Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój wymarzony ogród...kiedyś będę go mieć:)

Ana 20:58, 27 wrz 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
an_tre napisał(a)

gaultheria mucronata



cudeńko a o nazwę można połamać język


znalazłam spolszczoną wersję golteria chilijska - co mnie cieszy najbardziej? jest zimozielona

Kasiu - już podziwialam u Ciebie tę sosenkę-bonsai - dobrze Wam idzie!!! Ale pomysł z sosną czarną podoba mi się BARDZO!!!! To ja poproszę o instrukcje robienia bonsai - na początek wsadzić pod kątem, tak? Do wiosny się podszkolę

Właśnie bukszpanowe kule są dla mnie nieosiągalne i też myslałam o danica, golden globe i aurea nana - podobają mi się ich kolory bardzo I nie chorują jak bukszpany...
I jeszcze muszę poszukac dalej w szkółkach ostrokrzewu polecanego przez Danusię - ilex crenata "Golden Gem"
Z cisów rezygnuję z powodu ich trujących właściwości - bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, dlatego też poważnie zastanawiam się nad trzmieliną...

nooo Kasia - Ty to masz dużo miejsca do popisu - to ja muszę nad wszystkim główkowac co by się nie gryzło na małej powierzchni

klon przebarwia się na czerwono podoba mi się jeszcze bardziej, a odmianę chcę znać dlatego, że muszę znać jego docelową wysokość, żeby wsadzić go w odpowiednie miejsce...
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Syla 21:01, 27 wrz 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Odnośnie "robienia" bonsai , dokładnie nie wiem gdzie ale jest wątek właśnie formowania dotyczący .... Danusia pokazuje dokładnie co i jak ...... poszukaj , ja również postaram się poszperać. Warto to zobaczyć
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Ana 21:06, 27 wrz 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Dzięki Syla!! Jutro poszperam, a teraz lece posiedzieć z małzonkiem troszkę
Wpadnę później jeszcze
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
anetawi 22:00, 27 wrz 2011


Dołączył: 17 mar 2011
Posty: 471
Ja do Ciebie też zerkam i śledzę poczynania. A ta niemiecka strona świetna. Ogród na dachu miodzio...
____________________
Aneta - Japoński ogródek Anety
pabia 22:05, 27 wrz 2011

Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 22
Syla napisał(a)
Odnośnie "robienia" bonsai , dokładnie nie wiem gdzie ale jest wątek właśnie formowania dotyczący .... Danusia pokazuje dokładnie co i jak ...... poszukaj , ja również postaram się poszperać. Warto to zobaczyć


www.ogrodowisko.pl/watek/899-bonsai-z-cyprysika
pabia 22:09, 27 wrz 2011

Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 22
http://www.ogrodowisko.pl/watek/899-bonsai-z-cyprysika
Syla 22:18, 27 wrz 2011


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
pabia napisał(a)
http://www.ogrodowisko.pl/watek/899-bonsai-z-cyprysika


Nie to miałam na myśli .... jutro poszperam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Joanka 22:21, 27 wrz 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Spotkany na wyjeździe


____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Kaisia 22:29, 27 wrz 2011


Dołączył: 23 sie 2011
Posty: 1349
Poszperaj Sylwio bo ja nie znalazłam, a chętnie zobaczę.

Joasiu, ale wielka ta sosna wygląda na to ze ma czubek obcięty i teraz będzie rosła tylko w kulki.
____________________
Kasia Ogród z Czerwonym mostkiem
Ana 10:15, 01 paź 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Pytanko na szybko - pilne
Czy krokusy i szafirki przebiją się przez cienką warstwę drobnego żwirku? i czy muszę je co roku po kwitnieniu wykopać, czy tak jak tulipany moga zostac w ziemi na kolejny sezon?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies