Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

inya 14:43, 26 wrz 2011


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 140
Mam takie same latarenki z Ikei

P.S. Ach Ty pracusiu ślicznie
____________________
Marta - mój Diamentowy ogród :)
Ana 20:52, 26 wrz 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Marta - zgadza się - latarenki i wieeele innych rzeczy przytargałam z ostatniej wyprawy do ikei

Kasiu - dzięki za podpowiedź w sprawie miskantow i klonu - musze poczytać teraz...

Dziś mam w planie wymyślić rośliny na rabatę tę koło skarpy...chodzi za mną od paru tygodni i nic sensownego nie wynika z tego...a MUSZĘ zrobić ją tej jesieni...i tak już wiele prac przesunęłam na wiosnę...

____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Ana 21:49, 26 wrz 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Kochani powiedzcie mi proszę czy w runiance krokusy i szafirki będą widoczne, czy tylko wyższe kwiaty w nia mozna sadzić - jak tulipany?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Syla 21:58, 26 wrz 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Ana napisał(a)
Kochani powiedzcie mi proszę czy w runiance krokusy i szafirki będą widoczne, czy tylko wyższe kwiaty w nia mozna sadzić - jak tulipany?


raczej nie .... bardziej tulipany ???
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Kaisia 22:02, 26 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Ana napisał(a)
Ta kompozycja z bonsai jest cudowna...tak sobie pomyślałam, że może spróbowałabym w drugą stronę i przesadziła to moje drzewko na tworzoną rabatę w rogu działki - tam planuję taką rabatę na górce małej, a tutaj przed domem zrobiłabym spokojniejszą kompozycję z tego co zostało?

O takiej kompozycji myslę na tej mojej górce:





Zdjęcia http://www.zengardens.de/japangarten_auf_dachterrasse_4.htm


co wy na to?


Aniu ja z niecierpliwością czekam na tą kompozycję w Twoim wykonaniu, dla mnie jest idealna. Myślę że najdroższym elementem będzie tutaj niestety fajne bonsai z sosny niestety bo to ono jest filarem całej kompozycji. Reszta jest do zdobycia bez problemu. Ja kupiłam sosnę sosna thunberga wsadziłam do ziemi krzywo i formuję na bonsai może coś z tego wyjdzie kiedyś.

A Ty jakie bonsai masz zamiar tam wsadzić Aniu sosenkę czy coś innego ? Ciekawe jakie drzewo liściaste rośnie w tym zestawieniu, obecnie jest bez liści a szkoda, ja obstawiam coś bordowego.


____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Ana 22:21, 26 wrz 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Kasiu,rabata ruszy wiosną, ale nie dam rady wsadzić od razu tak dużego drzewa, więc wszystko przyjdzie z czasem. myslę tam o kosodrzewinie strzyzonej...może Ty mi coś podpowiesz??

A jesli chodzi o drzewo - to ja planuję tam dać plamę koloru w postaci karlowego klonu palmowego.

te wielkie kule bukszpanowe spędzają mi sen z powiek (a raczej ich koszt), i chyba sa tam też kule z trzmieliny?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Dzidka 22:24, 26 wrz 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Ana napisał(a)
I moje wrzosowisko nareszcie wygląda jakoś





Daj mu trochę czasu na rozrośnięcie, a zobaczysz jak pięknie będzie.

A na ścieżkę, to nie mogę się napatrzeć. Przecudowna.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Ana 22:26, 26 wrz 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Jeszcze dosadzę tu wrzosów (na razie dokupiłam 5 szt tylko) i zrobię obwódkę z wrzośców chyba na wiosnę...
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
anula_wn 22:37, 26 wrz 2011


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
Kaisia napisał(a)

Ta kompozycja z bonsai jest cudowna...tak sobie pomyślałam, że może spróbowałabym w drugą stronę i przesadziła to moje drzewko na tworzoną rabatę w rogu działki - tam planuję taką rabatę na górce małej, a tutaj przed domem zrobiłabym spokojniejszą kompozycję z tego co zostało?

O takiej kompozycji myslę na tej mojej górce:





Zdjęcia http://www.zengardens.de/japangarten_auf_dachterrasse_4.htm


co wy na to?


Aniu ja z niecierpliwością czekam na tą kompozycję w Twoim wykonaniu, dla mnie jest idealna. Myślę że najdroższym elementem będzie tutaj niestety fajne bonsai z sosny niestety bo to ono jest filarem całej kompozycji. Reszta jest do zdobycia bez problemu. Ja kupiłam sosnę sosna thunberga wsadziłam do ziemi krzywo i formuję na bonsai może coś z tego wyjdzie kiedyś.

A Ty jakie bonsai masz zamiar tam wsadzić Aniu sosenkę czy coś innego ? Ciekawe jakie drzewo liściaste rośnie w tym zestawieniu, obecnie jest bez liści a szkoda, ja obstawiam coś bordowego.






oszalałam !
u mnie nie pasuje, ale Ana, jak przyjadę do Ciebie w najbliższe wakacje chętnie zobaczę takie cudeńko u Ciebie ! piękne x 100000!
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Dzidka 22:40, 26 wrz 2011


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Ana napisał(a)
Jeszcze dosadzę tu wrzosów (na razie dokupiłam 5 szt tylko) i zrobię obwódkę z wrzośców chyba na wiosnę...


Jeśli masz sadzić wrzośce, to może jednak jesienią.
Bardzo wcześnie zakwitają i będziesz mogła cieszyć się ich widokiem wtedy gdy jeszcze niewiele roślin kwitnie.
U mnie wrzośce okazały się bardziej długowieczne od wrzosów . I za to je lubię

____________________
Dzidka - To właśnie tu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies