Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

BKosimkArt 10:42, 01 mar 2021


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Kasia_CS napisał(a)
Dzięki Wam wszystkim Kobitki za gratulacje wszelakie

Wiecie co... Na początku pandemii śmiałam się, że to czas, w którym będzie wysyp "korona-dzieci", ale w życiu nie pomyślałabym, że mnie samej będzie to dotyczyć, hihi

Wczoraj robiłam mikro obchód po ogródku i z zadowoleniem stwierdziłam, że pąki ciemiernikow mają się dobrze muszę ogarnąć nawóz do cebulowych, bo już kły całkiem spore.. ale jak wrażenie, że jakiś sporo drobnicy wychodzi, czyli kwiatów może być niewiele w tym roku..

Ahhaha to samo myślałam... życie potrafi być przewrotne..

____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Kasia_CS 13:57, 01 mar 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mirkaka napisał(a)


U mnie to samo, duże cebule jakby zanikają a pojawia się pełno drobnicy Pewnie trzeba je przesadzić jak zaczną zamierać liście.
Kasiu chyba na nawóz trochę za wcześnie, może tak za dwa tyg ?


Wiesz co Mireczko, pamiętam, że gdzies kiedys czytałam o wielostopniowym nawożeniu cbul - pierwsze było po pojawieniu się kłów, drugi, jak pokazywały się lepki kwiatów, a trzecie jakoś później w sezonie - ale nie pamiętam juz dokładnie

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zakrecona 14:45, 01 mar 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Dziewczyny serdeczne gratulacje
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
mirkaka 18:15, 01 mar 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Kasia_CS napisał(a)


Wiesz co Mireczko, pamiętam, że gdzies kiedys czytałam o wielostopniowym nawożeniu cbul - pierwsze było po pojawieniu się kłów, drugi, jak pokazywały się lepki kwiatów, a trzecie jakoś później w sezonie - ale nie pamiętam juz dokładnie



Pewnie u mnie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
inka74 18:45, 01 mar 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Kasia, jaka fajna nowina!!! Gratulacje! Będzie gromadka do ogarniania , oj będzie się działo u was. Może oprócz piaskownicy warto pomyśleć o mini placu zabaw jak dalej będzie taka sytuacja wkoło? Huśtawka, zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa lub sznur. Zawsze dzieciaki pod ręką będą. A i tak coś kojarzę, że myślałaś coby trawnik poprawić...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
spidi9090 16:19, 07 kwi 2021

Dołączył: 03 kwi 2021
Posty: 4
Czesc Kasiu, gratuluje Tobie i sobie, bowiem i ja spodziewam sie bobka

Chcialem zapytac jak u Ciebie trawiczek rosnie na betonowym dachu? Rozumiem, ze nie wymieniasz go co roku a pielegnnujesz rozprowazdzajac nawoz i koszac?
Johanka77 22:55, 07 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kasia dopiero doczytałam!!! Gratki i zdrówka!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kasia_CS 21:13, 08 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dziewczyny, dzięki za wszystkie gratulacje!! Ja dziś szczęśliwa, bo wreszcie poczułam wolność - zaniosłam bezę do pracy, zdałam komputer, przekazałam wszystko dyrektorowi, który ma pełnić moje dotychczasowe obowiązki, bo zaraz audyt a nie znaleźli mojego następcy i mojej kierowniczce

Ogród przede mną stoi otworem, jak tylko pogoda będzie sprzyjać Trochę porządków z trawami już zrobiłam, obciełam hakuro na krótko, powinnam się wziąć za hortki. Widzę, że forsycje nieśmiało startują, więc może w przyszłym tygodniu będzie pora na róże 3 w donicach mi chyba padły, bo w tym roku nie miałam głowy do zabezpieczeń na zimę...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:20, 08 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
spidi9090 napisał(a)
Czesc Kasiu, gratuluje Tobie i sobie, bowiem i ja spodziewam sie bobka

Chcialem zapytac jak u Ciebie trawiczek rosnie na betonowym dachu? Rozumiem, ze nie wymieniasz go co roku a pielegnnujesz rozprowazdzajac nawoz i koszac?

OOO, to i Tobie gratuluje będzie wesoło

Trawnik wymaga więcej podlewania niż w normalnych warunkach glebowych - drenaż jest dobrze zrobiony nad garażem, więc nawet przy oberwaniu chmury stojącej wody nie uświadczysz. Nasza pielęgnacja ogranicza się do wertykulacji/aeracji, nawożenia na wiosnę, jesień (rzadko zdarzy nam się w sezonie) i koszenia. Nie można powiedzieć, że jest idealny, bo nie poświęcamy mu aż tyle uwagi, jak na to, że trawnik uznawany jest za najbardziej wymagającą rabatę...ale na te warunki i tak jest całkiem niezly i daje radę Zdarzają się gdzieniegdzie suche placki, ale z reguły przyłapuję tam winowajcę, czyli pędraki chrabąszcza majowego. Trawnika nie wymieniam, czasem robię tylko dosiewki.


____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 21:34, 08 kwi 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Kasiu dawno nie zaglądałam, a tu taaaaka nowina super, gratulacje wielkie

oby się to wszystko uspokoiło, to nadmiar ciotek będziesz miała do pomocy
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies