Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Sebek 10:43, 01 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ana napisał(a)
Pytanko na szybko - pilne
Czy krokusy i szafirki przebiją się przez cienką warstwę drobnego żwirku? i czy muszę je co roku po kwitnieniu wykopać, czy tak jak tulipany moga zostac w ziemi na kolejny sezon?


Na odwrót

Szafirki i krokusy mogą zostać - przebiją się - muszą i tyle

A tulipany trzeba co roku wykopywać
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Kaisia 10:46, 01 paź 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Aniu tak pomiędzy spacerkami a pracami domowymi na szybko podeszłam do komputera zaglądam na Ogrodowisko oczywiście do Ciebie, a tam pytanko, no muszę się zalogować i odpowiedzieć jak to pytanie na szybko

Krokusy i szafirki bez problemu przebiją się przez warstwę żwirku, ja mam swoje już trzeci sezon i nie wykopuję może, jak osłabi się ich kwitnienie to wtedy, na razie z roku na rok coraz bujniej, sadź Aniu.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Kaisia 10:48, 01 paź 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Sebku ja swoje tulipany co dwa lata wykopuję, nawet niektóre na trzeci rok, ale to już wtedy widać ich osłabienie i mniejsze kwiaty po trzecim roku, a dwa lata bez problemu.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Ana 10:51, 01 paź 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Kasiu, Sebku - niezawodni jesteście w takim razie sadzę dziś jesli dobrze pójdzie Jak tylko dojdę do siebie, bo mnie przeziębienie na razie pokonuje...ale muszę skorzystać z pięknej pogody i zrobić tę rabatę koło skarpy...
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Joanka 11:35, 01 paź 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Myślę, ze bez większego trudu się przebiją.

Nigdy nie wykopywałam szafirków i krokusów. Rozmnażają się w błyskawicznym tempie
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Joanka 11:39, 01 paź 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
O..... widzę, że Sebek i Kasia byli pierwsi
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Ana 12:48, 01 paź 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Joanka - no tylko utwierdziłaś mnie w przekonaniu, że dadzą radę.

A zaprawiacie cebulki przed posadzeniem?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
jotka 15:25, 01 paź 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
potwierdzam - szczególnie szafirki "gniotsa-niełamiotsa"
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Ana 16:30, 01 paź 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
jotka napisał(a)
potwierdzam - szczególnie szafirki "gniotsa-niełamiotsa"


super, bo mam 150 cebulek szafirków i strasznie je lubię to będzie mój debiut...

Nie dałam się, z bolącym kręgoslupem, gardłem, mięśniami i 38 stopniową temperaturą obsadziłam rabatę przy skarpie. Zdjęcia będą wieczorem, bo ledwo się ruszam, zrobię obiadek, odpocznę i wstawię foty.

Rabata pt. "dałam co miałam", więc zadych rewelacji Zamieszkały tam roślinki, które pół lata przeczekały w donicach i zaczęły mi już podupadać (ale wstyd!), modrzew na pniu, klon palmowy, kostrzewa sina, dokupiłam jeszcze żurawki georgia peach i trawkę (no nie pamiętam nazwy, potem zerknę). Aaaa i miskant kleine silberspinne (to to samo co Little Silver Spider, co?) z rabaty hortensjowej się tam przeprowadził...

potem będą jeszcze tam różnokolorowe krokusy na wiosnę...
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Sebek 21:51, 01 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zdrowiej
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies