Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Johanka77 22:40, 26 wrz 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Kasia_CS napisał(a)


a potem wyszło słońce

Garden of roses




A tu mój fotelik, w którym z olbrzymią przyjemnością zasiadam do karmienia o ile pogoda pozwala

I to by było na tyle ze zdjęciami sprzed 3 tygodni


Ale pięknie u Ciebie Kasia!
Życzę wielu słonecznych dni jesiennych
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kasia_CS 00:38, 27 wrz 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
MartaCho napisał(a)
Fajnie Kasia, że wpadłaś na O. Zdjęcia z ogrodu czarujące...

Prace piękne! Podziwiam, że przy natłoku dziennych obowiązków, znajdujesz na to czas i siły.


Porobiłam nowe fotki, ale coś nie mogę ich wstawić może jutro się uda
Dzięki za uznanie! WIesz, to jest tak, że jak coś sprawia przyjemność, to jakoś mimo zmęczenia się znajdzie choć trochę siły a czas to tylko gdy dzieci śpią - nigdy nie ma opcji, żeby zrobić coś za dnia. Ze mną widzę jest tak, że jeśli po wyjściu od położenia dzieci spać nie zalegnę na kanapie, to mogę pracować do oporu.

Podjęłam się jakiś czas temu wyzwania dla jednej z naszych ogrodowiczanek (cmok!) i "dziubałam" do 4 rano na przemian karmiąc i dłubiąc w glinie sryliony nasionek, karmienie, skubanie i tak w kółko ale pewne kłopoty wystąpiły i nie wiem, czy będzie szczęśliwy finał, ale mam nadzieję, że podołam temu olbrzymowi i będę mogła pokazać pracę.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 00:44, 27 wrz 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dorii napisał(a)
Pięknie u ciebie.
Prace zachwycające.
Zdrowia dra dzieci życzę, dla ciebie również :-*

oj przyda się przyda! Kajka po tygodniu z katarem i kaszlem w domu znów przeszła w zapalenie obydwojga uszu podłamuje mnie to, mam nadzieję, że bez antybiotyku się obędziemy, ale czas pokaże... A winne ciągłe wsadzanie wszystkiego czego się dotknie do buzi, z tyloma zarazkami ma styczność, a nic nie działają na nią nasze prośby, przestrogi.. przeszła samą siebie, jak w żabce odbieram z nią paczkę, odwracam się, a ona ustami obejmuje krawędź lodówki z lodami w sklepie...


a ze kicha, kaszle ciągle na mnie, to niestety i mnie od wczoraj coś wzięło w końcu
dzięki za pochwały!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 08:36, 27 wrz 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiu, nie zauważyłam wcześniej fotela!!! Świetnie się komponuje i musi byc idealny do karmienia maluszka. Aż żałuję, że jak urodziłam Julę nie miałam jeszcze ogrodu...
____________________
Kasia_CS 17:09, 01 paź 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
effka napisał(a)

Dzięki, polubione

dziękuję! im więcej osób obejrzy tym lepiej chciałabym to sobie rozwijać, bo dużo przyjemności mi sprawia ta artystyczna dłubanina

TAR napisał(a)
piekne obrazki i te wyprodukowane przez Ciebie i te ogrodowe, miejsce fotelowe wyglada na oaze spokoju. oby malutka dala sie nacieszyc choc troche koncowką lata i ciepla jesienia


Dzięki Tarciu! Jeszcze niech ta moja starsza pójdzie znów do przedszkola, to ciepłe dni lepiej wykorzystam ogrodowo.

Udało mi się wczoraj wykopać agrest, który pod różą New dawn sobie rósł, ale dostęp do niego spod tych kolczastych gałęzi był niezbyt wygodny, a do tego sporo światła mu ta róża zabierała, do tego wykopałam mój słaby egzemplarz Artemis i baaaardzo słaby Aphrodite. Wiecie co.. Afrodyta po kilku latach w ziemi miała korzenie takie same niemalże jak wtedy, gdy ją sadziłam z gołym korzeniem! No bardzo słabiutko to wyglądało.. może dlatego nigdy nie nacieszyłam się jej kwiatami. Rosliny dostały drugie zycie u mojej mamy.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 17:16, 01 paź 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mary napisał(a)
Twoje róże, Kasiu, pięknie wyglądają. Kwitną i zdrowo wyglądają.
U mnie albo nie ma już na nich liści albo są kompletnie podziurkowane. O kwiatach nie wspomnę.

Czy na poniższym zdjęciu świecznicy towarzyszy bez Golden Tower?
Co o nim sądzisz?
Kupiłam i posadziłam dwa i jakoś mi się nie widzi. Coś go wcina. Pokrój taki sobie. Żałuję. Chyba inny dom muszę im znaleźć.



Marysiu, na te kilkadziesiąt róż da się sfotografować kilka dobrze wyglądających - tymczasem połowa z nich nie ma liści! Ale te skrzętnie omijam obiektywem, co mam Was straszyć cieszmy się tym, co piękne, machnijmy ręką na resztę I teraz powinna się zaśmiać Iwonka, która mnie odwiedziła we wtorek przy okazji odbioru wycisku z czosnkami Bo ja co chwilę mówię, że tu coś niezrobione, tam bałagan.. a ona każe mi się postukać w głowę, bo jak tu z tyloma dzieciakami jeszcze dbać o wszystko.. Może i racja, że nie ma się co się tak napinać.

A nawiązując do Twojego pytania - tak, to Golden Tower - bez rewelacji ogólnie. MIałam nadzieję, że chociaż limonkowym kolorem będzie nadrabiał,ale i to nie.. Nic go co prawda nie je, ale i nie ma w nim nic spektakularnego - ot powcinane liście i to tyle by było.

Za to świecznica ma taki zapach.... że och!!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 17:19, 01 paź 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
ajka napisał(a)
Fajny ten fotel i twoje prace. Nie wiem jak znajduszesz na to czas.

A róże jak zawsze u ciebie, przecudnej urody Lubię je oglądać. Pomponella u mnie też powtarza kwitnienie, dzięki czemu przedogórdek nie wydaje się taki pusty.


Aniu, dziękuję! A ostatnie kilka wieczorów poświęciłam na przerabianie komody Tzn przemalowywanie, bo przeróbki to dopiero będą rękami męża. Jak skończymy to się pochwalę.

A Pomponella to piękna róża - cieszę się nią ogromnie

Johanka77 napisał(a)


Ale pięknie u Ciebie Kasia!
Życzę wielu słonecznych dni jesiennych


Dziękuję Asiu! Te ciepłe dni marzą mi się jak najdłużej
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Fuksja 14:14, 03 paź 2021


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Kasia_CS napisał(a)


Witam a co to za rośliny na pniu?
____________________
pozdrawiam,Ania
nicol21 17:51, 03 paź 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Prace rewelacyjne! Super połączenie tego co masz w ogrodzie i okolicy i sztuki! Powodzenia!!
Podziwiam tymbardziej, ze masz tak malutkie dzieci.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
April 11:31, 04 paź 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Kasiu, nadrobiłam Bardzo w niedoczasie ostatnio jestem. Ślicznie ciągle u ciebie. Fotel mega fajny. Bardzo pasuje do twojego ogrodu.
pozdrawiam
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies