 05:45, 12 maj 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8362
Kasia, mam też podobno Elisabeth, tylko cały czas nie jestem tego pewna. Czy możesz swoją obwąchać i napisać jak pachnie i jeszcze policzyć ilość tepali? U mnie ma 8.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kasia_CS 10:53, 12 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Nowa12 napisał(a)
Kasia jakie ty masz piękne te tulipany a tarasik romantyczny cudo .
Achy i ochy zostawiam. Czekam na kolejne widoki.


Dzięki wielkie za pochwały Już powoli wycinam tulipany, zawsze ich szkoda, jak tak pięknie kwitną w masie - liście pptem jakiś czas mnie wkurzają, ale że zależy mi na kwitnieniu w kolejnych latach, to daję im zasychac na rabacie.

mrokasia napisał(a)
Kacha, armię krasnoludków zatrudniłaś do pracy w ogrodzie? Wszystko zadbane, przycięte, wysprzątane . I te tulipany!!!
Miejsce dla Elki fajne - będzie miała gdzie wystrzelić w górę .


wiesz jaka przyczyna, że jest w miarę schludnie? brak ciśnienia i komfortu czasowego na rozpierduchę nie lubie rozgrzebywać rabat, gdy mam towarzystwo dzieci w domu i tak sobie przez to jakieś zmiany czekają... bo wykopię coś, ale już nie wsadzę i tylko rośliny pomarnuję .. uroki małych dzieci Oby Elce się tam spodobało

tulucy napisał(a)
Ona dzieci zagania do sprzątania po prostu...


Haha, nic bardziej mylnego - po nich to tylko zbieram zabawki i chronie rośliny, bo Kaja chodzi i patykami np "głaszcze" kwitnące tulipany
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:59, 12 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
jolanka napisał(a)
Kasiu, nie mam pojęcia o antraknozie ale po klonie z werticilozą np magnolii nie wolno sadzić, chodzi o ten sam rodzaj przesyłania papusiu w gałązkach. (też Mazan mnie douczał w tym względzie)
Ale nie mam zielonego pojęcia jak to jest kiedy rożanchorowała na rdzę i co można po niej posadzić. Może Anda będzie wiedziała?
A te Twoje krasnoludki, skoro tak pięknie potrafią sprzątać, że aż wszyscy pieją z zachwytu, to wypożyczasz może? U mnie miały by pole do popisu, nie tylkontrening ale co najmniej przygotowanie do egzaminu magisterskiego
Buziaki i uściski dla Was


Magnolia też mi choruje, która rośnie w pobliżu - jakies 4 m dalej. Zastanawwiam się, co z nią robić, może spróbuję ją trochę jeszcze poleczyć...Zapytam Ewę czy coś wie w temacie

Kochana, te moje krasnoludki małe tylko Ci zaszkodzą, więc nie polecam, haha! Buziole!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies