Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Monka 11:40, 09 kwi 2018


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
No Marta zaczęłaś z przytupem w kwestii linii nie doradzę, ale mi pomogła Nikita - Magda, uśmiechnij się do niej ja i dziewczyny kombinowałyśmy a ona wpadła narysowała i tak mam
____________________
Monika ogród i co dalej
Makusia 11:42, 09 kwi 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Kochane Dziewczęta

Wyprodukowałam cosik takiego i lepiej nie będzie, bo naprawdę (i nie jest to wykręt) lepiej po prostu nie potrafię....


Przy półce te łuki są z koła, nie takie koślawce, jak na obrazku. Wyznaczyłam azymuty i inne takie i naprawdę w realu jest okręg

Żółte to kostka.

PO środku zielonego rośnie dąb fastigata, po prawo od dębu na zielonej rabacie jest kulkowisko, które robiłam jesienią.

To jest na chwilę obecną MNIEJ WIĘCEJ rabata pod oknem kuchennym, czyli szary łuk na poprzednim obrazku....


Dla przypomnienia załączam koncepcję Tak pięknie rónej ścieżki zrobić się nie da, bo w realu odległości nie są takie proste. Czerwona kropka nie jest tak idealnie wpasowana, żeby zrobić cudne równoległe "wejście"
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
makadamia 12:00, 09 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Makusia napisał(a)
Kochane Dziewczęta

Dla przypomnienia załączam koncepcję Tak pięknie rónej ścieżki zrobić się nie da, bo w realu odległości nie są takie proste. Czerwona kropka nie jest tak idealnie wpasowana, żeby zrobić cudne równoległe "wejście"


Marta, trzymaj się tego planu!
Idealnie nie musi być, ale żeby te rabatki miały kształt jak najbardziej zbliżony do okręgu.
Pod wykuszem rabatkę zlikwidować, bo faktycznie za wąsko, za to poszerzyć na tej wysokości pod ogrodzeniem.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Makusia 12:07, 09 kwi 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Asiu a ścieżka jaka szeroka być powinna?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
makadamia 12:08, 09 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110


Mi też linie trochę krzywo wyszły
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Makusia 12:12, 09 kwi 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Czym Ty te linie robisz? Od ręki nie, koła tez chyba nie rysujesz? No to jak Ci wychodzą takie linie????

Łapię Twój przekaz
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
makadamia 12:14, 09 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Dookoła domu, zamiast jednego dużego kółka byłyby dwa mniejsze.
Na planie gorzej to wygląda niż w rzeczywistości:

Linie rabaty przy domu trochę lepiej mi wyszły od strony tarasu, niż od strony wejścia.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:16, 09 kwi 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Makusia napisał(a)
Czym Ty te linie robisz? Od ręki nie, koła tez chyba nie rysujesz? No to jak Ci wychodzą takie linie????

Łapię Twój przekaz


W paincie jest opcja wyginania linii. W zależności od potrzeb, można zrobić jeden punkt przegięcie, dwa lub trzy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Makusia 12:24, 09 kwi 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Łapię przesłanie, mam tylko nadzieję, że to da się zrobić. Czerwona kropka, jest w istocie dalej niż na rysunku, i właśnie to "wejście" sprawia mi najwięszy problem. później, to już spoko, tylko wejście narzuca mi kształt rabaty podookiennej i w dużej mierze również szerokość ścieżki.

Jeśli dalsza część rabaty z dębem ma byś odbiciem lustrzanym (ten "szczyt" z czerwoną kropką), to rabata powinna mieć szerokość taką samą jak ta z kulkami przy dębie, więc wąsko. Rysunek znowu przekłamuje, bo w rzeczywistości kulkowisko jest znacznie węższe.

Będę kombinować.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
ren133 12:50, 09 kwi 2018


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
A plan nasadzeń już jest?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies