Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

BEATA_S 12:42, 27 wrz 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Ten drugi to cyprysik japoński
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Pwl 14:09, 27 wrz 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
BEATA_S napisał(a)
Ten drugi to cyprysik japoński


też potwierdzam uważaj na niego bo jest dość kruchy
____________________
paweł
Ana 14:23, 27 wrz 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
dziękuję

a to pierwsze "cuś"? ktokolwiek widział ktokolwiek wie
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
pabia 14:29, 27 wrz 2011

Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 22



Cyprysik nana gracilis
pabia 14:40, 27 wrz 2011

Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 22


gaultheria mucronata
anetawi 16:19, 27 wrz 2011


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
Ana napisał(a)
Ta kompozycja z bonsai jest cudowna...tak sobie pomyślałam, że może spróbowałabym w drugą stronę i przesadziła to moje drzewko na tworzoną rabatę w rogu działki - tam planuję taką rabatę na górce małej, a tutaj przed domem zrobiłabym spokojniejszą kompozycję z tego co zostało?

O takiej kompozycji myslę na tej mojej górce:





Zdjęcia http://www.zengardens.de/japangarten_auf_dachterrasse_4.htm


co wy na to?


Super, super, super...też bym chciała coś takiego;D




____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
Ana 19:48, 27 wrz 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Pabia dziękuję bardzo za podpowiedzi!!

Czyli przybyła roślinka na moje wrzosowisko, śliczna jest muszę nieskromnie przyznać

Mój klon palmowy, o który pytałam dwie strony wcześniej zaczyna przebarwiać się na czerwono, czy Butterfly tak ma?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Kaisia 20:03, 27 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Ana napisał(a)


Mój klon palmowy, o który pytałam dwie strony wcześniej zaczyna przebarwiać się na czerwono, czy Butterfly tak ma?


Aniu nie mam pojęcia jak on się przebarwia dowiem się bo koleżanka go miała, ale myślę że to jest ten klon ze zdjęcia tak wnioskuję, no chyba ze się mylę

Na jakie kolorki się przebarwia ?
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
an_tre 20:29, 27 wrz 2011


Dołączył: 01 lut 2011
Posty: 22380
pabia napisał(a)


gaultheria mucronata



cudeńko a o nazwę można połamać język
____________________
Rajski Ogród Ani + Rajski ogród Ani 2... niekończące się marzenie... http://www.ogrodowisko.pl/watek/2691-maj-2012-duszniki-zdroj-park-zdrojowy-i-okolice http://www.ogrodowisko.pl/watek/1966-ogrod-w-lubiechowie-kolo-ksiaza
Kaisia 20:32, 27 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Ana napisał(a)
Kasiu,rabata ruszy wiosną, ale nie dam rady wsadzić od razu tak dużego drzewa, więc wszystko przyjdzie z czasem. myslę tam o kosodrzewinie strzyzonej...może Ty mi coś podpowiesz??

A jesli chodzi o drzewo - to ja planuję tam dać plamę koloru w postaci karlowego klonu palmowego.

te wielkie kule bukszpanowe spędzają mi sen z powiek (a raczej ich koszt), i chyba sa tam też kule z trzmieliny?


Zależy Aniu co chcesz osiągnąć i jakie koszty możesz przeznaczyć, w tej rabacie właśnie pięknie wyglądają te większe drzewa z mniejszymi kulkami kompozycja jest wtedy wypełniona na wszystkich poziomach.

Powiem Tobie, że ja sama ze względu na koszty, testuję sosny jedną wsadziłam krzywo i prowadzę na bonsai ma ok 1,3m

Sosna thunberga po zakupie


sosna potraktowana przez nas



Może kiedyś coś z tego będzie

A może poszukać sosny czarnej my kupiliśmy taką obciętą za 70 zł ma ok 2 m po uszczykiwałam jej przyrosty w połowie i pięknie się zagęściła w sumie żałuje że jej nie wsadziłam krzywo i nie nagięłam, fajnie by wyglądała, a tak rośnie sobie prosto to ta po lewej





Co do kulek masz rację taka ilość będzie zabójcza cenowo zwłaszcza te większe, ja zastępuję zwłaszcza te mniejsze thują danicą, pójdę tutaj pod prąd bo nie w bukszpany ale uwielbiam danicę za pokrój ( piękna kulka) za to że ładnie zimuje, nie podmarza i ma ładny kolorek, teraz nawet wypatrzyłam żółte też je nabędę. Mają jeszcze jedną zaletę bo nie trzeba ich ciąć na ładne kuleczki.
Bukszpany oczywiście lubię i hoduję na kuleczki z małych sadzonek ale one wolno rosną i jeszcze im trochę czasu potrzeba, a te większe przystrzyżone drogie niestety.

Myślę Aniu ze trzmieliny na tej rabacie też są te żółte dla kontrastu.

Ja żałuje ze ogród się nie rozciąga bo bym jeszcze poszalała, a tak to pozostaje mi przerabiać to co zrobiłam i jeszcze niedawno nie myślałam ze to powiem



____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies