Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Toszka 11:21, 07 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
malgol napisał(a)


czyli czochy mogę już kopać? mam je w ziemi a chcę w doniczki powsadzać


Możesz kopać i wtedy koniecznie osuszyć i dać im poleżakować do września października.
Albo wstrzymać się do drugiej połowy czerwca i z każdej cebulki będziesz mieć 2-4. Po kwitnieniu odpoczywają i sekretnie się dzielą
Czyli są dwa wyjścia.
Z mojego eksperymentowania tylko dodam, że jesli cebule sadzić w doniczkach to najlepiej min. w 2litrowych. W dużych doniczkach mają większy potencjał.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margarete 12:22, 07 cze 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ale ty masz piękny trawnik jejku !!! I kanciki jakie - żylety - takie ostre Brawo!
Fajnie już masz zagęszczone roślinki na rabatach i taki porządek w kompozycji roślin - u mnie to misz masz a u ciebie taki ład
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AniazUroczyska 12:41, 07 cze 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
wiklasia napisał(a)
i ucho mnie swędziało,
widać nosa (ucho?) miałam, że tu wpadłam,
bo się plotkuje tu o mnie.

Ten humor to tylko spod palców mi wychodzi,
z otworu paszczowo-gębowego to już nie bardzo.

Jak się odzywam, to poczucie humoru w zaniku,
jak piszę, to coś zaczyna iskrzeć między synapsami i humorem posypywać z lekka.

Witam się przy okazji z Anią z Uroczyska.


Witam Asiu!
Ano, plotkuje się, plotkuje, ale ja widzisz i słyszysz- w samych superlatywach.
No właśnie, ten niesamowity humor , ta gra słów( jak to określiła Marta), przyciąga jak magnes. Makusiu- to samo dotyczy Ciebie, podobne jesteście w stylu wypowiadania się. Dane wam było poznać się osobiście?
Kasia_CS 12:59, 07 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Makusia napisał(a)
K


Ja tak długo miałam te liscie krokusów, wciąż zielone i sobie myślę - dobra poczekam.. a one zielone i zielone, tylko tak nieestetycznie polegują. No i lekko pociągnęłam, a one bez żadnego oporu powyłaziły - żałowałam, że tak późno się z nimi rozprawiłam.

A cytowana rabata świetna, kant chyba brzytwą cięty a czekaj czekaj, to ekoboard! dopiero załapałam jak się przyjrzałam dobry efekt daje W sumie to wszystko fajnie Ci zmężniało.

Pozdrowionka!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Brzozowadzie... 13:26, 07 cze 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cześć Makusiu, wpadłam, bo u Ciebie zawsze wesoło i mądrości się sypią ludziom z rękawa, a tu wreszcie fotki. I jakie ładne rabaty na nich. No widzę w szyk i elegancję idziesz, pięknie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
malgol 13:37, 07 cze 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Toszka napisał(a)


Możesz kopać i wtedy koniecznie osuszyć i dać im poleżakować do września października.
Albo wstrzymać się do drugiej połowy czerwca i z każdej cebulki będziesz mieć 2-4. Po kwitnieniu odpoczywają i sekretnie się dzielą
Czyli są dwa wyjścia.
Z mojego eksperymentowania tylko dodam, że jesli cebule sadzić w doniczkach to najlepiej min. w 2litrowych. W dużych doniczkach mają większy potencjał.


Tylko ,że ja już scięłam im liście i niektóre kwiatostany bo były żółte a kwiaty leżały na ziemi. Nie zaszkodziłąm im?nadal będą się sekretnie dzielić? żebym tylko odnalazła to miejsce
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Toszka 13:52, 07 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Będą. Ja miejsca zaznaczam (jesli nie zapomnę) patyczkami (a dokładnie pałeczkami do chińszczyzny)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
malgol 13:53, 07 cze 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Toszka napisał(a)
Będą. Ja miejsca zaznaczam (jesli nie zapomnę) patyczkami (a dokładnie pałeczkami do chińszczyzny)


zrobię tak i ja
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
makadamia 14:39, 07 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasia_CS napisał(a)

Ja tak długo miałam te liscie krokusów, wciąż zielone i sobie myślę - dobra poczekam.. a one zielone i zielone, tylko tak nieestetycznie polegują. No i lekko pociągnęłam, a one bez żadnego oporu powyłaziły - żałowałam, że tak późno się z nimi rozprawiłam.
Pozdrowionka!


Tiaa, z iryskami jest dużo gorzej. Rosną im te liście strasznie duże i wysokie, a trzymają się...
z krokusami jednak łatwiej
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Toszka 17:05, 07 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
U mnie śladu po liściach irysów już nie ma (po cebulowych rzez jasna)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies